חתונה בהפתעה, אבל מה עם הכלה?

בסיום המופע של מיקי כוכבת הילדים עלה על הבמה בן זוגה למופע יחיד משלו: חתונה בהפתעה. מזעזע, רומנטי, או אולי בכלל תרגיל יחצני? בעידן הריאליטי קשה לדעת

17/12/2017
יערה די סגני קבלו עדכונים מיערה
  • RSS

את כוכבת הילדים מיקי לא הכרתי עד הרגע שבו נתקלתי בפייסבוק בחתונה שנערכה לה, בהפתעה, על הבמה. למרות שאני לא מכירה אותה או את בן זוגה ולכן מה שיש לו לומר בנושא הוא בגדר פרשנות, סרטון החתונה הזה לא מניח לי, בעיקר כי הוא לא רק סיפור אחד על חתונה אחת, אלא חלק מהסיפור הגדול יותר של העידן שלנו ושל תרבות הריאליטי שבה אנחנו חיים.

כמעט 18 וחצי דקות נמשך הסרטון, מהרגע שבו עולה לבמה בן זוגה של מיקי ועד לסיום טקס הנישואים. 18 וחצי דקות שגרמו לי לנוע בחוסר נוחות ושבמהלכן נאבקתי בין הקושי שבצפייה במתרחש על המסך לבין הרצון למצוא שם אפילו דבר אחד קטן שיגרום לתחושה הקשה להשתנות, כי אולי אם אצפה, אצליח להבין.

את הסרטון פותח אריק עורי, בן זוגה של מיקי והמפיק של המופע שלה, שעולה על הבמה, מנחה את זוגתו לעמוד לצדו ומסביר: "לפני שנה וחצי הצעתי למיקי נישואים והיא קיבלה גם טבעת יפה אבל מאותו יום, זה הולך ככה, כל יום 'מתי חתונה, מתי חתונה?'... וכך הסאגה נמשכת. אז קהל נכבד, אהובתי, עכשיו חתונה!"

"עכשיו חתונה!" מיקי צונחת על ברכיה ובוכה (צילום מסך)

לכל אורך הנאום, מיקי משפילה מבט ונעה באי נוחות וכשהקהל מגיב במחיאות כפיים ובקריאות עידוד, היא ממלמלת משהו ויורדת על ברכיה. התרגשות? מבוכה? קשה לדעת. מיד היא נעלמת בתוך מעגל האנשים שעל הבמה, הינומה מוצמדת לראשה וכשהיא קמה על רגליה שומעים אותה אומרת "אני לא מבינה, אני לא מבינה מה זה". סביב הכלה הבוכייה ההכנות לחופה ממשיכות, את ההצגה הזאת אי אפשר להפסיק וגם לא את דמעותיה של מיקי.

מיקי היא פרפורמרית מקצועית שאור הזרקורים לא זר לה, אבל ההצגה הספציפית הזו היא כל כולה של בן זוגה והיא – לא יותר מניצבת. אולי זו ההתרגשות, אולי זאת מהותו של טקס החתונה היהודי שבו לכלה אין באמת תפקיד ואולי זה החתן שחשב על כל פרט באירוע, מלבד על זוגתו. היא אוחזת מדי פעם בידו, מחבקת אותו והוא מאפשר לה, כמעט כלאחר יד, אבל ב-18 וחצי דקות לא ראיתי אותו מביט בה אפילו פעם אחת. אפילו את הטבעת שלו הוא מקבל מידי אמו ועונד על אצבעו בעצמו והכלה? מביטה מהצד.

הכלה? לא יותר מניצבת (צילום מסך)

אולי אני קוראת את שפת הגוף של מיקי לא נכון, אולי היא לא נבוכה ונסערת ממה שקורה לה מבלי שנשאלה. אולי התנהלותו של בן זוגה לא נראית לה כמו כוחנות ושתלטנות ואולי מאחורי דמעותיה מסתתר אושר גדול. אולי האירוע הזה הוא התגשמות חלומה להינשא לבחיר לבה, זה שהציע לה, זה שממנו "קיבלה טבעת יפה". אולי לא מביך אותה כשהוא מספר לקהל איך מדי יום היא שואלת "מתי חתונה?" ואולי לא אכפת לה שהיא לא היתה מעורבת בשום החלטה באירוע משמעותי כל כך בחייה, שבן זוגה החליט מתי, איפה ואיך. אולי היא פשוט שמחה להתחתן איתו ולא כל כך משנה שהאולם מלא זרים שקנו כרטיס ושקיבלו שתי הצגות במחיר של אחת, שהאיפור נמרח מהדמעות, שהשמלה היא תחפושת ההופעה שלה ושמאחורי החופה עומד שלט פרסום ענק של רמי לוי (שהוא גם אחד העדים).

כלה דומעת, אולי ממצוקה,אולי מהתרגשות, איך נדע? (צילום מסך)

אבל החתונה הפומבית של מיקי כוכבת הילדים היא רק עוד פן של העידן שבו אנחנו עושים הכל מול מצלמות ושבו חתונה היא סוג של מופע להמונים.

חתונה היא מזמן לא אירוע אינטימי ופרטי שבו הזוג המאושר חוגג עם משפחה, עם חברים ועם אנשים אהובים. חתונה היא הפקת ענק שאין ספור הפרטים שלה משתלטים על המהות. בעידן שבו כל חתונה היא הפקה גרנדיוזית עד ביזארית ושבו הריאליטי והתיעוד בלייב חודרים לכל תחום בחיינו, אולי חתונה בהפתעה, על הבמה, היא פשוט גימיק שעוד לא נוסה, דרך להתבלט בעולם שכולו במה ושבו אור הזרקורים הוא מטרה בפני עצמה ואולי אנחנו צריכים לראות את זה וקצת להזדעזע כדי להיזכר שחתונה, בסופו של דבר, היא רגע בחיי זוג אוהב שבו הם מחליטים לקשור את גורלם יחד, היא נמשכת שעות ספורות (או 18 וחצי דקות) ואחריה ישנם חיים עצמם.

אני מאחלת למיקי ולבן זוגה חיי נישואים ארוכים ומאושרים, אני מקווה, באמת, שמה שראינו שם על הבמה הוא רק סוג של גליץ' במציאות הזוגית שלהם ושאת ההחלטות החשובות הם מקבלים ביחד, בכבוד הדדי ועם הרבה חשיבה וקצת פחות פומביות, זרקורים, הפתעות ובעיקר דמעות.

בתקווה לעתיד של החלטות משותפות ופחות דמעות (צילום מסך)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה