הבלוג של carmitoshik

carmitoshik

כרמית בר גיל

עדכונים:

פוסטים: 134

החל מינואר 2015

ספר ביכורים שנהניתי לקרוא. סיפור על חברויות, אהבות, שכול, אכזבות, פחדים ותקוות.

הספר בנוי משלושה חלקים: הווה, עבר והווה (כעבור עשר שנים).

אהבתי מאד את החלק השני שמספר על העבר, הכתיבה זורמת ומעניינת, גם החלק השלישי היה טוב. לדעתי החלק הראשון היה פחות טוב, יותר בצורת דיווח ופחות מעמיק.

החלק הראשון מספר על חבורת אנשים שבאו לחיות בקיבוץ כדי להתגייס מאוחר יותר כגרעין נח”ל.נוצרו ביניהם חברויות ואפילו זוגיות: נטע ומוטי, גלי ואורי, יריב ורובי, ערן ומיכל ורונית ואלון. אנו עדים לפעולות הגיבוש של החברים, המסיבות, העבודה שבמסגרת חייהם בקיבוץ.

השכול לא היה זר לגלי. אמה של גלי איבדה את אחיה כשהיה חייל בן 21. גלי הכירה בקבוץ את מיכל והן הפכו לחברות הכי טובות. בן זוגה של מיכל, ערן, נפצע בעת אימונים ופציעתו הרחיקה ממנה את מיכל. ערן לא היה מסוגל להישאר בקשר עם החבורה מכיוון שהיא הזכירה לו את חייו הקודמים שלצערו לא יחזרו יותר. סיפור הפציעה מפורט בחלק השני של הספר.

בחלק השלישי אנו חוזרים אל החבורה כעשור לאחר שחרורם מהצבא. מסופר על קורות כל אחת צהדמויות:

רובי יצא מהארון וחי עם יריב, רונית עם אלון, גלי ואורי מצפים להולדת בנם ואילו נטע נשארה בודדה עקב הטרגדיה שפקדה את מוטי והשפיעה על כל החבורה. אנו עדים לתהליך ההחלמה של ערן ולתמיכתו בנטע בכל תהליך האבל שהיא עוברת. באופן מפתיע ערן מוביל את נטע לחיים חדשים עם אהבה ותקווה.

אהבתי את הספר, קראתי ביומיים. הספר קצר מדי בשביל נושא קשה כזה של התמודדות עם שכול. לדעתי ניתן היה לפתח את הדמויות יותר ולתת להן עומק.

הסופרת בהחלט יודעת לכתוב ואני בהחלט אשמח לקרוא ספרים נוספים שלה כשייצאו.

יום חדש

עוד מהבלוג של carmitoshik

תצוגה מקדימה

יהלום / מיכל אדלר

ספר ביכורים מומלץ מאד לאוהבי הז'אנר האירוטי! מי שמכיר אותי יודע שזה אינו הז'אנר המועדף עלי אבל קראתי פרק עוד לפני יציאת הספר והסתקרנתי מאד. אני שמחה שקראתי אותו. נכון שהוא מלא בתיאורי סקס מפורטים אבל יחד עם זאת יש עלילה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אנשים מאושרים קוראים ושותים קפה / אנייס מרטן-לוגאן

אנשים מאושרים קוראים ושותים קפה / אנייס מרטן-לוגאן ספר חמוד וקליל, העביר לי כמה שעות של הנאה. ספר על התמודדות עם אובדן, כולל סיפור אהבה, התאוששות איטית והמון תקווה לעתיד. דיאן איבדה את בעלה ובתה בתאונת דרכים. היא מסתגרת...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

ההתערבות / אורנה לנדאו

איזה יופי של ספר! בא לי בדיוק בזמן המתאים, בתקופה של לחץ מטורף בעבודה חיפשתי ספר קריא, זורם ומעניין וזה בדיוק הספר הזה. אורנה לנדאו היא ראש מדור הספרות המתורגמת בהוצאת כנרת-זמורה-דביר, לשעבר עיתונאית ב"הארץ" ומבקרת...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה