הבלוג של חביב שמעוני

חביב שמעוני

עדכונים:

פוסטים: 27

החל מפברואר 2012

יש לכם רעיון מנצח? מרגישים שחייבים להוציא אותו לפועל? איך מתחילים? איך הופכים מחשבה, או רעיון לכדי מוצר או שירות פעילים, מנצחים ונמכרים? מה בכלל צריך לדעת היזם המתחיל, בכל מה שקשור לפעולות של יזמות עסקית? אם אתם יזמים בטבעכם, ורק ההבנה להנעה ראשונית של הגלגלים נדרשת לכם, רוב הסיכויים שתצליחו, אם רק תדעו ליישם את הדרכים המוצעות לכם, בדרך להקמת עסק.

ששה טיפים ליזם המתחיל, בתחילת דרכו ביזמות עסקית

  1. התחברו ליוזמה בה בחרתם – יזמות או ניהול עסק אינם דבר פשוט. ביזמות נדרשת השקעה רבה, לא רק כספית אלא של זמן יקר, שעות עבודה מרובות, ויתור על תחביבים וחיים אישיים ועוד. אם לא תתחברו לרעיון שמאחורי היוזמה, ותרצו רק “לעשות כסף”, רוב הסיכויים שהיזמות תיכשל.
  2. התמקדו ברעיון- אל תתחילו להתפזר ולחשוב במונחים עולמיים, עוד לפני שבדקתם את השוק המקומי, אותו אתם מכירים טוב יותר. פתחו מיומנות והתמחות באזור אחד, ורק אחרי שביססתם אותו, התחילו לחשוב להתרחב.
  3. הקשיבו לביקורת- המוצר שלכם הוא הבייבי שלכם, ואתם לא אובייקטיבים לגביו. פנו לגורם אובייקטיבי ובקשו ממנו לחוות דעה על המוצר או הרעיון העסקי שלכם. הקשיבו לדבריו והפנימו את הביקורות.
  4. תכנון לעתיד- הרחיבו את התמונה הכללית, כתבו תוכנית עסקית ותוכנית עבודה. הציבו לעצמכם מטרות ויעדים, והשתמשו בתוכנית העסקית כתנ”ך שלכם. נסו לדמיין היכן תהיו בעוד שנה, שנתיים או עשר, ומה התוכניות שלכם, והדרכים להשגת המטרות, לגיוס עובדים, לתכנון מסע פרסום ועוד.

לקריאת הפוסט במלואו – חביב שמעוני

חביב שמעוני למעלה מ- 5 עשורים בתעשיית הפרסום, המדיה, העיתונות והאירועים, עבר כברת דרך ארוכה מנער שליח בעיתון “הארץ”, עד לתפקידי מפתח וניהול ב”מעריב”. במהלך תקופה זו צבר מלאי של ידע וניסיון, לצד חוויות מקצועיות רבות.
חביב שמעוני מנכ”ל סחר של “את”, “סגנון”, “להיות הורים” ו-”גורמה”

עוד מהבלוג של חביב שמעוני

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 8 years

חביב שמעוני - מדוע לפרסם בעיתונות מודפסת?

לפני שאתם שועטים אל עבר אתרי האינטרנט כדי לפרסם בהם את מוצריכם, אולי כדאי שתקדישו מספר דקות לקרוא את המאמר הזה. למרות ההצלחה שנחלו העיתונים האלקטרוניים בשנים האחרונות, עדיין הלוחות הגדולים מרוכזים בעיתונות המודפסת....

תצוגה מקדימה

חביב שמעוני - על חמישה סוגי פרסום דיגיטלי בעתונות המודפסת

העתונות המודפסת חווה זמנים לא קלים עם פריצת העתונות הדיגיטלית, ובכלל עם עלייתו המטאורית של האינטרנט והשימושים הרבים בו. מאחר והעתונות המודפסת עושה את רוב רווחיה מפרסומים, מהווה הדבר מקור לדאגה אמיתי, שכן המפרסם עשוי...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה