הבקשה למשפט חוזר לזדורוב: "הבקשה חזקה ומלאה בראיות חדשות"

עו"ד ירום הלוי, סנגורו של מי שהורשע ברצח הילדה תאיר ראדה ז"ל הסביר מדוע יגיש בקשה למשפט חוזר. "יש ראיות חדשות שמלמדות שהוא לא יכול להיות הרוצח"

23/10/2019
בחדשות קבלו עדכונים מבחדשות
  • RSS

אחד מפרשיות הרצח המסתוריות ביותר בישראל שוב חוזרת לכותרות: רצח תאיר ראדה ז"ל. בימים אלה עורך הדין ירום הלוי, סנגורו של רומן זדורוב, מי שהורשע ברצח הנערה תאיר ראדה בקצרין ב־2006 ומרצה מאסר עולם, יגיש היום בקשה למשפט חוזר. לדבריו של הלוי, ההחלטה התגבשה בעקבות ראיות חדשות בתיק. בראיון לתקשורת טען עו"ד הלוי כי "יש ראיות חדשות למכביר, עם סימן קריאה. הן מחולקות לשניים. חצי מראות שרומן אינו יכול להיות הרוצח. אני מביא דברים שלא היו בבית המשפט. החצי השני זה א"ק - היא הרוצחת ויש לי הוכחות לכך. הבאתי בבקשה תקדים של בית המשפט העליון, על אדם שיושב מאסר עולם על רבע מהראיות שיש ממה שיש לי על א"ק".

לראיון הבלעדי עם אולגה זדורוב לחצו כאן

זדורוב. צילום מתוך יוטיוב

בראיון למעריב טען עו"ד הלוי שלמרות החקירה ושחזור הרצח יש מקום להטיל ספק. "הדריכו את רומן לדברים לא נכונים. אולי זה המזל של רומן, כי יש ראיה חדשה מדעית שכל אחד יבין. החוקרים הדריכו אותו לשחזור מוטעה ומופרך, והוא המסכן והלא כל כך חכם, לא ידע שזה יוביל אותו למאסר עולם. לא רק הלוי בטוח בחפות לקוחו. גם אשתו של זדורוב, אולגה, אמרה כי בבקשה שתוגש ישנן ראיות חדשות שטרם הוצגו. "הבקשה חזקה ומלאה בראיות חדשות וחוות דעת", סיפרה בראיון לגל"צ. "בדקו את התיק יותר לעומק, דיברו עם המומחים והסיקו את המסקנות הנכונות. אני בטוחה שזה עוד לא הכל, אבל מה שהצלחנו לאתר ולהוכיח נמצא בבקשה". זדורוב מאמינה שרבים בציבור עומדים מאחוריה. "אני מרגישה תמיכה ענקית של הציבור. זה מה שנותן לנו כוח וביטחון ומרגישים שהציבור עוקב אחרי הפרשה, ההתקדמות שלה. רוב הציבור מאמין בחופותו של רומן".

תאיר ראדה ז"ל

רצח תאיר ראדה לא מפסיק להסעיר את המדינה. ראדה נרצחה בתא שירותים בבית הספר התיכון "נופי גולן" שבקצרין. בהתחלה הכחיש זדורוב, שעבד כרצף בבית הספר שבו למדה ראדה, שהוא הרוצח אך במסגרת החקירה התחזק החשד נגדו. בסוף הודה זדורוב ברצח בפני מדובב שהוכנס לתאו. למרות שזדורוב הודה ושיחזר בתא כיצד לכאורה רצח את ראדה, הוא לא מסר פרטים שהתבררו כמוכמנים. כמו כן, אמה של ראדה הרגישה לאורך כל הדרך שזדורוב אינו הרוצח וכי המשטרה לא חקרה כיוונים נוספים. בהדרגה התרבו הספקנים שהרגישו שזדורוב חף מפשע. ב־14 בספטמבר 2010 הרשיע בית המשפט המחוזי בנצרת ברצח את זדורוב ודן אותו למאסר עולם. זדורוב ערער על הרשעתו, והורשע שוב על ידי בית המשפט העליון. על החלטה זאת הגיש זדורוב בקשה לדיון נוסף, אך בקשתו נדחתה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה