83% מהישראלים מחכים להכרעת מנדלבליט לפני הבחירות

מסקר שנערך בימים האחרונים עולה שרובם הגדול של אזרחי המדינה סבורים שעל היועץ המשפטי לממשלה להכריז על החלטתו בתיקי נתניהו לפני הבחירות לכנסת

27/12/2018
בחדשות קבלו עדכונים מבחדשות
  • RSS

רגע לפני הבחירות: 83% מהישראלים מאמינים שעל היועמ"ש להכריז על החלטתו בתיקי נתניהו לפני הבחירות לממשלה

ב-9.4.19, בעוד כ־100 ימים, אזרחי ישראל יכריעו איך תיראה הכנסת ה-21, מי יעמוד בראש ממשלת ישראל הבאה ומה יהיה הרכבה. מערכת הבחירות צפויה להיות מורכבת, מסקרנת וטעונה יותר מאי פעם. אולם עוד לפני העסקאות, הספינים והדרמות, מרחפת שאלה אחת גורלית ומהותית שעדיין לא ניתן לה מענה: האם היועץ המשפטי לממשלה יפרסם את הכרעתו אם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו עוד לפני הבחירות או שימתין לאחריהן?

האם יכריע מנדלביט בעניינו של נתניהו לפני הבחירות? (צילום: עמוס בן גרשום/לעמ)

במטרה להבין את עמדת הציבור על תזמון החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה, נערך סקר אינטרנטי שבחן את עמדת אזרחי המדינה בשאלה: "האם לציבור זכות לדעת לפני הבחירות את הכרעת היועמ"ש האם להגיש כתבי אישום על שוחד, מרמה והפרת אמונים כפי שהמליצה המשטרה והפרקליטות בתיקי 1000, 2000 ו־4000?". מהסקר, שנערך ע"י חברת המחקר Ipsos Israel בהנהלת מוריס כהונאי בקרב מדגם ארצי שכלל 505 משתתפים המייצגים את האוכלוסייה היהודית הבוגרת בגילאי 18+, עולה כי 83% מהציבור מסכים כי היועמ"ש צריך לפרסם את הכרעתו עוד לפני הבחירות. כעת נותר לחכות ולראות האם היועמ"ש יקשיב לרצון העם או שיחבר לשמור על שתיקה.




מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך