"רצח יכול לקרות לכל אחת"

"זה יכול לקרות לכל אחת. זה קרה אצלנו. לאה הייתה אשה עצמאית, אסרטיבית, שופעת אור ונתינה ומוקפת חברים". במלאת 20 שנה לרצח של סוזי לאה כהן ושני ילדיה על ידי בעלה, החליטו בני משפחתה לקיים אירוע מחאה

29/11/2019
גוף ונפש קבלו עדכונים מגוף ונפש
  • RSS

מאת: עינב שריג, האחיינית של הנרצחת, סוזי לאה כהן ז"ל

ביולי 1999 נרצחו יקירנו, לאה ושני ילדיה הפעוטים, יאיר בן הארבע ויעל בת השנתיים, באכזריות רבה ע"י בעלה ואב המשפחה.

זה יכול לקרות לכל אחת. זה קרה אצלנו. לאה הייתה תמיד מלאת חיים, השמחה בהתגלמותה. אישה עצמאית, אסרטיבית, שופעת אור ונתינה, בטוחה ביכולותיה ובכשרונותיה, מוקפת חברים. כל אלו לא עמדו לה להימלט מכוחה ההרסני של הקינאה. היא היתה משוכנעת שתהיה מסוגלת למצוא את הפתרון הגואל, למרות האיומים וסימני האזהרה. גם אנחנו, המשפחה והחברים, לא זיהינו אותם. היינו המומים.
מערכות יחסים אלימות מאופיינות בתהליך הידרדרות הדרגתי.

מאז הטרגדיה הנוראית, החלטנו כמשפחה להישיר מבט קדימה, להרצח הוא הביטוי הקיצוני ביותר של אלימות במשפחה, אך היקף האלימות במערכות זוגיות נרחב ולובש צורות שונות. ארגון הבריאות העולמי מעריך ש–30% מהנשים בעולם סובלות מאלימות פיזית או מינית ביחסים זוגיים. כ–38% מהנשים הנרצחות בעולם הן קורבנות של בני זוגן. קדיש זמן ומחשבה על מנת להעלות מודעות לסכנה ולמנוע אסונות נוספים.

סוזי לאה כהן וילדיה (אלבום פרטי)

במלאת 20 שנה לאסון שטלטל את חיינו, החלטנו לקיים אירוע אמנות ומחאה, שיעלה את זכרם וינסה לקדם שיח ולעורר מודעות לפגיעה בגופן וערכן של נשים. מטרתנו היא לעורר את תשומת הלב לסימנים המקדימים בתוך מערכת יחסים כוחנית, לנסות להבין את הקרקע עליה צומחת התופעה ואת התפישות החברתיות אשר מעניקות לה לגיטימציה. כל אחת מאיתנו חווה את הדיכוי ביומיום שלה.

סוזי לאה כהן וילדיה (אלבום פרטי)

האירוע ׳לא את׳ יתקיים במוצ״ש הקרוב 30.11.19, בבלקונט, חלל עצמאי לאמנות. תפתח בו התערוכה ׳סלון יופי׳ באוצרות רון אסולין. התערוכה תתייחס לעברו של החלל, אשר שימש כחנות ללבני נשים, ותציג עבודות העוסקות בדימויים של הגוף הנשי כדימוי מסחרי, מיני ופסיבי, ותבטא משאלה עדינה ואסרטיבית לעתיד שוויוני יותר ואלים פחות. לאורך הערב יעלו ויופיעו יוצרות מרגשות ומוכשרות: נעה איילי, רוני חדש, טל מיכאלי, XEN ותמרדה.

סוזי לאה כהן וילדיה (אלבום פרטי)

מזמינות אתכןם לבוא לחלום איתנו על עתיד בו אנו חיות בביטחון בבית ומחוצה לו. זו אחריות משותפת לכולנו לקדם תקשורת בריאה, תמיכה, הגנה וערבות הדדית.

מוצ״ש 30.11. פתיחת דלתות 19:00. הבלקונט, יהודה הלוי 53 תל אביב

התערוכה תוצג עד ליום חמישי ה-5.12 בשעות 21-18.

הזמנה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה