הבלוג של חיה לוי

חיה'לה

שירה, חינוך, ספרות ורשימות אחרות

עדכונים:

פוסטים: 428

החל מיולי 2010

לקראת תשע”ה הבאה עלינו לטובה

27/08/2014

{7739DC2D-CBB8-424D-A83F-86368194B111}

 

להתחיל את השנה טוב, זה קל.

יותר קשה להמשיך את השנה טוב.

והכי קשה זה לסיים טוב.

כמה כללים לתחילת השנה:

* לא הכל תלוי בי – אני אעשה מה שאני יכולה אבל לא אדרוש מעצמי מה שאינני יכולה. זה יהיה מספיק טוב, כי האלטרנטיבה גרועה יותר.

* לעטוף ספרים מחברות ואת הנפש – לכל אחת יש חבילה ושלי לא מספיק מעניינת בשביל להיות פרויקט של מישהי אחרת לאורך זמן, לטוב ולרע, מוטב לא להתרגז, להיעלב, או לעשות דרמה מכל דבר.

* להכין תיק אוכל – לדאוג להזין את הנפש והגוף, או כמו שרונה קינן אומרת, לא להתעלל בעור הפנים.

* לבוא בזמן וללכת בזמן.

* הרפתקאות הן מרגשות וגם מלחיצות,  אם אני לחוצה כנראה שאני בהרפתקה.

* אהבה היא אף פעם לא דבר מזיק. וגם לא סבלנות, או הבנה, או קבלה של מישהי אחרת, גם אם היא בעלת פוטנציאל לעלות לי על כל העצבים.

להורים המודאגים, אני מניחה שהייתם רוצים לקרוא איזו מילת עידוד או עצה טובה לבית הספר. אין לי בשורות גדולות, חוץ מזה שבבית הספר יכול להיות נפלא או גרוע ממש כמו בחיים, ככה שאם רע לילדים שלכם בבית הספר, או שהם רעים כלפי בית הספר, זה בדיוק כמו בבית, או בשכונה, או בכל מקום אחר. אתם יכולים לעשות משהו, אבל רק משהו, ולא הכל תלוי בכם.

למורות החברות שלי, בהצלחה בספטמבר, באוקטובר, אבל בעיקר בדצמבר וביוני, ושנצליח לשמור על הברק בעיניים שלנו ושל התלמידות שלנו, לפעמים שמחה, לפעמים דמעות, לפעמים יצירה, לפעמים גאוה, לפעמים עייפות, תמיד חיים.

שנה טובה!

עוד מהבלוג של חיה לוי

תצוגה מקדימה

ימים קשים

. תמצית האירועים מיום ראשון לפני כשבוע: נכנסתי לכיתה וביקשתי מהתלמידים  לעבור בשקט לכיתה אחרת, שיש בה ברקו, כדי שנוכל לראות סרטים שחלק מהם הכינו. ברגע שיצאתי מהכיתה קם קול שאגה. התלמידים צרחו בכל כוחם, כי זה היה להם...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

ההצלחה המסחררת והלא מדוברת של החינוך בישראל

השקרים המוסכמים . . יש כמה רעיונות שמתייחסים אליהם כאל אמת כללית. למשל, שמערכת החינוך לא מצליחה למלא את תפקידיה. למשל, שרמת המורים שלנו נמוכה. למשל, שכולם מעוניינים בחינוך טוב כי הוא תנאי לחברה תקינה ולשגשוג...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

לשון המורות

. "שְׂפַת אֵלִים חֲרִישִׁית יֵשׁ, לְשׁוֹן חֲשָׁאִים, לֹא-קוֹל וְלֹא הֲבָרָה לָהּ אַךְ גַּוְנֵי גְוָנִים; וּקְסָמִים לָהּ וּתְמוּנוֹת הוֹד וּצְבָא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה