היום אלה סופי ובנה איתי ומחר זה אתם

קשה לשכוח את התאונה המחרידה בכביש 7 סמוך לגדרה, בה משאית סטתה מהכביש והתנגשה ברכב ובתוכו נהרגו סופי ובנה התינוק מאחור. אלה הפרצופים שלא יעזבו אתכם

16/07/2019
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

זו סופי רוסטסקי (28) ובנה איתי בן החודשיים. הם ההרוגים מהתאונה בכביש 7 ליד גדרה, האב, קצין בחיל האוויר, שנפצע קשה ועדיין נלחם על חייו בבית החולים. הבת שלהם, רק בת שנתיים, נפצעה קל ושוחררה לביתה. בתאונה המחרידה הזו משאית נכנסה במכוניתם לאחר שהאם עברה לאחור כדי להניק את בנה. סביר להניח, שהבת עברה לשבת מקדימה בהחלטה גורלית של שנייה ובכך ניצלו חייה.

דמיינו את הבוקר של אותו יום. משפחה יוצאת לטייל. היא עושה את הסידורים הרגילים, אורזת דברים שצריך לקחת לנסיעה ויוצאת לדרכה. הם מנהלים שיחות, צוחקים מדי פעם, בודקים לראות שהתינוק בסדר ורגוע. אולי הם שומעים מוזיקה ושרים את המילים. זהו יום יפה לבלות ביחד. הם לא חושבים לרגע שבאותו סופשבוע חייהם יקחו תפנית כה אכזרית. הם טעו.

סופי רוסטסקי ובנה הפעוט (אלבום פרטי)

נהג המשאית שסטה מהמסלול והתנגש בהם נחקר במשטרה. אולי היה עייף מדי, אולי לקח סמים ואולי הציץ בנייד, חשבו. בסוף התברר שלא היה תחת השפעת סמים, כפי שחשדו והדבר האחרון שזכר לפני התאונה היה שנפלה לו סיגריה מהיד. הוא בטח יביע חרטה ויגיד שמצטער. כבר יש לו דם על הידיים ומשפחה שלמה התרסקה לכאורה בגללו. הבת עלולה לגדול ללא הורים ובלי אחיה הקטן, שרק נולד לא מזמן. איזה חיים יהיו לה. איזה חיים יכלו להיות לה. אם רק לא היו נתקלים במשאית באותו קיץ אכזר, ביולי 2019.

 סופי רוסטסקי ז"ל ובעלה (פייסבוק)

אני לא סתם מפחדת להיות על הכביש ואני עוד יותר מבוהלת ממשאיות. איך שאני רואה אותן אני מבקשת ממי שנוהג במכונית שיעקוף את המשאיות מתי שאפשר כדי שלא יהיו סמוכות אלי. נהגי משאיות הם כמו פצצה מתקתקת על הכביש ולא מהיום. להרבה מהם יש עבירות קודמות. הם מותשים, לא רואים בעיניים. נכון, לא באופן גורף אבל כל אחת והפחדים שלה ואני מעדיפה להתרחק מהם בהזדמנות הראשונה. לא תמיד זה היה כך. כשהייתי קטנה נרדמתי באוטו בקלות והייתי רגועה בנסיעות. היום, כשהתבגרתי ואני קוראת מספיק זוועות, אני מרגישה כמו נווטת לצד הנוהג. אי אפשר לדעת מה יקרה. היום זה הם ומחר זה עלול להיות אתם.

אתה יכול להיות הנהג הכי טוב בעולם אבל זה לא תלוי רק בך אלא בנהג אחר. לצאת לכביש זה משחק רולטה חברתי. כולם תלויים בכולם ואי אפשר לדעת מי יעלה בגורל המבהיל בסוף היום. זה יכול להיות אחרת אבל אין יום בו איזה מישהו חותך בלי להבהב, מנסה להספיק לאן שלא יהיה ולא רואה ממטר. אין יום שהולך רגל לא חוצה את הכביש מבלי להסתכל בכלל לצדדים. אנשים חייבים להתעורר על החיים שלהם. ואף מילה על רוכבי הקורקינטים שטסים על פניי וכמעט מורידים לי רגל בדרך. הענישה על נהיגה רשלנית צריכה להיות מחמירה במיוחד. חד וחלק.

בצילום: סופי ובנה איתי ז"ל. כבר לא יהיו עוד תמונות באלבום המשפחתי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה