הבלוג של cheelly33

cheelly33

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מנובמבר 2013

שוב הגיע יום רביעי ואיתו התכנית “עוד חוזר הניגון” בהגשתה של רעיה אדמוני. וכהרגלי, אני בדרכים ומאזינה לשירים.
אמנם נולדתי ב1976, אבל כנראה שנפשי נולדה הרבה לפניי. אחרת, אין לי הסבר על המשיכה שלי לשירים ישנים – במיוחד…

לצערי, לא יצא לי לשמוע מספיק שירים כדי להבין בבירור מה הנושא המשותף בתכנית היום (ניחוש מושכל: משפחה. קשר של אב ובנו או משהו בסגנון) אבל בדבר אחד אני בטוחה- אלו שירים מלפני קום המדינה (טוב, זאת לא חוכמה, היא חוזרת על זה בערך 10 פעמים בתכנית)
במהלך הנסיעה, תהיתי ביני לבין עצמי האם השיר “אבאל’ה בוא ללונה פארק” נכתב לפני קום המדינה והאם הוא ראוי להיכנס לתכנית? בעודי מהרהרת בסוגיה ביני לבין עצמי, מודיעה רעיה בקולה הצפצפני, שהשיר הבא נכתב לכבוד הקמתו של הלונה פארק הראשון בישראל. שוק! (האם למי שעומדת מאחורי קולם של פינוקיו ובלה יש חושים תלפטיים???).
אני אסלח לרעיה על שטעתה בשמו של כותב, מלחין ומבצע השיר. אחרי הכל, היא תיקנה את עצמה מיד לאחר הטעות…  ואתמקד רגע באיש שהותיר בליבי חותם.
כן, ישראל יצחקי בכבודו ובעצמו.

לא, לא הייתי נערה בת 15 והוא זמר מפורסם… הסיפור שלי אחר לגמרי.

וסיפור שהיה כך היה.
אבא שלי פרש לגמלאות. החלטנו להכין בשמו מתנה לכל עמיתיו לעבודה- דיסק עם שירים שקשורים לחייו. התחלנו במלאכת ליקוט השירים (ובשבילי מדובר במשימה מרגשת כאילו הייתי ילדה שהוכנסה לחנות צעצועים וקיבלה רשות לבחור כל מה שהיא רק חולמת עליו). לאט לאט נרקמה לה רשימת שירים מכובדת. ואז… הו, אז… בלילה אחד, אני ישובה לי על הספה בסלון בשעת לילה מאוחרת, הטלוויזיה דלוקה על ערוץ 11, ופתאום אני שומעת צלילי שיר שאני אוהבת במיוחד. עד אותו היום היכרתי את השיר בביצועו בשפת המקור שלו (אנגלית) ובקולו של הגבר הנאה והזמר המופלא – פרנק סינטרה. רק שהפעם, המנגינה היתה אותה מנגינה, ולמולי עמד גבר נאה וזמר מופלא, רק שהשפה היא עברית.
בוודאי כבר ניחשתם- ישראל יצחקי.
השיר שהושר היה “בדרכי שלי” (או בשמו הלועזי: “my way”).

כתוביות הסיום של התכנית לימדו אותי שמדובר בחגיגת יום הולדת 80 לאותו ישראל יצחקי. אני מכירה את השם ומכירה את השירים שלו אבל לא ידעתי שהוא כבר בן 80 וגם לא ידעתי מה קורה איתו באותו הזמן. ומכיוון שבערוץ 11 משדרים תכניות ישנות מאוד, ובכל זאת הבן אדם חגג 80 (מי יודע מתי?!) שיערתי שיש סיכוי שישראל יצחקי כבר לא בין החיים. ביקור זריז אצל ד”ר גוגל גילה לי שמחשבתי היתה שגויה. ישראל יצחקי עדיין חי, שר ובועט.

השיר כל כך מתאים לאבא שלי!  הוא חייב(!!) להיכנס לדיסק. אבל איפה אני משיגה את השיר? איפה אפשר לקנות את הדיסק? גם כאן ד”ר גוגל נחלץ לעזרתי ובדף הבית של אמ”י, מצאתי טלפון להתקשר.
כבר למחרת הרמתי טלפון בציפייה לקבל מהצד השני את האמרגן של ישראל יצחקי ודרכו לברר איך אני משיגה את השיר. להפתעתי המרובה מי שעמד מאחורי הקול מהצד השני של האפרכסת היה לא אחר מאשר ישראל בעצמו! מהשיחה הקצרה התברר שאת הדיסק לא ניתן להשיג בחנויות אבל אצלו ישנו מס’ מצומצם של עותקים. סיפרתי לו את הסיפור והוא הזמין אותי אליו הביתה כדי לרכוש עותק.

אני לא אלאה אתכם בכל הפרטים ורק אספר שהגעתי אליו הביתה ואת הדלת פתח גבר נאה ומטופח (שממש לא נראה בן 80+) שמיד הזמין אותי להיכנס פנימה וביחד עם אשתו אירחו אותי בחום. סיקרן אותו איך הגעתי אליו ואיך בחורה צעירה כמוני מכירה שירים שלו? אותי סיקרן איך הוא מצליח לשמור על מראה צעיר כל כך ועל קול צלול שכזה? בקיצור, היה לנו הרבה על מה לדבר. אבל ביננו, הכי חשוב, קניתי את הדיסק עם השיר המבוקש! לא לפני שישראל סיפר לי על כמה חשובה לו הדיקציה ועל כך שהוא תירגם את השיר בעצמו. הודיתי לו על התרגום המקסים, הודתי לו ולאשתו (היום כבר ז”ל) על האירוח הנעים ועל הכבוד שניתן לי, ועזבתי שמחה וטובת לבב עם זיכרון מתוק שלא אשכח בחיים.

אז אני שואלת את עצמי- מי צריך אייל גולנים כשיש לנו בארץ זמרים כמו ישראל יצחקי??

embedded by Embedded Video

עוד מהבלוג של cheelly33

תצוגה מקדימה

אוי נוסטלגיה...

אני יודעת שאני כבר בת 37 ועברו המון שנים מאז תקופת בית הספר, ועדיין.. יש סיפורים שחיים אצלי בזכרון בצורה מאוד מוחשית. כאילו קרו אתמול. אומרים שטראומות נחקקות בזיכרון חזק יותר מארועים משמחים. אני לא יודעת אם להגדיר את...

תגובות

פורסם לפני 5 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי! אני כל כך גרועה בכל מה שקשור בהתמדה, אבל מי יודע? אולי הפעם זה ילך. אחרי ששמעתי לאחרונה לא פעם ולא פעמיים שאני חייבת לעשות משהו עם הכתיבה שלי (זו הזדמנות לומר תודה לכל המחמיאים :-) ) וגם, אחרי...

תגובות

פורסם לפני 6 years

עניין של חיים או מוות

רגע של רצינות. יש פעולות יומיומיות שנראות לנו כ"כ מובנות מאליהן, שאנחנו אפילו לא משקיעים בהן מחשבה. הדוגמה הכי פשוטה היא לאכול למשל. אנחנו רעבים (לפעמים גם כשלא ממש), אנחנו פותחים את המקרר ומוצאים מה לאכול כדי להשביע את...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה