הבלוג של אפי

booksliketheseleadto

עדכונים:

פוסטים: 136

החל מפברואר 2019

אין מרגש יותר מספר חדש שיוצא לאור.

ממש כמו בלידת תינוק חדש שמצטרף למשפחה ככה אני מרגישה כשמתקרב שבוע הספר.

הציפייה לספרים חדשים, ריח הדפים המודפסים, הדוכנים המתפתלים,  הוצאות בוטיק קטנות לצד הוצאות ספרים גדולות ,ספרים במימון המונים,  ספרות מקור נפלאה לצד ספרות מתורגמת, קלאסיקות ספרותיות לצד רומנים רומנטיים, והכי מרגש “עם הספר” שמתאסף לחגיגה הגדולה .

הפעם אני רוצה להמליץ על ספרים נפלאים שקראתי במהלך השנה האחרונה ואהבתי , כי אין כמו שבוע הספר העברי, שמזמן ישן וגם חדש ומהווה הזדמנות  נפלאה לרכוש אותם, בהנחה ניכרת, גם אם הם כבר לא באור הזרקורים.

2 ספרים – ספרות מקור

הקשה של הלחם – הילה טימור אשור

כנרת זמורה-דביר , מרץ 2019

kashe_master

“הקשה של הלחם” מבוסס על סיפור חייה של סבתה של המחברת. הוא פסיפס רב עוצמה של אנשים ואירועים המתרחשים על רקע העיירה ביאלה בפולין (בלרוס כיום) ערב פלישת הנאצים.

זהו סיפור בשני קולות שמסופר ע”י סבתא ונכדתה לסירוגין, על הישרדות של משפחות ויחידים ,  סיפור על חברות אמיצה הבוחן את משמעותה של נאמנות, ואת משמעותם של החיים בתקופות קשות ובכלל. ומעל לכל זהו סיפור על אהבה גדולה, שעומדת למבחן כנגד כל הסיכויים , בין נערה למשפחתה ובעיקר לאביה ובינה לבין אהוב ליבה, אהבה  שמובילה לשבירת מוסכמות ובסופה אף למשבר אמונה.

הנכדה מספרת על חייה וחיי סבתה האהובה ומערכת היחסים ביניהן כאן בישראל ונסיונותיה לפתור את חידת חייה של סבתה.

ספר נפלא במלוא מובן המילה.

אשה מעבר לים – שרית ישי לוי 

מודן ,אפריל 2019

isha_master(3)

“אשה מעבר לים” הוא סיפור שבוחן את חייהן של שלש נשים  באופן חושף ואינטימי, ומתאר איך הן מחפשות את זהותן ואת עצמן, ואת עברן הלוט בערפל. כל אחת מהנשים עתידה לעבור תהפוכות בחייה, והסיפור קושר ביניהן בחוט דק וסמוי של סיפורים על אהבה ששברה את הלב, וסיפורים על אהבה שלא היתה בה אהבה, ועל המחיר שגובה ה”אין אהבה”, כך שבסופו של דבר מתברר שההיסטוריה חוזרת על עצמה מדור לדור. כל אחת מהמספרות בספר מגוללת את סיפורה וסיפור משפחתה, בקולה שלה מתוך כנות, כאב עמוק,  ואומץ רגשי.  אך בעיקר זהו סיפור שעוסק בעוצמה ובמורכבות של יחסי אמהות ובנות , יחסים בין גבר לאישה, יחסים בין בני המשפחה, אהבות ואכזבות ,סליחה ומחילה.

ספר מרגש, עשיר, עצוב, שמח, מרתק ומעניין אך בעיקר אנושי ונוגע ללב.

2 ספרים – ספרות מתורגמת

הבית בקצה הלילה – קתרין באנר

תרגום שרון פרמינגר

הוצ’ כתר, 2017

houseattheedgeofnight_master

סאגה סוחפת על ארבעה דורות של משפחת אספוסיטו שחיים ואוהבים באי ים תיכוני קטנטן וקסום-  קסטלמארה- מול חופי איטליה. סיפור של מורשת משפחתית על הבית בקצה הלילה ועל המחברת האדומה שעוברת מדור לדור.

ד”ר אמדאו‭ ‬אספוסיטו‭ ‬מגיע לאי ומקים‭ ‬שם‭ ‬את‭ ‬ביתו, ‬הבית‭ ‬שבקצה‭ ‬הלילה. ‬הבית‭ ‬הופך‭ ‬למסבאה‭ ‬ולמקום‭ ‬מפגש‭ ‬שבו‭ ‬מתאספים‭ ‬אנשי‭ ‬האי ושם אנו לומדים עליהם ומלווים‭ ‬את‭ ‬חייהם‭ ‬של‭ ‬בני‭ ‬משפחת‭ ‬אספוסיטו, ‬מילדותו‭ ‬של‭ ‬אבי‭ ‬המשפחה‭ ‬אמדאו, ‬דרך‭ ‬מלחמת‭ ‬העולם‭ ‬השנייה, ‬שאליה‭ ‬נשלחים‭ ‬בניו, ‬ועד‭ ‬רעידת‭ ‬האדמה‭ ‬שחושפת‭ ‬את‭ ‬סוד‭ ‬הקללה‭ ‬העתיקה‭ ‬ומשנה‭ ‬את‭ ‬חייהם‭ ‬של‭ ‬תושבי‭ ‬האי‭.‬ קסטלמארה‭ ‬הוא‭ ‬מקום‭ ‬חי‭ ‬עם‭ ‬סיפורים, ‬עם‭ ‬אגדות‭ ‬ועם‭ ‬נסים, ‬והבית‭ ‬בקצה‭ ‬הלילה‭ ‬הוא‭ ‬הבמה‭ ‬לסכסוכים, ‬לאהבות‭ ‬גדולות, לבגידות‭ ‬ולחברויות, ‬כשברקע‭ ‬ההיסטוריה‭ ‬של‭ ‬מאה‭ ‬השנים‭ ‬האחרונות

הרוסייה הקטנה- סוזן שרמן

תרגום: קטיה בנוביץ

ידיעות ספרים, סימנים, 2013

the_little_russian_master

“הרוסיה הקטנה” נותן הצצה מעניינת לחיי משפחה יהודית ולרדיפות שסבלו באוקראינה בשנים 1903 – 1920. ספר זה כולל הכל – עלילה טובה, דמויות מעניינות, אהבה, חוסן, הישרדות ואובדן לצד חוזקה של הרוח האנושית

סוזן שרמן מבססת  את הרומן על הסיפור של סבתה ,על בריחה מרוסיה עם ילדיה הקטנים. היא לוכדת כל כך הרבה מהמדינה, מחיי היום יום. התיאורים שלה מאפשרים לראות את החנויות הקטנות בעיירות, את השדות, את עליבות החיים של היהודים, העוני והדלות, הבערות, הדרכים לקדש ולכבד את השבת והחג היהודי, לצד הפחד מפני הגויים , את מעשי ההרג, לשם הרג, הבזיזה, עלילות הדם, ומביאה תיאור נוקב של האנטישמיות, ויחד עם זאת את ההתעוררות והנסיון להגן על עצמם בהקמת קבוצות מחתרת כמו הבונד ואחרות. אפשר ממש להרגיש את הקור,הרעב והפחד ואת הכוחות הנפשיים שנדרשים כדי לשרוד ארועים כאלה. ובתוך אלה, היא משרטטת דיוקן משכנע של צעירה יהודייה העוברת מעוני לעושר וחזרה לעוני במלחמת העולם הראשונה ובמהפכה הרוסית.

ספר ילדים

קדבובו -  ספר על חלומות

דנה כסיף בן אריה

הוצאת מפתח soul, בשנת 2019

 

993582

“אָז יָשַׁבְתִּי בַּשֶּׁקֶט וְעָצַמְתִּי עֵינַיִם,
וּפָגַשְׁתִּי מִפְלֶצֶת עִם שְׁתֵּי קַרְנַיִם.
שָׁאַלְתִּי אוֹתָהּ מָה יִגְרֹם לָהּ לָלֶכֶת, שֶׁלֹּא אֶרְאֶה אוֹתָהּ עוֹד
וְהִיא גִּלְּתָה לִי אֶת מִלַּת הַקֶּסֶם בַּסּוֹד.”

ספר הילדים קדבובו נועד לעזור לילדים להבין את עולם החלומות.

בספר אמא ואבא מלמדים את אור על העולם הקסום שנקרא חלומות, על כל הדברים הנפלאים שאנחנו יכולים ליצור בעזרת הדמיון וגם איך להתמודד עם הדברים הפחות נעימים שהדמיון יוצר עבורנו.

כתוב בצורה משעשעת וקולחת, השפה ברורה והאיורים מקסימים!

 

עוד מהבלוג של אפי

תצוגה מקדימה

צבע השמיים שלנו – אמיטה טראסי

צבע השמיים שלנו – אמיטה טראסי מאנגלית: רחלי לביא הוצאת אריה ניר, הוצאת מודן. מרץ 2018 עותק דיגיטלי – אתר e-vrit צבע השמיים שלנו הוא רומן שבוחן את גורלן של שתי ילדות...

שלום עולם!

היי,אני אפי! איזה כיף שקפצתם לבקר. אני מזמינה אתכם לחלוק איתי את כל מה שאני אוהבת. תמצאו כאן בעיקר ספרי פרוזה  טובים  שאהבתי, אבל לא רק... ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 10 months
תצוגה מקדימה

כולם פה עכשיו - מירי רוזובסקי

כולם פה עכשיו - מירי רוזובסקי הוצא'  כנרת, זמורה. 2019 בסיפור " כולם פה עכשיו" מספר ילד , ללא שם, מה קורה כאשר צריך לצלם תמונה משפחתית ליום המשפחה בגן. עידו הקטן חזר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה