הבלוג של tsipi-artsi

ספרים על המדף

עדכונים:

פוסטים: 907

החל מדצמבר 2011

18/06/2015

 

 

איקטוס

סיפורם של אזרח רומאי ועבד יהודי תחת שלטון האימפריה הרומית  

  

מאת אלי אבידר

 

עורכת: עדנה שבתאי

 

 הוצאת פראג; 339 עמ’; 79 ₪

******

 

מאבקי כוח, תאוות שלטון, הפוליטיקה והפילוסופיה של האימפריה הרומית – הם הרקע לסיפורו של הנער יארניס, ולסיפור העפלתו מתחתית הסולם החברתי – לראשו. “אִיקְטוּסְ” הוא רומן חניכה, סיפור גבורה אהבה וידידות עמוקה בין מפקד הליגיון הרומי לעבד יהודי חכם. אבל מעל ומעבר לכל אלו – איקטוס היא יצירה אוניברסלית, העוסקת במנהיגות, בדרך התהוותה, בתנאים להבשלתהָ ובפניה השונים.

הרומן ההיסטורי “איקטוס” שולח את הקורא אל מסע מטלטל ורב עצמה של אחת התקופות המרתקות והאכזריות ביותר שידע האדם. לצד הדמויות המרשימות המאכלסות את דפיו, עולה וצומחת בין השורות דמותה של האימפריה הרומית, כפי שנתיניה חוו אותה. במהלכו של המסע מתעמת הקורא עם השאלה העתיקה, הבלתי פתורה: “איזה מן מנהיג אנחנו צריכים?”

המילה היסטוריה נגזרת מהמילה סיפור או בלועזית HISTORY, וכשהסיפור הוא טוב הוא ממשיך ומהדהד בראשו של הקורא גם לאחר סיום הקריאה. לעתים ניתן ללמוד מההיסטוריה באמצעות הסיפור, איקטוס לצד היותו ספר בעל עוצמה חושף את הקורא גם לדמותה המפוארת  ורבת הגוונים של האימפריה הרומית בעברה המפואר אך גם האכזרי מאד.

הספר קריא ומצליח לסחוף את הקורא בעיקר בזכות הדמויות העמוקות והכתיבה הציורית שמאפשרים לקורא להיטמע באווירה ולצלול לתוך התקופה.

התפאורה מאד חשובה ויוצרת אווירה הכרחית לרומן היסטורי, והיא זאת שמחברת את הקורא לנרטיב ולתקופה. גם השפה מייצרת רובד נוסף של הנאה.

ציפי ארצי

 

על המחבר:

אלי אבידר הוא פובליציסט, פרשן מדיני, איש מערכת המודיעין ושרות החוץ בעבר והמגזר העסקי בהווה. פרסם את ספרו הראשון בשנת 2011, “התהום”, ספר עיון המנתח את התנהלותה של ישראל במזרח התיכון, אשר הפך לרב מכר וכבר מכר כ-15,000 עותקים. אבידר, בסגנונו הייחודי ואהבתו לחקר התהליך, מגיש לקוראים רומן היסטורי, המבוסס על מחקר מעמיק ונתמך בתחקיר היסטורי ובייעוץ מקצועי מרשים.

 

עוד מהבלוג של tsipi-artsi

ספר שירה חדש: אהיה לי האזמל

  ספר שירה חדש: אהיה לי האזמל   מאת: שירי עובד   הוצאת פרדס     ** בּוּשׁוׂתַי וְאוׂרוׂתַי קְטַנִּים כִּגְדוׂלִים גְּלוּיִים מַחְלִיקָה אוׂתָם בַּעֲדִינוּת, עַל עוׂרִי הַפְּנִימִי הֶהָפוּךְ. (עמ'...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מי מנקה את תקרת הזכוכית ?

מי מנקה את תקרת הזכוכית? מאת: אורלי לוק הוצאת צמרת * * * * ** (255 עמודים, 88 ₪) אורלי לוק השתתפה בעונה הראשונה של תכנית הריאליטי "אמא מחליפה" ב"קשת", בערוץ 2. התוכנית והחיים עצמם מתוארים בחן ובהומור בספרה...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

שינקן עם סחוג

שינקן עם סחוג הספר הזה הוא קופסת הסרדינים, החור האפור, כל מה שכאב שינקן עם סחוג, ספרה של עומרית קאלק, בהוצאת הספרים קונטנטו דה סמריק, במובנים רבים הוא סיפור חייה. מסע מרתק אל נבכי החיים, עתיר יצרים, רגשות ואירועים...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה