הבלוג של הילי ברוק בלום

אמריכאן

הילי ברוק בלום. קופירייטרית, עורכת תוכן ומתקשרת עם סנאים. במסגרת תרומת גופתי למדען, מתגוררת אתו בשנים האחרונות בפרינסטון, ניו ג'רזי,עד לסיום הפוסטדוק שלו. בינתיים מלמדת עברית, כותבת סיפורים לילד ומחלטרת על בסיס... +עוד

הילי ברוק בלום. קופירייטרית, עורכת תוכן ומתקשרת עם סנאים. במסגרת תרומת גופתי למדען, מתגוררת אתו בשנים האחרונות בפרינסטון, ניו ג'רזי,עד לסיום הפוסטדוק שלו. בינתיים מלמדת עברית, כותבת סיפורים לילד ומחלטרת על בסיס שוטף+קשישים.

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מינואר 2015

איך דוחסים דים סאם לחליפת שלג? האם שלוליות יכולות להישבר? לאן הברווזים עפים כשהאגם קפוא והגננת המכסיקנית חולה? ואיך לכל הרוחות משחקים בחוץ במינוס 17 מעלות? כל התשובות בבלוג שלפניכם.

08/01/2015

IMG_3830 (800x800)

פרצופון ורדרד של פעוט בן שלוש מבצבץ לו מתוך חליפת סקי צהובה, כשברקע מדגמנת את קולקציית החורף בובת שלג פוטוגנית… אין דרך קלה יותר לסחוט לייקים בפייסבוק, מלהעלות תמונה של הילד שלך מחופש לאסקימואי ציוני גאה ביום שלג חורפי בניו ג’רזי.

אבל מה שלא יודעים הדודות והחברים בפייסבוק, זה שמאחורי כל עולל שובה לב בגווני ספְּיה מחמיאים, עומדת אימא טאליבן שמנסה להכניע דרקון בן שלוש, לארוז אותו הרמטית בעטיפת שלגון ולביים את הפריים המושלם, כל זאת כשלגופה, שבעים שכבות של פריטי לבוש בסייל, שנרכשו בבלאק פריידי.

חורף, כשמו כן הוא. מתכון בטוח להתחרפנות. ואכן, כל יציאה מהבית, כרוכה בחירוף נפש ומתוכננת כמו מבצע צבאי של יחידת האלפיניסטים.

בוקר לבן טיפוסי נפתח בהערכת מצב, בחסות אפליקציית מזג האוויר באייפון. אחרי שנרשמת בפרוטוקול טמפרטורה המאפשרת הקפאת ביציות, ואחרי שמוודאים שהשלולית בחצר הפכה רשמית לסניף החלקרח ואחרי שכל הברווזים  עפים כי האגם קפוא וכי מצאו אחלה דיל לקוסטה ריקה בכריסטמס, מתקבל אישור יציאה למבצע ממפקדת המוצב.

העולל, שהוא סרבן מטעמי גיל ובוגר בהצטיינות של הקורס “מה לדרוש בגיל שלוש”, מסרב פקודה בלי למצמץ ומנסה לערוק לפינת המשחקים. טוראי אבא מבצע תמרון ומנסה לאגף אותו מהמטבח עם כפפות ביד אחת ומגפי סקי ביד השנייה. המפקדת מעמידה את החליפה בהיכון וממתינה לשיגור. העולל מתחכם ומבצע תרגיל מילוט ערמומי, טוראי אבא בעקבותיו. העולל מכריז שהוא “נוט גואינג לגן טודיי” ומסתווה בין כתמי השוקו לכתמי הקטשופ בוילון.

המפקדת הקשוחה נוקטת בטקטיקה מבריקה לשיתוק היריב ופותחת את דלת הבית לאלפית שנייה. משב של רוח קרה מכניס את כולם לפְריז. הילד נשאר קפוא בתנוחת “לא-לא”,  האבא  על ארבע הופך למתלה בגדים מאובן. המפקדת שוב סוגרת את הדלת ביד רועדת והגזרה מתחממת מחדש.

אחרי שלל עבירות חינוכיות שכוללות שוחד, סחיטה, הפרת אימונית וטובות הנעה, העולל נארז בחליפת האיומים, מוחדר למגפי הסקי ויש אישור להתקדם.

מצעד החיים יוצא לדרך, דב הקוטב הקטן מצטייד בשלל מקלות ואבנים לניתוץ שלוליות של בדולח וכעבור עשרים אשוחים ושלושים סנאים עם היפותרמיה, מגיעים לגן.

פעולת החילוץ הנועז מתחילה. מתוך החליפה המהבילה, נשלף דים סאם קטן ומאודה, עטוף בפונצ’ו תלת שכבתי מצמר אורגני של עדר כבשים ומכנסיים תרמיות ממחסני הצבא האדום.

רגע לפני שאום דים סאם נותנת נשיקה גדולה ונפרדת ממנו לשלום, היא קולטת בזווית העין את מלילה האפרו-ג’ינג’ית הקטנטנה משחקת בפינת הבובות, כשלגופה שמלה אביבית משיפון עם כתפיות ספגטי דקיקות, ואת  ג’ייסון הקול בשולחן החול, מדגמן שורטס אופנתי וגופיית סבא אוורירית.

הסייעת הבוסנית ,שמחליפה היום את הגננת המכסיקנית שחולה, מחייכת אליה בנימוס וחושבת לעצמה בלב, “היסטרית האימא של הישראלי הקטן… מי מלביש את הילד שלו עם כל הצמר הזה ביום בהיר כל כך, מה זה פה, סיביר? אבל ככה זה מהגרים, יש להם מנטליות אחרת…” ושולחת את הילדים לשחק בחצר. מינוס 17 מעלות. קטן עליהם.

(הטקסט נכתב בחורף הראשון שלי בצפון אמריקה. פלוס שנתיים-שלוש, מינוס עשר-עשרים מעלות, אבל מי סופר.)

עוד מהבלוג של הילי ברוק בלום

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...