רעייתו של אדלסון: "היא ביקשה שאני אקנה לה תיק"

רעייתו של איל ההון שלדון אדלסון, מרים, מגוללת בעדות, שנחשפה באולפן שישי בקשת 12, את התנהלותם השערורייתית לכאורה של שרה ובנימין נתניהו

08/09/2019
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

נראה כי אפילו תומכיה הגדולים של משפחת נתניהו כבר הבינו דבר או שניים על שרה ובנימין נתניהו ויוצאים נגדם.

"שרה נתניהו ביקשה שנקנה לה מתנות", כך חשפה ד"ר מרים אדלסון, המוציאה לאור של עיתון "ישראל היום" ורעייתו של איל ההון שלדון אדלסון, בעדותה שנחשפה. באולפן שישי בקשת 12. "היא הראתה לי פעם אחת שרשרת. היא אמרה לי זה ארנון קנה מ'טיפאניז', או משהו כזה. היא רמזה לי כאילו שהיא הייתה שמחה ש...". הרמיזות לכאורה של נתניהו לא הפסיקו שם.
"היא ביקשה שאני אקנה לה תיק", אמרה אדלסון. "משהו יפה. לא קניתי. אמרתי לה שוב פעם, שרהל'ה, יש לי רישיון קזינו, אני לא יכולה לעשות את הדברים האלה. זה יקר".
אדלסון תיארה אף אמירות קשות שאמרה לה, לדבריה, רעיית ראש הממשלה: "שופכים את דמי, ככה היא אמרה".
חוקר: "במה שפכתם את דמה?".
אדלסון: "לא הגנו עליה במשהו. היא כבר פעם אמרה לי שאם לאירן יהיה נשק גרעיני וישראל תימחק שאני אהיה אשמה כי אני לא מגנה על ביבי".

 שלדון ומרים אדלסון עם בני הזוג נתניהו (צילום מסך)

אדלסון חשפה איך היא חטפה גם צעקות מהגברת נתניהו: "מכבוד ראש הממשלה גם היו לי טלפונים לארצות הברית עם צרחות. הייתי, כשהיו צורחים, שומעת קול גבוה. אני הייתי פשוט מורידה את הטלפון, שומעים את הצרחות גם ככה. כשנרגעו הצרחות, יכול להיות חמש, עשר דקות... אז הייתי מרימה עוד פעם. לא הייתי מקשיבה לצרחות או-קיי? זה לא היה נעים. אבל מכבוד ראש הממשלה, ובעיקר זה היה מהכיוון שלה, אבל מכבוד ראש הממשלה אני פשוט לא הגבתי, לא עניתי".

להזכירכם, אין זאת הפעם הראשונה שמתפרסמת עדות של אדם המקורב למשפחת נתניהו אשר חושפת מידע על מתנות יקרות שנאלצו או התבקשו לתת לכאורה.
העוזרת של ארנון מילצ'ן, הדס קליין, העידה בתיק 1000 ועלה מעדותה שבערב יום הזיכרון התקשרה שרה נתניהו לקליין ואמרה לה: "אנחנו מאוכזבים מכם. אתם לא מוכנים לשפץ לנו את הבריכה. החשב אישר לנו 70 אלף שקלים. אנחנו רוצים את הקבלן שלכם, של מילצ'ן ופאקר. הוא מוכן לעשות מחיר עלות של 120 אלף שקלים. ביבי עושה כל כך הרבה למען האזרחים, אז הקבלן יכול לוותר על 50 אלף, או שאתם פאקר ומילצ'ן תשלימו את הסכום לקבלן". לפי העדות, נתניהו אמרה גם כי "הבריכה שלנו לא מחוממת וזה נורא יקר לחמם". במקרה אחר, לפי העדות, דרשה רעיית רה"מ קצף וסכין גילוח: "בגללכם הוא יופיע לא מגולח".

בנימין ושרה נתניהו (צילום: Jason Reed - Pool/Getty Images)

במקרה אחר דרשה לכאורה שרה נתניהו, על פי הפרסום בתקשורת "מעיל של המותג 'קולומביה' הולם מאוד את ביבי. תקנו לו כזה ליום הנישואים. ומה איתי? גם לי אין מעיל. אנחנו נוסעים ליום נישואים לחגוג בצפון ונורא קר שם. אתם רוצים שלא נחגוג יום נישואים?". כאילו, אין לתאר.

תקשיבו, המידע המזעזע הזה אולי נראה לחלקכם לא רלבנטי לבחירות הקרובות אבל הוא כן ועוד איך. אנשים המתנהגים באופן כה פסול מבחינה מוסרית לא אמורים לנהל את המדינה וחמור מכך, מתי אי פעם שמעתם או ראיתם רעיית ראש ממשלה כל כך מעורבת באופן כה מבחיל בענייני הפוליטיקה של בעלה? כשאתם חושבים להצביע לנתניהו, האם עלה בדעתכם, שבעצם אתם מצביעים לרעייתו? או לשניהם ביחד, שזה לא פחות נורא? מה שהבאתי כאן זה רק מספר דוגמאות. מעולם לא היה בישראל זוג כל כך קמצן, נהנתן, חסר מוסר ונטול גבולות כמו הזוג נתניהו. לא יתכן שתומכיו עיוורים לכך. ואל תטרחו לכתוב שזה פייק ניוז. אלה עדויות של אנשים שלא היה להם אינטרס לפגוע בנתניהו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה