המחאה הקטנה שלי נגד הגירוש

במחאה שלי נגד הגירוש אני מקווה שאצליח במעט לעשות טוב לזר ולגר ולדמותה ולעתידה של המדינה שאני אוהב

25/01/2018
בלוג אורח קבלו עדכונים מבלוג אורח
  • RSS

מאת: קברניט רוני שוב

זו זכותו ולעתים גם חובתו של כל אחד מאתנו לפעול על פי מצפונו ושיקול דעתו וכמובן להביע את דעתו נגד מה שהוא מרגיש כעוולה לחלש. אני למד מהורי, ניצולי השואה שמשפחותיהם נרדפו, הוגלו ולבסוף נרצחו וממיליוני אנשים טובים בעולם שפחדו לומר את דעתם, שלא פעלו נגד הזרם ושלא ניסו לשנות את ההחלטות של המנהיגים שלהם, בתי המשפט שלהם והגנרלים שלהם כי זה "לא נכון לפעול נגד החוק".

אמי ניצלה בזכות אנשים שפעלו על פי מצפונם, נגד החוק הלא מוסרי וסיכנו את חייהם.

ובכלל, מי זה המחוקק? מי חוקק את החוק הזה של גרוש הפליטים? מה האינטרסים שעומדים מאחורי ההחלטה הזו ? וכן, גם אם הגרוש עבר את מבחן החוק ובג"צ, האם אין זו זכותי למחות נגדו? הרי מחאתי אינה פוגעת באיש להפך, כל מטרתה היא להשפיע ולהתריע על מה שבעיני אינו מוסרי.
מה ההשפעה השלילית על אזרחנו מכמה עשרות אלפי פליטים שעברו דרך גיהינום והגיעו למקום שבו הם יכולים לעבוד, לאכל ולחלום. איזה נזק הם בדיוק עושים לנו ? איפה החמלה, העזרה והאנושיות?

רוני שוב צילום: אלבום פרטי

נכון, הטיפול בהם אינו טוב, המשאבים שמשקיעים בשיקומם אינם גדולים והדמגוגיה וניצול מצבם לצרכים פוליטיים הוא פשוט נורא. מדינות רבות אחרות שלמדו מההיסטוריה ושאותם אנחנו חייבים לחקות, מוכנות לטפל בפליטים ולשלבם באוכלוסייה, אך אנו משאירים את הפליטים חסרי זכויות, ללא תקווה וכעת גם מסכנים אותם בגירוש אל הבלתי נודע.

יש המון דרכים לפתור בעיות אך רובן אינן משתלבות עם התלהמות, הפחדה, שנאה ואלימות והן דורשות הסתכלות גלובלית, הומנית ואנושית ולכן הן לא נעשות במסגרת השלטונית והדתית הישראלית הקיימת. לצערי. חבל שאנחנו לא מאמצים מעט ממה שכתוב בתורת ישראל על כיבוד הזר והגר ושוכחים כי "גרים היינו".

אני, את המחאה הקטנה שלי, שאולי לפחות תביא לדיון מחדש בנושא, עושה. אני בצעדי זה בחתימה נגד שיתוף פעולה עם הגירוש, מקווה שאצליח במעט לעשות טוב לזר ולגר ולדמותה ועתידה של המדינה שאני אוהב.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה