הבלוג של tsipi-artsi

ספרים על המדף

עדכונים:

פוסטים: 907

החל מדצמבר 2011

 

להצליח במבחנים

ספר חדש: קל להצליח במבחן

 

 

 

 מדריך להצלחה במבחנים מאת יעל רוטנברג

 

 

 

“מה, את כל התאריכים האלו לזכור?”, “כל כך הרבה עמודים?”, “את כל החומר?”, נשמע לכם מוכר? אם כך, הגעתם אל הספר הנכון. דרכו תלמדו איך להצליח במבחן בקלות. בספר “קל להצליח במבחן – מדריך להצלחה במבחנים” שכתבה יעל רוטנברג, תמצאו מגוון של שיטות ודרכים, טכניקות, טיפים ועצות יעילות איך לזכור יותר חומר בפחות זמן ומאמץ.

כל ילד רוצה להצליח במבחן וכל הורה רוצה שילדו יצליח במבחן, אבל בפועל, קורה רבות, שגם ילדים מוכשרים מאד, שהשקיעו ולמדו למבחן, לא מצליחים להבין היטב את החומר ולענות נכונה על שאלות הבחינה. הרבה פעמים הסיבה היא שלילדים אלה חסרות טכניקות פשוטות שיעזרו להם להבין, ללמוד נכון, לזכור היטב, ולהוכיח את עצמם בשעת המבחן.

בין היתר תלמדו על איסוף וארגון של החומר, ערכו של תכנון מוקדם, כוח הדמיון, חשיבותה של שליפה בזמן, ‘מוקשי הבנה’ ואיך להתגבר עליהם, קריאה נכונה ויעילה, צורות סיכום, דרכים לזכור תאריכים ורשימות, והסברים כיצד ללמוד בעל פה. טיפים ללימוד אנגלית, ותשובות לשאלות כמו: במה הכי צריך להתמקד בעת הלימוד? ומהו האוכל שכדאי לאכול לפני המבחן? הספר מקיף מחד אך קליל מאידך, מלווה בקריקטורות וברור מאד. הוא אמנם מיועד לכיתות ג-ו, אבל גם בוגרים יותר יפיקו ממנו תועלת רבה.

יעל רוטנברג, אם לשלושה ילדים, עוסקת בתחום הלמידה הבלתי פורמלית ומוציאה ספרים לילדים בתחומים אלה, בהם רבי המכר עברינגליש, קל לצייר ועוד.

“כשהייתי מורה” אומרת יעל רוטנברג, “נוכחתי לראות שתלמידים לומדים המון למבחן, אבל לעיתים אינם לומדים נכון. יש הבדל גדול בין לימוד רב, לבין לימוד נכון ויעיל. ראיתי שיש צורך אמיתי בספר שיפנה ישירות לתלמידים, ירכז את עיקרי שיטות הזיכרון הלימוד ויוכל להקנות להם מיומנויות למידה שילוו אותם שנים ויהפכו את הלימוד ממטלה מעיקה לחוויה חיובית ומספקת. מטרתנו כהורים וכמורים הינה לסייע לילד לממש את הפוטנציאל שלו ולחוש תחושת מסוגלות והספר נועד לסייע בעניין”.

הספר נותן כלים יעילים ביותר ומעודד למידה מתוך חדווה ושלווה. זהו נכס אמיתי לכל תלמיד. חובה בכל בית עם ילדים בגילאי בית הספר.

קל להצליח במבחן – מדריך להצלחה במבחנים” שכתבה יעל רוטנברג, איורים: אורי רוזביץ, לכיתות ג-ו, הוצאת “דני ספרים”, 123 עמ’. מחיר לצרכן 48 ש”ח, להשיג בכל חנויות הספרים ובחנות המקוונת של ההוצאה: www.siman-kria.co.il         

 

עוד מהבלוג של tsipi-artsi

איקטוס

    איקטוס סיפורם של אזרח רומאי ועבד יהודי תחת שלטון האימפריה הרומית      מאת אלי אבידר   עורכת: עדנה שבתאי    הוצאת פראג; 339 עמ'; 79 ₪ ******   מאבקי כוח, תאוות שלטון, הפוליטיקה והפילוסופיה של האימפריה הרומית – הם הרקע...

תגובות

פורסם לפני 4 years

ספר שירה חדש: אהיה לי האזמל

  ספר שירה חדש: אהיה לי האזמל   מאת: שירי עובד   הוצאת פרדס     ** בּוּשׁוׂתַי וְאוׂרוׂתַי קְטַנִּים כִּגְדוׂלִים גְּלוּיִים מַחְלִיקָה אוׂתָם בַּעֲדִינוּת, עַל עוׂרִי הַפְּנִימִי הֶהָפוּךְ. (עמ'...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מי מנקה את תקרת הזכוכית ?

מי מנקה את תקרת הזכוכית? מאת: אורלי לוק הוצאת צמרת * * * * ** (255 עמודים, 88 ₪) אורלי לוק השתתפה בעונה הראשונה של תכנית הריאליטי "אמא מחליפה" ב"קשת", בערוץ 2. התוכנית והחיים עצמם מתוארים בחן ובהומור בספרה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה