הסוד הכי כמוס בבחירות הקרובות

לילי וייסברגר, יו״ר מפלגת 'פשוט אהבה', מבקשת להציע לכם אלטרנטיבה שפויה בבחירות הקרובות, כזו שמתמקדת באנושיות ואמפטיה ומתנגדת לשנאה ופילוג

03/04/2019
בלוג אורח קבלו עדכונים מבלוג אורח
  • RSS

הכותבת היא לילי ויסברגר, יו״ר מפלגת 'פשוט אהבה'

כשהחושך נהיה בלתי נסבל - החלטתי להקים מפלגה.

פשוט אהבה, כי כולנו בני אדם (צילום: ברוס שפר)

בקיץ 2014 בני השתתף במלחמת צוק איתן. בימי האימה הבטחתי לעצמי לא להדחיק יותר, לא לשכוח את החרדה הקיומית, את השיתוק, את חוסר האונים ואת הבדידות.

התמונה שמיטיבה לתאר את החוויה שלי באותם ימים היא הצעקה של מונק. צעקה אילמת, ממעמקי האדמה.

הטראומה הקולקטיבית הולידה את תנועת ׳נשים עושות שלום׳, שאפשרה לי ולעשרות אלפי נשים להשמיע את קולנו. במשך ארבע שנים חוויתי את יופיו של הכוח הנשי - יצרי, יצירתי, אותנטי, ונחוש. חוויתי איך יחד אנחנו נרפאות וגדלות תוך כדי תנועה, פורצות דרך ומשמיעות את קולנו, משנות תודעה ומשנות מציאות.

באביב שעבר ישבתי עם ׳נשים עושות שלום׳ במשך 72 יום באוהל האימהות, בגן הוורדים מול הכנסת. במהלך השהות שלנו שם חוקק חוק הלאום והחושך נהיה פה סמיך עוד יותר. הרגשתי שהגיע הזמן לעבור מהיציע לזירה בה מתקבלות ההחלטות.

דמיינתי בית פוליטי חם, אנושי, שוויוני שיהווה תחליף לשנאה, לגזענות, לשיסוע ולפילוג והחלום קרם עור וגידים. נולדה מפלגת פשוט אהבה. מפלגה יהודית ערבית בהובלה נשית.

כולנו בני אדם

פשוט אהבה. צילום: יח"צ

הפתק שלנו בקלפי הוא: ףי - פשוט אהבה - כי כולן/ם בני אדם.

התגובות לשם היו מרתקות: "האהבה היא הכוח המניע את העולם והגיע הזמן להוציא אותה מהארון", "זה אדיר הלוואי… אבל את לא פוחדת? תראי איך השנאה משתוללת, יגידו שאת הזויה".

אני לא פוחדת בכלל. מבחינתי יש רק כישלון אחד פנומנלי והוא לא לקום מהכורסה כשכל כך בוער, לא להעז להשמיע קול. לשמחתי מצאתי שותפות ושותפים לדרך.

בימים אלה ראש ממשלת ניו זילנד מתייצבת כמגדלור של תקווה מאירה ועוצמתית בתוך ים של פוליטיקאים בעולם הזורעים שנאה ופחד. יום אחרי הטבח במסגדים, ג'סינדה ארדרן בחרה להגיע עם חיג'אב למפגש עם ניצולים מוסלמים ממתקפת הטרור. היא חיבקה אותם ועוררה גל של אמפתיה, טוב לב והזדהות בעמה ובעולם כולו.

ראש ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן  GettyImages Photo by Kai Schwoerer Getty Images

זה הזמן להתנגד גם כאן לשנאה, לפילוג, לגזענות, להדרה, לאפליה, לאלימות נגד נשים, להמשך המלחמה, להמשך הסכסוך המדמם.

זה הזמן לאמפתיה, אנושיות, שוויון, שותפות, שייכות, דמוקרטיה ושלום.

זה הזמן ללכת להצביע בבחירות האלה ולבחור פתק שהלב קורא אליו. זה הזמן לכל מי שרוצה לראות עתיד אחר וטוב יותר בארצנו להשמיע קול.

פשוט אהבה. כי כולנו בני אדם.

***

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך