לא לממשלת אחדות - שבו באופוזיציה

תפקיד האלטרנטיבה השלטונית הוא להציג דרך אחרת, שפה אחרת, סל ערכים אחר. רק מחוץ לממשלה ניתן לתת קרב אופוזיציוני, חזק וחריף ואנחנו מצפים שתילחמו על הערכים בגינם נבחרתם

14/04/2019
גדי מאירי קבלו עדכונים מגדי
  • RSS

בני גנץ ויאיר לפיד, רק מהאופוזיציה אפשר לתת פייט (צילום מסך)

זה לא הזמן ללכת לממשלת אחדות, זה הזמן לשמש כשומרי הסף גם של שומרי הסף.

תפקידה של האלטרנטיבה השלטונית הוא להציג דרך אחרת, שפה אחרת, סל ערכים אחר ולא לתת הכשר למי שעומדים בפני כתבי אישום על מעשים פלילים חמורים. רק מחוץ לממשלה, ניתן לתת קרב אופוזיציוני, חזק וחריף, כנגד הניסיונות הגסים למלט את הנאשם בפלילים מבלפור, מאימת הדין.

בממשלה העומדת לקום יכהנו שלושה ראשי מפלגות העומדים בפני כתב אישום (בנימין נתניהו, אריה דרעי ויעקב ליצמן) בנוסף, עומדים להתמנות כשרים, דוד ביטן וחיים כץ המעוטרים גם הם בכתבי אישום, לידם בממשלה יישב צחי הנגבי שכבר הורשע בעבר בפלילים. כדי לנקות את זוהמת השחיתות שהם מפיצים, צריך אופוזיציה חריפה וחזקה. אסור בשום פנים ואופן להצטרף לממשלת עבריינים זו.

ראשי מפלגות שעומדים בפני כתב אישום אריה דרעי ויעקב ליצמן (צילום: קובי גדעון / לעמ)

אלטרנטיבה שלטונית ראויה אינה יכולה לגמגם, היא חייבת לנהל קרב בלימה, כנגד ניסיונות חקיקה שתכליתם לפגוע בשלטון החוק ולתת לגיטימציה לעבריינים. אל תגידו לנו, שאם תשבו בממשלה יהיה קל יותר לבלום זאת. כל ישיבה בממשלה בה מכהנים אנשים שדבק בהם כתם השחיתות נותנת הכשר מוסרי לכהונתם, כל ישיבה כזו עשויה לקבע דבר קלוקל זה, כנורמה שלטונית ראויה.

אז שבו בגאווה באופוזיציה והילחמו למען מחצית העם שבחרה בכם, הילחמו גם עבור המחצית השנייה שטרם הפנימה, שהאיומים הגדולים ביותר על המדינה והחברה בישראל, הם השחיתות הציבורית והפגיעה החמורה ברמה המוסרית ובסולם הערכים עליו נבנית חברה תקינה. מי שבכל זאת מייחל פה לחברת מופת, חייב להציג בגאווה דרך אחרת.

שבו בגאווה, אבל אל תהיו רכרוכיים ומנומסים מידי, תנו פייט כמו שצריך. לא לנהוג כמו בארבע השנים האחרונות, בהן התפרע השלטון המופקר הזה, בזמן שהאופוזיציה בזבזה את זמנה על שטויות ועל הצטדקויות.

תנו קרב אמיתי, אל תהססו לבקר ולפקח גם על המוסדות המשפטיים. תבחנו האם הם עושים את תפקידם נאמנה. אל תניחו לו ליועץ המשפטי, למסמס חקירות, לסגור תיקים ללא הסבר ולתת הנחות לעברייני צמרת. אל תקבלו כמובן מאליו, החלטות שלו, שלא לחקור פרשיות, שהשאלות העולות מהן על טוהר המידות הן קשות ומורכבות – אל תתנו לו להשאיר דברים פתוחים מבלי שנימק והסביר זאת לציבור.

היו אתם שומרי הסף, גם של שומרי הסף שמונו על ידו.

תנו לו להרכיב את ממשלת המושחתים שלו (צילום: Sebastian Scheiner - Pool/Getty Images)

אז אל תעזו להיכנס לממשלתו, אל תחשבו על כך בכלל, תנו לו להרכיב את ממשלת המושחתים שלו, ובמקביל מילאו את תפקידכם. פעלו כדי להפילו, וודאו שהוא מתייצב לבית המשפט כדי להגן על עצמו, כאזרח פרטי ולא כראש ממשלת ישראל כיאה למדינה דמוקרטית מתוקנת.

תפקידכם הוא להפיל את שלטונו המושחת והמזוהם ולהחליף אותו. זה מה שעושה אלטרנטיבה שלטונית במשטר דמוקרטי.

אנחנו האזרחים נמצאים כאן גם כדי לפקח עליכם, שאתם לא פוגעים באמון המצביעים שלכם ונותנים מלחמה ראויה על הערכים בגינן נבחרתם.
בהצלחה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך