עשי ואל תעשי בכנסת ישראל

צרור טיפים מקצועיים לנציגת ציבור שעשויה להיתקל בהרמת גבות, מכשולים ואף השמצות בדרכה החדשה כח"כית חרדית מטעם מפלגת 'כחול לבן'

15/04/2019
שלהבת חסדיאל קבלו עדכונים משלהבת
  • RSS

שלהבת חסדיאל, שמחזיקה בתואר העיתונאית החרדית הפוליטית הראשונה ושדרנית הרדיו החרדית הראשונה, חולקת מניסיונה כפורצת דרך מגדרית ומגזרית ופונה לעומר ינקלביץ' לקראת השבעתה כחברה בכנסת ישראל. ינקלביץ' היא אשה חרדית, עורכת דין ופעילה חברתית ופוליטית ישראלית, שנבחרה לכנסת ה-21 מטעם רשימת כחול לבן (מקום 23 ברשימה).

עומר ינקלביץ', מספר 23 ב"כחול לבן" ובקרוב חברת כנסת (צילום: עופר חג'ייב)

- אל תתעמתי עם הח"כים החרדיים בנושאי דת. את לא במקומם והם יודעים לייצג את הציבור שלהם נאמנה. היי לצידם וככלל אל תפעלי באופן שיוכיח לציבור החרדי שאין תחליף לח"כים שלו.

- הוכיחי לכנסת ולציבור שאת בזכות עצמך, יכולותייך וכשרונך. היותך אישה וחרדית – הם בונוס חשוב אך לא רק בגלל זה את שם.

- אל תתנשאי על המגזר והיזהרי מלהטיף לו מוסר. ח"כ ליפמן ניסה ולא הצליח. הוכיחי שאפשר לעשות זאת אחרת.

- הציעי שותפות הוגנת לח"כים החרדים: אני לא אומרת לכם איך לעשות פוליטיקה ואתם לא תאמרו לי. איש בדרכו יפעל ויצליח.

- תוצאות הבחירות האחרונות מוכיחות שוב שרובו המוחלט של הציבור החרדי ממושמע להנהגה שלו. אל תתפתי במהירות לקולות מסוימים שמנסים לייצג את המגזר פלורליסטית בטענה שנמאס לו משמרנות. הוא עוד לא שם.

- התכונני לשריון בשכפ"ץ אנושי ועדיף שתכיני בהישג יד גם עור של פיל. לא יחסרו ח"כים חרדיים שינסו לפגוע בלגיטימציה שלך כדי לגרוף כותרת למחרת ביומונים. לא לקחת זאת קשה, הם עושים את שלהם.

- כדרכם של שינויים במגזר החרדי הם מתרחשים מאליהם. לפעמים יש לתת לתהליכים היסטוריים לקרות מעצמם. כל דחיפה מבחוץ, כל שכן כפייה בכוח, יוצרים תנועה הפוכה. תשאלי את פירון ושלח.

- השתמשי פחות בפסוקים ומאמרי חז"ל כתוספת לטיעונים שונים כלפי התנהלות המגזר החרדי, כי על כל אימרה כזאת יש שפע פתגמים הפוכים. אל תתחילי משם.

- את לא באה לשנות. את באה להקשיב ולשפר, עם ולא במקום. את לא בתחרות אלא ממקום של שליחות.

שיהיה לך בהצלחה ולא לשכוח: להיות ראשונה זה מחייב יותר.

שלהבת חסדיאל, עיתונאית ושדרנית רדיו חרדית (אלבום פרטי)

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך