אל תשכחו את מריה טל ז"ל

כל כך הרבה דברים בסיפורה של מריה טל ז''ל מזכירים את סיפורה של מיכל סלה ז''ל, אך מותה לא עורר אצלנו את אותה זעקה ומשפחתה זקוקה לכם

22/10/2019
מיכל ברקאי ברודי קבלו עדכונים ממיכל
  • RSS

התפרסם לראשונה בפרופיל הפייסבוק של מיכל ברקדאי ברודי

היא שירתה כמפקדת במחו"ה אלון, אחד מהתפקידים הכי מאתגרים לנשים, באחד הבסיסים הכי מיוחדים בצה"ל.

היא התחתנה עם זה שאהבה והביאה לעולם שתי בנות מתוקות ויפות.

העלתה פוסטים מחופשות ומרגעים משמחים ורומנטיים, ילדות מתוקות צוחקות, מחייכות, מתחבקות ואמא עם שיער זהב ועיניים ים, מביטה אוהבת וגאה בהן.

מריה טל ז"ל בזמן שירותה הצבאי (אלבום פרטי)

לפני כמה ימים, כשנגמר מהר מידי תוקף צו ההרחקה, חזר הביתה בעלה ועל פי החשד, דקר אותה למוות. אחר כך סיפר (כנראה בהשראת החשוד ברצח שלפניו) שהתאבדה מול עיניו.

השירות במחו"ה אלון, הילדות שנשארו בלי אמא ואבא, הדרך בה איבדה את חייה והסיפור המפוקפק שסיפר החשוד ברצח על התאבדות לכאורה. כל כך הרבה פרטים מזכירים לנו בדיוק את הסיפור של מיכל סלה ז"ל.

אבל הפיד שלי לא מוצף בתמונות של מריה טל. החברות שלי כולן לא שולחות הודעות לשתף כמה הן לא נרדמות בלילה מרוב זעזוע,  בתמונות שלה יש כמה לייקים ספורים ואין כמעט מילות נחמה וכאב של עם ישראל כולו וגם הלב שלי, הוא לא נקרע באותה צורה.

למה?

אולי כי החגים והשבתות הבלתי נגמרות הסיטו אותנו מהחדשות.

אולי כי הלב שלנו לא יכול להכיל עוד כאב כזה.

קשה ונורא ומאוד לא פוליטיקאי קורקט לכתוב, אבל אולי, באמת רק אולי, השם "מריה" לא מעורר בנו אותה תחושת הזדהות עמוקה כמו השם "מיכל".

גם היא אחותנו. מריה טל ז"ל (אלבום פרטי)

אולי כי אנחנו תמיד מחפשות איזה תירוץ, איזה הסבר למה לנו זה לא יכול לקרות בשום אופן. כשהקורבן נושאת שם של מישהי מעולם אחר, קל לנו יותר לשוב ולהאמין שאנחנו בכל זאת מוגנות מהטירוף. קל לנו יותר להשיב את החומות המגנות על הלב, שנקראות "הדחקה" או "ריחוק".

אבל האמא הזו שכבר לא תגדל את הבנות שלה גם היא אחותנו.

מבדיקה שעשיתי, למדתי שאמא של מריה נפטרה לפני שנתיים ושתי הילדות שלה נמצאות כרגע אצל אמו של החשוד ברצח.

ככל שהבנתי כשניסיתי לחקור ולברר, המשפחה הפעם לא מוקפת אהבה ותמיכה ואח של מריה בוודאי זקוק לעזרה משפטית, כלכלית, ורגשית כדי לצאת למלחמה להעביר את שתי הבנות לחזקתו ולאפשר להן לגדול עם זיכרון של אמא טובה ומיטיבה. לתת למשפחה הקטנה להמשיך איזו נחמה ביכולת להחיות את זכרה בבניין חיים חדשים.

אם יש נשים, גברים או ארגונים שיוכלו לסייע, המשפחה נמצאת בקריות ובוודאי תצטרך עזרה רבה בתקופה הקרובה. אלכסיי גרשניק, אחיה של מריה, מודה לכל מי שפנה עד כה על התמיכה הנפשית. ניתן ליצור עימו קשר בטלפון 052-5101569 לסיוע.

ביום שלישי יתקיים שימוע ולאחר מכן אעדכן בפרטים נוספים מה הדרך הטובה ביותר בה ניתן לעזור למשפחה. מוזמנים לשתף ולנסות למצוא מי שיעזור, למען זכה של מריה טל המתה, ולמען חייהן של בנותיה החיות והמתגעגעות.

תודה רבה לכל מי ששיתף והציע לעזור. שמחה שהמשפחה מקבלת חיזוקים כאלה מעם ישראל.

שתפו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה