הבלוג של זוהר יעקב- בלוג מהבטן

zohara

זוהר יעקב. אמא לשלושה מורים רוחניים, מפתחת משחק "טבע האדם", מאמנת מתבגרים באהבה גדולה, תלמידה נצחית, חיה בקצב חיים משלי ונהנית מזה, רוקמת חלומות שיקרמו כל אחד בעתו ויהפכו את העולם לטוב יותר.

עדכונים:

פוסטים: 17

עוקבים: 2

החל ממאי 2016

הפחד שלו דיבר אלי. אחרי מה שחווה בביה”ס היסודי, הוא מפחד שלא יענה על הציפיות של הסביבה שלו, הוא מפחד לקבל תגובה שלילית ועויינת או אולי אף משפילה.

26/10/2017

נפגשנו לאחר כמה הודעות בוואטסאפ לתיאום הפגישה.

נער מקסים, בן 17.

הוא הגיע אלי מפוחד וסיפר על קורותיו בקצרה. הוא חווה חרם מכיתה ב’, בחטיבה המצב השתפר מעט, אך לא מספיק, יש לו חבר אחד קרוב, וגם זה הוא מרגיש שמכורח הסיטואציה ולא מבחירה חופשית.

כיום, בתיכון, הוא רוצה להצליח. לא רק בלימודים אבל גם. הוא רוצה לעשות מה שבני גילו עושים, מבלים, יוצאים לעבוד, אולי אפילו שתהיה לו חברה (זו היתה מעין פנטזיה בלתי ניתנת להגשמה מבחינתו).

הניסיון להעלות את מה שחווה ביסודי, את החרם וההתעללות היה לשווא. הוא לא מעוניין לדבר על זה כלל. אני מבינה שהפצע עדיין פתוח.

ומה מונע ממך לעבוד? שאלתי.

אני מפחד. אני מפחד שלא אצליח. אני מפחד שהמנהל יצעק עלי ויגרש אותי. אני בטוח לא אצליח ללמוד שום עבודה.

התשובה הזו הפתיעה אותי. מולי ישב בחור יפה, בן 17, מוכשר, אינטליגנט ועוד איכויות רבות וטובות, שלא מצליח לראות את עצמו ככזה!

הפחד שלו דיבר אלי. אחרי מה שחווה בביה”ס היסודי, הוא מפחד שלא יענה על הציפיות של הסביבה שלו, הוא מפחד שהפידבק יהיה שלילי ויגיע בצורה בוטה, גסה ואולי משפילה.

בחנו יחד את הראיה שלו את עצמו, מי הוא בעיניו, ועל ידי כלים מעולם ה- NLP והדמיון המודרך הגענו לנקודה בה הוא מצליח לראות את עצמו במקום עבודה, ללא פחד.

מהתיאוריה עברנו לשלב היישום. הוא חיפש עבודה, מצא, הצליח בה, חווה קשיים עם המנהל שאותם צלח בגבורה והתחזק.

מה שלא הפתיע הוא שבמקביל להצלחה במציאת העבודה וההתמדה בה, הגיעו הצלחות נוספות. הציונים שלו עלו “באורח פלא”, המעגל החברתי גדל והוא אפילו בקשר זוגי עם נערה הצעירה ממנו בשנה.

שחררו את עצמכם מהפחד

שחררו את עצמכם מהפחד

פחד. נושא כל כך רגיש, ולרוב, גם לא מדובר.

במשך שנים חשבתי שאני לא מפחדת מדבר. אני אמיצה ויכולה להתמודד עם כל דבר שיעמוד בדרכי. לימים, שכשהייתי בהריון הראשון, פחדתי שמא יקרה לעוברית משהו והבנתי שהפחד והדאגה לשלומה ילווה אותי כל חיי.

עם כניסתי לעולם האימון, העבודה הפנימית תפסה מקום עצום בחיי והחלתי להשיל מעלי את העטיפות שעטיתי על עצמי במשך השנים. להיחשף יותר ויותר, קודם בפני עצמי. היום אני כבר יודעת שיש דברים ספציפיים שמפחידים אותי מאוד (ולא בהכרח קשורים לילדים שלי), ואני גם יודעת שחשוב כל כך לדעת להתנהל במקביל לפחד, כי אין דבר מספק יותר מעשיית דבר שפחדת ממנו זמן רב וחצית את גבול הפחד, ועם ההתפתחות והצמיחה שלנו נגלה דברים חדשים שמפחידים אותנו, ונלמד להתמודד איתם.

אני מזמינה אתכם לחשוב על דבר שמפחיד אתכם, לחשוב מה תפקידו של הפחד בנושא הזה (לכל פחד ישנה מטרה חיובית עבורנו), ואיך אתם מספקים לעצמכם את המטרה הזו גם אם תחצו את גבול הפחד.

מוזמנים לשתף בתגובות.

 #saloonaschool #דיגיטליות_בעסקים #לאומי_עסקים 

עוד מהבלוג של זוהר יעקב- בלוג מהבטן

תצוגה מקדימה

בוקר טוב עולם

כבר 7 שנים אני רוצה שיהיה לי בלוג משלי. אחד כזה טוב, שאוכל לכתוב בו את מאוויי נפשי, את הסיפור שלי. כתבתי ״בלוגית״ למגירה. ובמגירה הזו מתועדים רגעי מפתח בחיי. תהפוכות שלמות של חיים ומוות. אבל עדיין לא היה לי האומץ להעלות הכל...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

שלושה ימים אחרי #גםאני

שלשום כל הפיד שלי התמלא בפוסטים על הטרדות מיניות עם האשטג תואם #גםאני #met0o. הפוסטים האלה, כולם, גרמו לי לכיווץ נוראי. לא בגלל שיש לי בעיה איתם, להיפך, בגלל שהייתי רוצה להיות כמו אלה, הכותבות בביטחון, קבל עם ופייסבוק את...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

כשעץ ביקש לשחק איתי

לפני שלוש שנים עץ ביקש לשחק איתי. בהתחלה חשבתי שהוא צוחק, הרי עצים לא יכולים לדבר! ואז ימת הכנרת שלידו דיברה. היא ממש דרשה ממני לקום ולשחק. "את מתייחסת בכבדות מידי לחיים" אמרה. ואני, המומה ממה שקורה סביבי, שואלת מבולבלת,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה