הבלוג של זוהר יעקב- בלוג מהבטן

zohara

זוהר יעקב. אמא לשלושה מורים רוחניים, מפתחת משחק "טבע האדם", מאמנת מתבגרים באהבה גדולה, תלמידה נצחית, חיה בקצב חיים משלי ונהנית מזה, רוקמת חלומות שיקרמו כל אחד בעתו ויהפכו את העולם לטוב יותר.

עדכונים:

פוסטים: 19

החל ממאי 2016

“אבל באילו משחקים משחקים עצים?”, שואלת, מבולבלת, סרקתי את כל התיקיות שיש לי בזיכרון, עצים משחקים? במה? ונזכרתי בספר העץ הנדיב. לפי מיטב זכרוני, הילד מתנדנד ומטפס על העץ, ומה הקשר אלי עכשיו? “עצים משחקים במשחקים של הנפש” הוא ענה, וברגע אחד נכנסתי למערבולת.

31/10/2017

לפני שלוש שנים עץ ביקש לשחק איתי.

בהתחלה חשבתי שהוא צוחק, הרי עצים לא יכולים לדבר! ואז ימת הכנרת שלידו דיברה. היא ממש דרשה ממני לקום ולשחק. “את מתייחסת בכבדות מידי לחיים” אמרה.

ואני, המומה ממה שקורה סביבי, שואלת מבולבלת, “אבל באילו משחקים משחקים עצים?” סרקתי את כל התיקיות שיש לי בזיכרון, איזה עץ משחק? ובמה? ונזכרתי בספר העץ הנדיב. לפי מיטב זכרוני, הילד משחק עם העץ במשחקים נחמדים, מתנדנד עליו ומטפס, ממש משחקים כמו אב לבנו. ומה הקשר אלי עכשיו? אני ממש לא מתכוונת לטפס על העץ הזה!

בעודי בוחשת במחשבותיי ענה העץ “עצים משחקים במשחקים של הנפש”. מה? מה זאת אומרת? משחקים של הנפש? איך משחקים משחקים של הנפש? והכינרת שלידו איששה, “משחקים של הנפש, שבאים לחבר כל אחד לרצונות שלו, שבאים להכיר ביניכם, בני האדם, אלינו, לבינינו, הנחלים, העצים, והצמחים בכלל”.

 

כשעץ ביקש לשחק איתי

כשעץ ביקש לשחק איתי

היא דיברה וזה העיף אותי אחורה בזמן, לאותה הפעם שהייתי בת 16, בעיצומו של גיל ההתבגרות, ואיזו סערה התחוללה בחיי, סערה רגשית, ואיך כתבתי לי ביומני האישי את המשפט “אחרי תקופות מלנכוליות אני מתבגרת יותר”, ואיך אצל העצים קורה את אותו הדבר, יש סערה, ולאחריה יש פריחה, לבלוב, צמיחה. וגם אצל הנחלים, אחרי הסערה יש שפיעה של מים.

בעודי מהרהרת במחשבותיי  (הרהורים, אחד הדברים האהובים עלי) וזורמת עם מחשבה שמובילה למחשבה כמו מים חיים בנהר שוצף, התמונה הופיעה למולי.

הכנרת, במלוא הדרה מככבת במרכז התמונה, שלל שבילים מופיעים סביבה. שבילים החולפים על פני עצים, שדות והרים. והנפש? מה היא רוצה? לכל אחד הנפש שלו, וכל נפש רוצה משהו אחר, וזה מה שהיא תקבל.

אז קטונתי מלדבר על משחקי הנפש. בטח עם עצים ובטח עם הכנרת, על כל חכמת חייה, אבל כן דיברתי על משחקי הרגש. אותו הרגש בו נגעה הכנרת במילותיה, אותו הרגש שצף לו מבקשה פשוטה של עץ, לקום ולשחק. אותו הרגש שהבין שאני באמת מתייחסת לחיים בכבדות, ולמרות כל ה- happy happy  שלי, שאני מאמינה בו, אני לא נותנת מספיק מקום גם לסערות, לתקופות המלנכוליות האלה. ומה עם ילדים? האם הם נותנים מקום? האם אנחנו כהורים נותנים מקום לסערות שלהם?

אז שקדתי וחיברתי, כתבתי והתייעצתי, איירתי וערכתי, ליטשתי ופיתחתי ושלוש שנים אחרי הוא נולד. לאחר חבלי לידה קשים ומייגעים, הוא נולד והגיע לבתים רבים ברחבי הארץ והעולם, מגשים חלומות וריגושים.

חזרתי אליו, לאותו העץ על גדת הכנרת.  “תודה! אני נהנית מאוד לשחק איתך, וכך עוד מאות ילדים והורים”, והוא, הביט במימיי הכנרת ולחש, “תודה לך”.

עד היום אני בעבודה לתת מקום לרגש האחר, לסערות שבחיי, למלנכוליה, כי רק באהבה, קבלה וחמלה אוכל לצמוח, לפרוח, ללבלב. ממש כמו עץ.

לאתר המשחק ”טבע האדם” .

 

ככה זה התחיל... הסקיצה הראשונה

ככה זה התחיל… הסקיצה הראשונה

*הפוסט נכתב בהשראת הרצאה של צפריר בשן במסגרת קורס דיגיטליות בעסקים של סלונה בשיתוף לאומי עסקים

 

#saloonaschool #דיגיטליות_בעסקים #לאומי_עסקים 

עוד מהבלוג של זוהר יעקב- בלוג מהבטן

תצוגה מקדימה

בוקר טוב עולם

כבר 7 שנים אני רוצה שיהיה לי בלוג משלי. אחד כזה טוב, שאוכל לכתוב בו את מאוויי נפשי, את הסיפור שלי. כתבתי ״בלוגית״ למגירה. ובמגירה הזו מתועדים רגעי מפתח בחיי. תהפוכות שלמות של חיים ומוות. אבל עדיין לא היה לי האומץ להעלות הכל...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

שלושה ימים אחרי #גםאני

שלשום כל הפיד שלי התמלא בפוסטים על הטרדות מיניות עם האשטג תואם #גםאני #met0o. הפוסטים האלה, כולם, גרמו לי לכיווץ נוראי. לא בגלל שיש לי בעיה איתם, להיפך, בגלל שהייתי רוצה להיות כמו אלה, הכותבות בביטחון, קבל עם ופייסבוק את...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

פנים מול פנים עם הפחד

נפגשנו לאחר כמה הודעות בוואטסאפ לתיאום הפגישה. נער מקסים, בן 17. הוא הגיע אלי מפוחד וסיפר על קורותיו בקצרה. הוא חווה חרם מכיתה ב', בחטיבה המצב השתפר מעט, אך לא מספיק, יש לו חבר אחד קרוב, וגם זה הוא מרגיש שמכורח הסיטואציה ולא...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה