הבלוג של candowell

candohadraca

טל שרב בן נתנאל בעלי קנדו הדרכה. מומחית לשיפור הזיכרון ותהליכי למידה להצלחה ארגונית. נייד - 052-8-722-837 משרד-03-6393134

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מספטמבר 2014

תמונות מוורשה פולין 167

[youtube MAYIf8wXDZg]

אני רוצה להזמין אתכם לעצום עיניים, ולדמיין את דלת הכניסה של ביתכם. שימו לב לצבע ולחומר ממנה היא עשוייה.

עכשו דמיינו קבוצה של נודיסטים כבדי משקל שמתחרים בינהם במרוץ אופניים שהם כמובן ערומים. הם מדוושים בכל כוחם לכיוון דלת הבית שלכם. אוי לא! עכשו הם נתקעו בדלת ואתם רואים כיצד האופניים עפים באוויר וכך גם הנודיסטים – מחזה לא מרהיב במיוחד…

עכשו אתם פוסעים פנימה לתוך הבית שלכם – למסדרון / הכניסה ורואים את רו הקנגרו – החבר הטוב של פו הדוב. אתם רואים אותו נואם נאום ובועט. (קיק- ונואם).

אתם חולפים על פניו ומגיעים אל סלון ביתכם על השולחן רוקד סיימון (מאקס פקטור). ואם אתם לא מכירים אותו אתם יכולים לדמיין כל סיימון אחר כולל סיימון לאבון. העיקר שירקוד דיס-קו על השולחן.

עכשו אתם מוזמנים לפתוח את העיניים.
שיטת “ארמון הזיכרונות”. שיטה שכבר ביוון העתיקה השתמשו בה. הנואם הגדול קיקרו לפני 2500 שנה היה זוכר בעזרתה את נאומיו הרבים. בעבר אנשים השקיעו בזיכרון שלהם. כיום בעקבות הטכנולגיה אנחנו מאחסנים זכרונות במכשירים חיצוניים כמו מחשב וסמרטפון..

ובעצם מאבדים את היכולת המדהימה של מוחנו – לזכור מידע ! על ידי זיכרון מצויין אנחנו יכולים לייעל את העבודה שלנו, לנהל טוב יותר את צוות העובדים שלנו, לחסוך זמן ואפילו להגדיל תפוקות ומכירות.

כי בזמן אמת – שום טכנולוגיה לא תעזור לנו אם נפגוש באקראי לקוח ותיק ולא נזכור את שמו.

את שיטת “ארמון הזיכרונות” יצר המשורר הגדול של יון העתיקה. סיימונדיס. שהוזמן למשתה בארמון ולרגע אחד יצא החוצה, שחזר גילה שכל הארמון חרב על כל יושביו ולא היה ניתן לזהותם. סיימונדיס עצם את עיניו והצליח לשחזר את המקום של כל אחד מן האורחים וכך הוביל את בני המשפחה אל יקיריהם.

איך השיטה עובדת?
ראשית החליטו מה הארמון שלכם? ארמון יכול להיות בית, משרד, מסלול לעבודה .
כל מקום שבו ישנם פריטים קבועים על פי סדר קבוע . שתוכלו ל”אכלס” אותם בדימויים חדשים שאתם רוצים לזכור. כאשר הדימוי צריך להיות יוצא דופן, מגוחך, מצחיק, אבדסורדי ואפילו גס.

אם הייתם צריכים לזכור את המאמר הנ”ל בעל פה במקומי:

הדבר הראשון שהייתם רוצים לזכור זה הפתיח – את הדימוי שלו “אכלסתי” על דלת הכניסה המקום הראשון על פי סדר ההגעה הבייתה. זוכרים? נכון – הנודיסטים בתחרות האופניים שנתקלו בדלת ביתכם.

לאחר מכן עברנו אל הכניסה – המסדרון שם ראינו את הקנגרו – רו וראינו אותו בועט – קיק (באנגלית) ונואם. מצויין – מה שמזכיר לנו את הנואם הדגול – קיקרו שכבר לפני 2500 שנה השתמש בשיטה הזו. מה שמזכיר לנו שכיום אנחנו פחות משתמשים בשיטות זיכרון ומאבדים כלי חזק במיוחד שיכול לייעל את העבודה שלנו ואת והקשרים שלנו.

המקום הבא אתם זוכרים? הסלון –שם על השולחן ראינו את סיימון רוקד – דיס-קו. זה יזכיר לנו שמי שהמציא את השיטה הוא המשורר סיימונ-דיס.

רואים ככה זכרנו פרזנטציה שלמה בעזרת דימויים – מילות מפתח יצירתיות ויוצאות דופן ש”אוכלסו” בארמון שלנו לפי סדר החדרים. רוצים ללמוד עוד שיטות זיכרון? אני מזמינה אתכם להרשם www.cando-traing.co.il וללחוץ על הכפתור הכתום להרשמה.

טל שרב – יועצת ארגונית ומרצה – בעלי קנדו הדרכה – מתמחה בתחום הזיכרון ולמידה להצלחה.
052-8-722-837, משרד – 03-6393134.
בברכת זיכרון בריא.

 

עוד מהבלוג של candowell

Thumbnail

האם ניתן להכניס מזל לחיים שלנו? – יצירת מזל טוב לקראת השנה החדשה.

רוצים יותר מזל בחיים שלכם? המאמר הזה בשבילכם! הפילוסוף הרומי לוקיוס אנאיוס סנקה אמר פעם: "מזל הוא המפגש בין ההכנה...

Thumbnail

הראיון הגדול ל"היכל התהילה" שגרם למראיינת להיות מופתעת.

    בפעם הבאה שתתקלי בקושי, אני ממליצה לך לצפות בראיון של אפולוס הסטר, שחקן פוטבול תיכונים צעיר שעם קבוצת התיכון שלו חזרו מפיגור לניצחון. אפולוס הסטר, הוא תיכוניסט...

Thumbnail

מה קשור מבנה הגוף שלך לאובדן הזיכרון - מוח צעיר בעשור

  במחקר שפורסם לאחרונה נקבע שאכילת יתר גורמת לאובדן זיכרון. ושנים של אכילת יתר עלולה להזקין את המוח ב-16 שנה. גם מבנה הגוף קשור לזה. ישנם מבני גוף מסוימים שיגרמו למוח...

תגובות

טופ 20 - בלוגים