המדריך לקונה המתחילה באינטרנט

איך יודעים על איזה מוכר אפשר לסמוך, איך משלמים, האם אפשר להחזיר מוצרים ומאילו מוצרים כדאי להימנע? קבלי את המדריך השלם לקנייה באינטרנט

עולם הקניות האינטרנטי עשיר ומגוון ואפשר בקלות לעשות טעויות. רגע לפני ששולפים את כרטיס האשראי כדאי להכיר את הכללים הבסיסיים לקניה אונליין.

הרשמה לאתר

ההרשמה תאפשר לך לבצע הזמנה, לעקוב אחר ההזמנות שלך ולקבל עדכונים. בחלק מהאתרים ההרשמה תאפשר לך לשמור פריטים ברשימות ממוינות.

באתרים בעברית חפשי את האייקון של הרשמה בראש העמוד או בתחתיתו, באתרים באנגלית חפשי את המילה register או sign in. מלאי את הפרטים המבוקשים, כמו: שם, שם משתמש, אימייל, כתובת וסיסמה. לחצי על אישור בעברית או submit באנגלית ולרוב תקבלי באימייל אישור על הרשמתך וקישור להפעלת החשבון.

מומלץ להכין מסמך מסודר עם רשימת האתרים, שנרשמת אליהם וליד כל אתר לציין את שם המשתמש שבחרת ואת הסיסמה, כך שלא יהיו לך בעיות בעתיד להכנס לאתר ולעקוב אחרי ההזמנות שלך.

.חיפוש מוצרים באתר

אפשרות 1: עמדי עם העכבר על אחת הקטגוריות הנמצאות בראש העמוד, למשל: בגדים, נעליים, תיקים. יפתח חלון נוסף, שבו תצטרכי ללחוץ על קטגורית הפריטים שמעניינת אותך, למשל: חולצות, מכנסיים, מגפיים, צמידים וכדומה. לחיצה על כל אחת מהקטגוריות תוביל אותך למסך חדש בו תוכלי להמשיך את המיון לסוג הפריט, למשל: צבעים, מידות, מחירים וכדומה.

אפשרות 2: הקלידי את שם המוצר בשורת החיפוש, שנמצאת בראש העמוד ולחצי על חיפוש (באנגלית search), למשל: חולצה, ג'ינס, מגף. אם האתר מציג לך המון אפשרויות, השתדלי להיות ממוקדת ולהכניס תיאור מדויק.

איך תמקדי את החיפוש ותצמצמי את כמות הפריטים המוצעת?

הגדלת מספר המיונים תאפשר לך למצוא מהר יותר ובקלות את המוצר שאת מחפשת. איזה סינונים אפשריים?

1. נתונים של הפריט כמו: מידה וצבע.

2. מחיר - אפשר להגביל את סכום הרכישה.

בכל פעם שתלחצי על אחת הבחירות תראי על המסך את הפריטים העונים לדרישות.

.

תצוגת הפריטים על המסך

לחצי על תמונת המוצר שמצא חן בעיניך ותעברי לעמוד שבו תקבלי את כל המידע על המוצר, כמו: אילו מידות במלאי, זמן אספקה, צבעים במלאי ועלות משלוח.

.

מה חשוב לבדוק לפני הרכישה?

אתרים ישראליים

1. עלויות משלוח: מחיר הקניה אינו כולל עלויות משלוח.

2. מדיניות ביטולים והחזרה: האם המוכר/החנות מאפשרים להחזיר את המוצר ואם כן מהי עלות ההחזר. ברוב המקרים ניתן להחזיר את המוצר עד שבועיים מתאריך הקניה בתנאי שהמוצר לא היה בשימוש/נפגע ועלויות. יש צורך לבדוק האם המשלוח בחזרה למוכר/לחנות על חשבונכם או על חשבון המוכר/החנות. מדיניות ההחזרה מופיעה בדף של המוצר. שימי לב: ישנם מוצרים שלא ניתנים להחזרה ולכן כדי לבדוק את האותיות הקטנות.

אתרים מחו"ל

בנוסף לעלויות המשלוח ולמדיניות הביטול וההחזרה, חשוב לבדוק גם:

1. אמינות המוכר/החנות: יש אתרים שעובדים עם מספר מוכרים/חנויות. אם באתר יש דירוג למוכרים/חנויות, בדקי את דירוג המוכר/החנות במערכת דירוג המוכרים/החנויות. המערכת מציגה את אמינות המוכר/החנות, עמידה בזמני אספקת המוצר וטיב המוצרים שהוא מוכר. אם את לא מוצאת פרטי התקשרות למוכר/לחנות, התייחסי לזה כאל נורת אזהרה. (ב-saloona shopping כבר בחרנו עבורכם את המוכרים/החנויות בעלי הדירוגים הגבוהים, אך כדאי לבדוק).

2. משלוחים לארץ: האם המוכר/החנות שולחים את המוצר לארץ, מהן אפשרויות המשלוח וזמני אספקת המוצר. (ב-saloona shopping כבר בחרנו עבורכם את המוכרים/החנויות ששולחים לארץ, אך כדאי לבדוק).

3. שער ההמרה שהאתר מציע - למנוע הפתעות בחיוב חשבון הבנק/אשראי.

4. מכס ומסי קניה:

מחיר הקניה אינו כולל מכסים.

משלוח מחו"ל באינטרנט בסכום הקטן מ-75$ (עד 74.99$) כולל משלוח פטור ממכס.

יוצאי דופן – מוצרי טבק ואלכוהול: אין פטור ממכס גם לסכום הקטן מ-75$.

משלוח מחו"ל באינטרנט בסכום של מעל 50$ חייב במס קניה.

משלוח מחו"ל דרך האינטרנט בסכום שבין 75$ ל-325$ (כ-1,200 שקל) פטור ממכס, אבל חייב במע"מ ובמס קניה. במקרה כזה כדאי לברר אם רכישת המוצר בחו"ל זולה מרכישה בארץ.

מס ערך מוסף (מע"מ) - שיעור מס של 18%.

מס קניה - שיעור מס שנע בין 10% ל-20% על קטגוריות שונות של מוצרים, אך לא על כולן.

עמילות מכס - המכס פותח באופן מדגמי חלק מהחבילות. במקרה כזה חישוב המיסים נעשה לפי הקבלה שמצורפת לחבילה. במידה והשולח לא צירף קבלה, המכס עושה הערכה לשווי המוצר. הערכה זו עשויה להיות גבוהה מהשווי האמיתי. חשוב לשמור על הקבלות ו/או החשבוניות שקיבלת מהספק, כדי שתוכלי לפקסס למכס במידת הצורך ולהציג את הסכום ששילמת.

במקרה שהמוצר שלך נבדק במכס, תצטרכי לשלם גם עלויות של עמילות מכס לחברת השילוח שתטפל בשחרור המוצר מהמכס. לחלופין, תוכלי לחסוך עלויות אלה אם תשחררי את המוצר באופן עצמאי מהמכס.

דגשים:

הפטורים מתייחסים רק לקניות לשימוש עצמי.

הפטורים לא חלים על מוצרי טבק ואלכוהול.

המסים השונים הם מיסים מצטברים.

רוצה לדעת את עלויות המיסוי מראש? תוכלי להעזר במחשבון לחישוב מיסים על חבילות מחו"ל, באתר קנה לי. לחישוב המיסים לחצי כאן.

.

בדיקה אחרונה לפני תשלום

רגע לפני שאת מאשרת את הקנייה בדקי שוב את הפריטים שאת רוצה להזמין, וודאי שאלו הפריטים שבחרת, כיוון שיש מוצרים עם מספר גרסאות, צבעים שונים, מחירים שונים, סט אביזרים שונה, אחריות אחרת וכו'. וודאי שזה באמת המוצר אותו את רוצה לרכוש ולא אביזר נלווה. בדקי את גודל הפריט ואת המידות המדויקות.

.

איך משלמים באינטרנט?

רכישת מוצרים ברשת מתבצעת בכרטיס אשראי. רצוי להירשם ל-PayPal, שירות ארנק אלקטרוני, המאפשר לצרכנים הווירטואליים להחזיק את כל הפרטים החשובים להם, לרבות מספרי כרטיסי אשראי, קרוב אליהם וגם מספק ביטוח לקניה. הארנק האלקטרוני ישרת אותך בכל הרכישות שלך ברשת. במעמד הקניה, תידרשי לספק למוכר אך ורק את חשבון ה-PayPal שלך ולא את מספר כרטיס האשראי. עוד מידע על הגנת הקניה באמצעות paypal תוכלי לקבל כאן.

הצעות חמות בסלונה שופינג
בחזרה למעלה