הרבה יותר ממאפרת

הסטודיו הביתי בקדימה של מורן פרידנר, הוא המקום שכל כלה חולמת להעביר בו את יום החתונה. להתארגן, להתלבש, להתאפר ולהיות בטוחה שמורן פנויה רק עבורה ולא ממהרת לשום מקום

18/11/2019
גוני לב ארי קבלו עדכונים מגוני
  • RSS

חלומה של כל כלה (צילום סלפי: מורן פרידנר)

סגנון העבודה של מורן (46) נשואה ואמא לשלושה, הוא עדין וטבעי המשקף את אישיותה של ילדת הטבע, שגדלה בגליל וניצלה כל רגע פנוי לטיולים עם חוגי הסיירות.

"אמנם בתיכון למדתי במגמת עיצוב אופנה, אבל הייתי קצת טום בוי. ספורטאית, ילדת טבע בלוק הכי טבעי וזרוק שיש. במסגרת השירות הצבאי הייתי מ"כית בנים, גם שם עולם האיפור והזוהר היה רחוק ממני.

"המציאות בחרה עבורי את המסלול המקצועי"

במהלך לימודי התואר הראשון במנהל עסקים ומלונאות, היא ניהלה מועדון צלילה בתל אביב.  לאחר סיום הלימודים, עבדה בתחום משאבי אנוש כרכזת גיוס ונשארה בתפקיד חמש שנים.

מורן רצתה להמשיך ללימודי תואר שני, אבל בגלל בעיית תקציב בחרה לקחת קורס "לנפש" והתלבטה בין קורס מדריכי כושר לבין לימודי איפור מקצועי בחברת איל מקיאג'.

למרות הניסיון הרב שצברה לאורך השנים, מקפידה ללכת להשתלמויות בארץ ובחו"ל (צילום – שרון קדם)

"מה שהכריע את הקריירה שלי למרבה הצחוק זה מספר התשלומים שחברת איל מקיאג' אפשרה לי לעומת סטודיו B, כך שהמציאות למעשה בחרה עבורי את המסלול המקצועי".

במהלך קורס האיפור היה לה נחמד, אבל לא יותר מזה ועל כן המשיכה לעבוד בתחום משאבי האנוש. לקראת תום שנת עבודה בבית תוכנה, הרגישה צורך בשינוי והתפטרה מבית התוכנה שעבדה בו.

"מכאן הדברים קרו מעצמם. במקביל להצעת עבודה שקיבלתי בחברת היי טק, הציעה לי חברת איל מקיאג' להישאר. בחרתי להתאוורר מעבודת המשרד לטובת שינוי מקצועי והחלטתי ללכת עם הלב. מאז עברו 15 שנה, זוהי העבודה הזמנית הכי ארוכה שעשיתי"

הטמפרמנט הגבוה של מורן אמנם ארוז במעטפת שלווה ועדינה, אבל מהר מאד היה מי שזיהה את הפוטנציאל ותוך פרק זמן קצר, קודמה לתפקידי ניהול ברשת החנויות. הסניף הראשון שניהלה היה סניף הדגל של החברה, המכללה בנמל ת"א ובהמשך עברה לתפקיד הדרכה ועבדה כמדריכה ראשית ברשת החנויות.

"לא ממהרת לשום מקום" (צילום: רוני הרמן)

להגיע למטרה בלי קיצורי דרך

בשנת 2008 כשהסתיימה חופשת הלידה הראשונה, מורן הרגישה שלא תוכל גם לעמוד בלו" ז העמוס של חברת איל מקיאג' וגם לעבוד כמאפרת עצמאית בהפקות ואירועים. היא בחרה לעזוב את החברה ולצאת לדרך עצמאית באופן מלא.

בתחילת הדרך כעצמאית עברה עם תיק עבודות מהפקה להפקה וממספרה למספרה ואמרה 'כן' לכל פרויקט רק כדי לצבור ניסיון ומוניטין.

שלוש שנים מאוחר יותר חברת איל מקיאג' הציעה לה לחזור לחברה הפעם כמרצה במכללה.  במשך שלוש שנים לימדה מורן דור חדש של מאפרות במקביל לעבודה כעצמאית. "שם התאהבתי ברעיון של להעביר את כל הידע שלי וללמד אנשים מקצוע".

לפני כעשור הוסיפה את תחום השיער כחלק מהתשוקה להמשיך וללמוד ולהתפתח.  היא נוסעת להשתלמויות בארץ ובעולם ולומדת שיטות חדשות בתחום האיפור ובין היתר למדה איפור אפקטים מיוחדים:

"מזמינים אותי להפקות ולתרגילים של כוחות הביטחון, מד"א והשתלמויות בבתי חולים כדי "לפצוע" שחקנים. אחד התרגילים הגדולים עשיתי היה לרכבת ישראל ובו הייתי צריכה לאפר כ 100 ניצבים בדרגות פציעה שונות".

לא רק כלות (צילום: אלכס שוילי- סרטי שובלץ הבמאי והשחקן כריסטופר פפקליאטיס של הסרט אהבה יוונית)

"אני מאפרת כלה אחת ביום כדי שלעולם לא אהיה מוגבלת בזמן"

כשעברה עם משפחתה לישוב קדימה שבאזור השרון, פתחה מורן סטודיו רחב ידיים לאיפור ושיער לאירועים לכלות ומלוות, מקום בו אפשר להתארגן ולהתכונן ביום האירוע. הסטודיו של מורן הוא בית חם, אסתטי ומחבק שמאפשר להעביר ברוגע ובנוחות את כל שלבי ההתארגנות החל מסידור השיער והאיפור ועד הלבוש של כלת האירוע ושל בני משפחתה.

מורן מאמינה שאיפור נכון ומחמיא מגיע לא רק מטכניקה וכישרון אלא משילוב של הקשבה לרצון הלקוחה והתאמה לנתוניה הטבעיים. היא מקפידה לתת את מלוא תשומת הלב לכל לקוחה.  חשוב לה שיום החתונה או האירוע יוקדש רק ללקוחה ולבני המשפחה ועל כן מקבלת כלה ומשפחה אחת ביום, כך היא לא מוגבלת בזמן ומעניקה את מלא תשומת הלב והיחס הן לכלה ולמלוות שאיתה.

"חשוב לי שהכלה תרגיש טבעית עם האיפור ועם התסרוקת שבחרה ותזהה את עצמה במראה ושהאורחים יזהו אותה בקבלת הפנים". הקסם בעיניה הוא שהכלה תראה נהדר מבלי שיראו את ההשקעה באיפור ובשיער".

לא עוד סטודיו לכלות (צילום – בלה שחר הלל)

"זה לא עוד סטודיו לאיפור, זה בית לאיפור, להכנה לאירועים ולשיתופי פעולה"

בימים אחרים עובדת מורן בהפקות שונות, מאפרת לצילומי תדמית ומעבירה סדנאות איפור וביוטי אצלה בסטודיו ובמקביל מפיקה שיתופי פעולה עם מגוון אנשי מקצוע, נותני שירות וספקים בתחום האירועים.

כשמורן נשאלת מה סוד ההצלחה של אישה שבנתה את עצמה בעשר אצבעות, היא עונה שהכול מתחיל בחיוך ונגמר בהתמדה, שיתופי פעולה ואהבת המקצוע. "אין כמו לקום בבוקר עם חיוך בידיעה שאני עושה את מה שאני אוהבת, גם שהשעון מצלצל ב 4:00 לפנות בוקר".

תוכלו ליצור קשר עם מורן ולראות את העבודות שלה בעמוד הפייסבוק, ובאינסטגרם ובאתר

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה