עובדי פלאפון יוצאים למאבק על עתידם

יו"ר ועד עובדי פלאפון יחיאל שמן, הכריז בעקבות צעדים חד צדדיים שנקטה הנהלת החברה, על השבתה כללית של החברה שתיכנס לתוקף באופן מידי

19/09/2019
כסף וקריירה קבלו עדכונים מכסף וקריירה
  • RSS

יו"ר ועד עובדי פלאפון יחיאל שמן (אלבום פרטי)

בתקופה האחרונה, מתקיים מהלך סינרגיה לאיחוד פעילויות של החברות הבנות של בזק, יס, בזק בינלאומי ופלאפון תחת הנהלה אחת, כאשר כבר עתה מנכ"ל פלאפון רן גוראון משמש גם כמנכ"ל בזק בינלאומי ומנכ"ל יס.  לפני מספר שבועות, פיטרה הנהלת החברה עובדים זמניים שאינם תחת ההסכם הקיבוצי של עובדי החברות הבנות. ועד העובדים ניסה לצאת להגנתם, אך גם בקרב עובדי החברה הקבועים מורגשים היטב אי היציבות והחששות הכבדים מפני עתיד לא ברור. משמעות מהלך הסינרגיה היא שמאות עובדים שפלאפון היא הבית שלהם, אנשים עם משפחות, משכנתאות והתחייבויות ילכו הביתה, אנשים מבוגרים, שנתנו את רוב שנותיהם לפלאפון וזה כל מה שהם מכירים ייאלצו לצאת שוב לשוק העבודה ללא הכשרה.

בעוד שבחברות יס ובזק בינלאומי, כבר נחתם עם העובדים הסכם, ועד עובדי פלאפון מנהל בחודשים האחרונים משא ומתן עם הנהלת החברה על חידוש ההסכם הקיבוצי שמגן על זכויות העובדים ודורש שכל פעילות הסינרגיה הנוגעת לחברת פלאפון, תתקיים רק לאחר החתימה על ההסכם, ולאחר שוועד העובדים יגיע להסכמות אשר יבטיחו את זכויותיהם ועתידם התעסוקתי של עובדי החברה.

בעקבות פיצוץ המשא ומתן ונקיטת צעדים חד צדדים מטעם הנהלת פלאפון, הכוללים בין השאר פיטורי מחלקות שלמות ממש לפני החג, הכריז הבוקר יו"ר עובדי פלאפון על השבתת אזהרה של יום אחד של כלל החברה החל מהשעה 12:30. כל חטיבות ואגפי החברה, כל המחלקות והצוותים, כל מרכזי השירות, דוכני המכירה ומוקדי השירות סוגרים דלתות והולכים הביתה.

 ועד העובדים בפלאפון רואה בסינרגיה מהלך חשוב לעתידם של העובדים והודיע על כך כבר בראשית הדרך. יחד עם זאת, הסכמתם העקרונית אינו עולה בקנה אחד עם דרישות החברה להתייעלות והוועד לא מוכן להפקיר את העובדים.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה