אדוני ראש הממשלה, מה תעשה בשביל הילדים שלנו?

האם חיי הילדים שלנו שווים פחות? איך אני יכול לענות לאורי כאשר היא שואלת אותי למה כשיורים על המרכז כולם קופצים ומגיבים וכשיורים עלינו לא עושים כלום?

01/04/2019
בר חפץ קבלו עדכונים מבר
  • RSS

אני ואורי כתבנו מכתב לראש הממשלה אתם מוזמנים לשתף ולתייג אותו אולי זה יעזור.

שלום אדוני ראש הממשלה, אתה רואה את הילדה החמודה הזו? קוראים לה אורי חפץ, והיא מקיבוץ נירים. אולי זה נשמע לך קצת מוכר, כי סבא שלה היה איתך לפני הרבה שנים בצבא , ולפי הסיפורים גם עברתם את הגבול ביחד בכמה מבצעים מסוכנים של היחידה. רק שבזמן שאתה עברת לאמריקה ואחרי זה חזרת לממשלה, סבא שלה חזר לקיבוץ בנגב ליד עזה לגדל אבוקדו, ואחרי זה לעזור למפונים בהתנתקות.

אתה יודע, קיבוץ זה קצת כמו משפחה גדולה, ואתה כמי ששכל אח בצבא, יכול להבין את הכאב שלנו, כבר שלושה חברים שכלנו מירי פצצות מרגמה של החמאס, והכאב הזה לא עוזב לרגע לא רק כשאתה פוגש בבני המשפחות על המדרכה, גם כאשר אתה עובר כל יום ליד עמוד החשמל שנפגע מהפצמ"ר שהרג את שחר וזאביק פחות משעה לפני סיום צוק איתן.

אדוני ראש הממשלה, בשנה האחרונה היינו צריכים לפנות את אורי ואיתן כמעט עשר פעמים לסבא וסבתא במרכז. בוטלו להם ימי לימודים, הם היו צריכים לראות את השדות והחורשות מסביב לביתם נשרפים, לשמוע אין ספור ירי ופיצוצים.

אורי, גדלה עם שדות שרופים וקולות פיצוצים (אלבום פרטי)

אדוני ראש הממשלה, האם החיים של הילדים שלנו שווים פחות מהחיים של הילדים והנכדים שלך?

איך אני יכול לענות לאורי כאשר היא שואלת אותי למה כשיורים על המרכז כולם קופצים ומגיבים וכשיורים עלינו לא עושים כלום?

לפני עשור הבטחת למוטט את החמאס, לפני ארבע וחצי שנים בסיום צוק איתן, אמרת שנפתח חלון הזדמנויות מדיני. לא מוטטת את החמאס, ולא הרמת אבן אחת כדי לחפש הסכם מדיני. האמת עשית עוד ועוד ועוד מאותו דבר, לשמור את המצב על אש קטנה תוך קביעת כללי משחק שירי עלינו הוא לגיטימי.

ואף פעם לא דיברת איתנו, אפילו לא דיברת אלינו. אדוני ראש הממשלה להיות אמיץ זה לא רק לסכן את עצמך בקרב, להיות מנהיג זה לא רק להשמיע נאומים יפים, אתה ראש ממשלה גם שלנו. פחדנות זה לא להגיע לעוטף, פחדנות זה לא לדבר איתנו, פחדנות זה חוסר היכולת שלך לשמוע ביקורת מאנשים שאתה משחק בחייהם, פחדנות זה חוסר היכולת להסתכל לנו בעיניים ולהסביר למה לכל הרוחות הממשלה שלך כבר עשור משמרת את המצב, אולי יש לך סיבות טובות לשמר את המצב הזה, אז תהייה אמיץ ותסביר לנו אותן. פחדנות זה חוסר המוכנות לשלם שום מחיר לא צבאי ולא פוליטי כדי לשנות את מה שקורה כאן, או לחילופין תגיד בקולך את מה שצחי הנגבי אמר כל כך ברור שירי על אורי זה לא כל כך נורא.

בסך הכל רוצים לחיות בשקט ולגדל אבוקדו (אלבום פרטי)

אנחנו לא מבקשים הרבה, אנחנו בסה"כ רוצים להמשיך לגדל כאן, אבוקדו, תפוחי אדמה, חיטה, וילדים בביטחון כמו בכל מקום אחר במדינת ישראל, ואם לא אז לפחות תסביר לנו בשביל מה אנחנו מקריבים כל כך הרבה..

הגיע הזמן אדוני ראש הממשלה שבמקום להשמיץ וללכלך על כל העולם תבוא לכאן ותסביר לנו מה תעשה כדי שלילדים שלנו יהיה אותו ביטחון כמו לילדים ולנכדים שלך.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה