הבלוג של carmitoshik

carmitoshik

כרמית בר גיל

עדכונים:

פוסטים: 134

החל מינואר 2015

סיפור אנושי מרגש על משפחה הודית, הנע בין הודו לניו מקסיקו ועד לסיאטל המודרנית.

הסופרת נולדה למשפחה הודית בניו מקסיקו. היא כתבה את הספר במשך עשר שנים שבמהלכן אביה נפטר ממחלה קשה ולאחר פטירתו היא שכתבה את דמות האב בסיפור והכניסה לו מאפיינים אישיים של דמות אביה.

האב הוא מנתח מוח שמכור לעבודתו. אשתו מגלה שהוא מדבר אל המתים, אל אמו שנפטרה כבר ואל בן משפחה קרוב שנפטר.  היא קוראת לבתם, אמינה, צלמת שחיה בסיאטל שתחזור מהר כדי לראות מה קורה לאביה.

אמינה שבה להודו ומגלה שאביה לא בסדר. גם בבית החולים סיפרו לה שהוא ניסה להחיות ילד שמת ובנוסף היא מוצאת בגינה פרטי לבוש קבורים באדמה. בעקבות דאגתה של אמינה, אביה נשלח לבדיקות עד שמגלים ממה הוא סובל.

הפרקים נעים בין עבר להווה. בעבר אנו לומדים על חיי המשפחה של אביה, משפחתה של אמה ועל ילדותם של אמינה ואחיה המרדן. הסיפור בהווה כולל את ההתמודדות של המשפחה עם ה”שגעון” של האב, סיפורה של אמינה (זוגיות וקריירה) ודאגתה לאביה.

אני אישית התחברתי יותר לסיפור בהווה. לקח לי זמן להתחבר לסיפור, יש המון פרטים ותיאורים שמעט היקשו עלי את הקריאה.

זהו סיפור על משפחה שמתמודדת עם אובדן, על הכאב שלא מרפה ועל הזמן שלא מרפא את הכאב. בסיפור באים לידי ביטוי נושאים כמו: יחסים בין הורים לילדים, יחסים בין אחים, אהבת חדשה ואהבה ישנה שמתחזקת.

סיפור מעניין ומרגש, ממליצה בחום!

מדריך הסהרורים

עוד מהבלוג של carmitoshik

Thumbnail

יהלום / מיכל אדלר

ספר ביכורים מומלץ מאד לאוהבי הז'אנר האירוטי! מי שמכיר אותי יודע שזה אינו הז'אנר המועדף עלי אבל קראתי פרק עוד לפני יציאת הספר והסתקרנתי מאד. אני שמחה שקראתי אותו. נכון שהוא מלא בתיאורי סקס מפורטים אבל יחד עם זאת יש עלילה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

אנשים מאושרים קוראים ושותים קפה / אנייס מרטן-לוגאן

אנשים מאושרים קוראים ושותים קפה / אנייס מרטן-לוגאן ספר חמוד וקליל, העביר לי כמה שעות של הנאה. ספר על התמודדות עם אובדן, כולל סיפור אהבה, התאוששות איטית והמון תקווה לעתיד. דיאן איבדה את בעלה ובתה בתאונת דרכים. היא מסתגרת...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

ההתערבות / אורנה לנדאו

איזה יופי של ספר! בא לי בדיוק בזמן המתאים, בתקופה של לחץ מטורף בעבודה חיפשתי ספר קריא, זורם ומעניין וזה בדיוק הספר הזה. אורנה לנדאו היא ראש מדור הספרות המתורגמת בהוצאת כנרת-זמורה-דביר, לשעבר עיתונאית ב"הארץ" ומבקרת...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים