הבלוג של candowell

candohadraca

טל שרב בן נתנאל בעלי קנדו הדרכה. מומחית לשיפור הזיכרון ותהליכי למידה להצלחה ארגונית. נייד - 052-8-722-837 משרד-03-6393134

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מספטמבר 2014

598747_10201070552619734_931657841_n

 

במחקר שפורסם לאחרונה נקבע שאכילת יתר גורמת לאובדן זיכרון. ושנים של אכילת יתר עלולה להזקין את המוח ב-16 שנה.

גם מבנה הגוף קשור לזה. ישנם מבני גוף מסוימים שיגרמו למוח שלכם להזדקן מהר יותר. ובעקר אם יש לכם עודף משקל.

“השמנת יתר היא אחד מגורמי סיכון למחלת אלצהיימר באמצע החיים” טוען פרופסור סם גנדי, מנהל שותף במרכז הר סיני לחקר האלצהיימר בניו – יורק. פרופסור דוד לוונשטיין מבית הספר לרפואה באונבירסיטת מיאמי מילר מסכים ומוסיף “שמחקרים מראים כי כל דבר שהוא בריא ללב הוא גם בריא למוח”.

ומה הקשר למבנה הגוף שלך?

האם הוא אגס או תפוח?

בשנים האחרונות התפרסמו מחקרים רבים על הסיכון המוגבר למחלות לב וכלי דם לאלו שבעלי מבנה גוף תפוחי מבנה שהצטברות עודפי השומן סביב הכרס. בהשוואה למבנה האגסי של הצטברות השומן סביב האגן – הירכיים והעכוז, שנחשב בטוח בפני מחלות לב ובעיות בריאות. אולם מחקר חדש מראה אחרת שגם המבנה האגסי מבדיקות רמות שומנים בדם סובל מרמות גבוהות משמעותית של כמירין     CHEMERINׂ זהו חלבון המעלה את הסיכון ליתר לחץ דם ולחוסר סבילות לאינסולין. אך בנוסף לכל זה הצטברות של השומן באזור האגן, הירכיים והעכוז מגבירים את הסיכוי לדמנציה – שיטיון.

חשבתם על זה? הורדה במשקל כדי למנוע דמנציה. אנחנו חושבים על לחץ דם וכולסטרול ולא עולה בדעתנו שאכילת יתר במיוחד אם השומן מתנקז בעכוז והירכיים עלול לגרום לאובדן זיכרון!

אז איך מצעירים את המוח בעשר שנים?

  • 1.לצמצם את היקף הירכיים אחת הדרכים אכילת מזונות המכילים איזופלבונים. האיזופלבונים מדמים פעילות של אסטרוגן והם מסייעים למנוע הצטברות של משקל עודף בירכיים. הכמות המומלצת היא 50 מ”ג.
  • עוסק מורשה שלי 001
  • 2. הירק שיעזור לכם לשפר את הזיכרון הואסלרי – במחקר שנערך באוניברסיטת אלינוי בארה”ב במחלקה למדעי התזונה – זוהה בסלרי החומר הפעיל לוטאולין שהוא נוגד דלקות וחיוני ליצירת זיכרונות חדשים ושיפור הזיכרון המרחבי – התמצאות בשטח. הכמות הגבוהה ביותר של לוטאולין נמצאת בלב הסלרי.
  • 3.צמח התבלין שיעזור לכם לשפר את הזיכרון הנוהמרווה. המרווה צמח נפוץ במחוזותינו וידוע מאות שנים. אבל הפעם זה הוכח שהמרווה משפרת כישורים שכליים ומשפרת את הזיכרון. המחקר פורסם בpharmacological biochemical behavior-. והוכח שכבר בריכוז קטן של 50 מיקרוליטר חל שיפור משמעותי בכישורים הקוגנטיביים של המשתתפים בניסוי. מומלץ לשתות אותו כחליטת תה. והוא אינו מומלץ לנשים בהריון ונשים שמניקות.
  • 4.איך אתם שותים את הקפה שלכם? מומלץ להמתיק את הקפה עם כפית אחת של סוכר קנים לא מעובד. מסתבר שהשילוב של קפה עם סוכר ממריץ את המוח ומעלה את רמות הקשב והריכוז. כפית אחת של סוכר קנים מכילה כ-15 קלוריות בלבד. לכן עדיף ללכת על הדבר האמיתי ולא על תחליפי סוכר.

מקורות:

1.אתר הרפואי –   WWW.WEBMED.COM alzheimers/news/20120210/overeating-may-ra9ise-risk-memory-problems

2. מחקרים שפורסו לאחרונה בכתבי העת.

Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism

Pharmacological Biochemical Behavior

. Tildesley NT, Kennedy DO, Perry EK, et al. Salvia lavandulaefolia (Spanish sage) enhances memory in healthy young volunteers. Pharmacol Biochem Behav . 2003;75:669-674,

כל הכתוב במאמר הנו מידע בלבד ואין לראות בו הוראות לטיפול עצמי ו/או המלצה לטיפול זה או אחר. כל ייעוץ וטיפול חייב להנתן בידי רופא ותחת פיקוחו.

עוד מהבלוג של candowell

Thumbnail

האם ניתן להכניס מזל לחיים שלנו? – יצירת מזל טוב לקראת השנה החדשה.

רוצים יותר מזל בחיים שלכם? המאמר הזה בשבילכם! הפילוסוף הרומי לוקיוס אנאיוס סנקה אמר פעם: "מזל הוא המפגש בין ההכנה...

Thumbnail

הראיון הגדול ל"היכל התהילה" שגרם למראיינת להיות מופתעת.

    בפעם הבאה שתתקלי בקושי, אני ממליצה לך לצפות בראיון של אפולוס הסטר, שחקן פוטבול תיכונים צעיר שעם קבוצת התיכון שלו חזרו מפיגור לניצחון. אפולוס הסטר, הוא תיכוניסט...

Thumbnail

שפת הגוף בראיון עבודה או בדייט שתגרום לרצות אותך.

ממה אנחנו מתרשמים בפגישה ראשונית? מהמראה הכולל: לבוש, מבטים, תנועות ידיים, שפת גוף ותחזוקת הגוף. מהקול שאומר הכל. מהריח – הסוכן הסמוי. מהמגע – כולל המרחב...

תגובות

טופ 20 - בלוגים