השרלטנים אורבים ברשת לחולים וליקיריהם

הנצלנים, המיסטיקנים ורבני השקר פיתחו שיטות שיווק גאוניות ולמדו להיכנס לחייהם של אנשים ברגעי החולשה והייאוש. במקרה הטוב הם עושקים אותם, במקרה הרע, הם הורגים אותם

28/10/2019
בלוג אורח קבלו עדכונים מבלוג אורח
  • RSS

מאת יערה קלמנוביץ

חולי סרטן, משפחות וחברים יקרים.

לפני כמה שנים חברה טובה שאביה אובחן עם גידול בלבלב התקשרה אלי נרגשת. היא קיבלה מחברה של חברה שבת דודה שלה נתנה לה, את הטלפון האישי של העוזר של רב מקובל אחד. העוזר ענה כבר להודעה שלה וביקש שתתקשר בין 16:00 ל-16:15. חברתי חיכתה לשעה המיועדת בהתרגשות.

בין 16:00 ל-16:15 התקשרה חברתי לעוזר של הרב המקובל. העוזר העביר אותה לשיחה עם הרב. "אבא שלך יבריא", הוא אמר וביקש שתיקח דף ועט ותרשום מספר. מספר חשבון בנק בבנק הדואר. ״פדיון נפש״. למחרת, עם פתיחת סניף הדואר הופקד הסכום. חברתי התרגשה, היא אהבה את אבא שלה אהבת נפש ושמעה שהרב המקובל ממש עושה ניסים. זה לא היה הרב ברלנד, זה היה ״רב״ אחר.

העבריין אליעזר ברלנד לוקח כספי "פדיון נפש". הוא לא היחיד (צילום מסך)

בן זוגי, גיא, היה אז סטודנט לרפואה. הוא סיפר לי שבשיעור שבו עסקו בקשר בין גוף לנפש, שהונחה על ידי פסיכולוגית מיוחדת במינה, דיברו על בשורה מרה ועל שלבי האבל. הכחשה, כעס, מיקוח, דיכאון והשלמה. "הכל אני מבינה, אבל מה זה מיקוח?" שאלתי. זה שלב שבו אני מוכן לעשות הכל רק לזכות בעוד כמה שנים. בעצמי, אם אני החולה, או יחד עם האדם שאני אוהב. איזה גאון הרב המקובל חשבתי לעצמי. הוא יודע להיכנס לתמונה בדיוק בשלב המתאים.

שמונה חודשים לאחר מכן קיבלתי טלפון עצוב ונסעתי להלוויה. חברתי הטובה איבדה את אבא. בסמוך לכך התפרסם שרב מקובל ידוע נעצר בחשד לפגיעות מיניות בנשים.

גיא נהיה בינתיים רופא, אונקולוג. גם אבא שלו נפטר מסרטן. מסתבר שרבים מחברי הצוות הרפואי, הרפואי והסיעודי עברו חוויות משפחתיות לא פשוטות עם מחלת הסרטן. באופן לא מודע, אותם אנשים הגיעו במהלך החיים לטפל בחולי סרטן. האונקולוגיה בשנים האחרונות השתנתה מקצה לקצה, עולם שלם של מחלות שבעבר לא היו ניתנות לריפוי נמצאו להן תרופות בעקבות שנות מחקר של חוקרים רופאים וחברות תרופות. גם עולם המיסטיקה, ההונאה, השקר והרמאות התפתח, הנצלנים והמיסטיקנים פיתחו שיטות שיווק גאוניות, למדו להיכנס לחייהם של המטופלים בדיוק בשלב המתאים ופעילים מאוד ברשתות החברתיות.

יערה קלמנוביץ ובעלה גיא, אונקולוג (אלבום פרטי)

לפעמים נדמה לי שהעולם התהפך. עוד ניחום אבלים אצל משפחה שאיבדה את אמא לאחר שלא קיבלה את הטיפול המתאים. עוד סיפור על רב מקובל, על חווה מבודדת בקנדה ועל אחת אחרת בגליל. עוד שמן ריק סימפסון, עוד שרלטן, עוד נוכל. אני יודעת שלא ניתן להימלט. אני יודעת ששלבי האבל הם הכרחיים. אני יודעת ששרלטנים, זייפנים וגנבים תמיד ייכנסו במקומות של החולשה ושם יעשקו אותנו במקרה הטוב ויהרגו אותנו במקרה הרע.

כששרלטנים לא רק סוחטים כסף מאנשים חולים ובני משפחתם אלא ממש גורמים להם למות. כשאדם עם גידול מקומי פונה למטפל טבעי/מכשף/מרפא הוליסט שמבטיח טיפול אלטרנטיבי בסרטן וכך הגידול שולח גרורות עד שכבר אי אפשר לטפל והמצב אבוד.

הם הרוצחים, לא חברות התרופות, לא הרופאים האונקולוגים. הם האלימים, הנצלנים ותאבי הבצע.

השרלטנים נכנסים ברגעי החולשה ועושקים (צילום: שאטרסטוק / Photographee.eu)

בקרוב אני מקווה למצוא את כוחות הנפש ולהקים קבוצת פייסבוק עבור חולים, בני משפחה וחברים להתמודדות עם מחלת הסרטן יחד עם רופאים, צוותים סיעודיים, אנשי טיפול וכל מי שיהיה לו אכפת. לאלה המאמינים (כמוני!) שהתמודדות כנה ואמיתית עם המחלה הזאת ומפגש עם החולים והמתמודדים איתה לא רק שלא עושה עין הרע אלא להיפך. מכינה אותנו בעצמנו למצב שאנחנו או בני משפחתנו נתמודד. והופכת אותנו לאנשים טובים יותר. כי אחד משלושה יחלה במהלך חייו בסרטן.

אני לא מבקשת בדרך כלל, אבל הפעם כן. שתפו את הפוסט הזה. כי זה יכול להציל חיים.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה