הזקפות של הטאלנטים מתחילות לגבות מחיר יקר

החשיפות האחרונות ממסדרונות קשת משקפות מציאות עגומה שמתקיימת בארגונים רבים. היום אותם ארגונים חייבים להתחיל להבין שלא משתלם להם לממן מטרידים

06/11/2017
מורן מישל קבלו עדכונים ממורן
  • RSS

** עדכון **

שבע וחצי שנים אחרי ההתבטאות המחרידה של יורם זק כלפי דנה רון בשידור של "האח הגדול", זכתה רון בתביעה נגד קשת, מפיק התוכנית אלעד קופרמן והעורך יורם זק ותקבל פיצוי בסך מיליון ש"ח.

ימים לא קלים עוברים על קשת.

עוד לא התאוששנו מהווידוי של אושרת קוטלר וכבר באה נרי ליבנה ומספרת סיפור מחריד משלה על סמול טוק לא צפוי עם המה-שמו של אלכס גלעדי בתחפושת יו הפנר.

באותו ארגון שגלעדי ניהל אי אז, מתגורר גם אחד, אח גדול, שבעבר הזמין בשידור את דיירת הבית, דנה רון, לשכנע את הצופים למה היא זו שרוצה שהוא ישחק לה עם הזין בין השדיים (ציטוט מפי המשורר), והיום צף ברשת מייל ישן שאותו יורם זק שלח לפני 7 שנים לעובדות קבוצת קשת ובו הוא מתפייט על איך עינג את זקפת הבוקר שלו במחשבה עליהן במקלחת.

המייל המביך של יורם זק (צילום מפייסבוק)

והרי שניים זו חברה ושלושה הם חבורה, אז יאללה, בואו נזמין פנימה גם עוד אחד שהוא אח, שאף הוכיח בעבר שהוא יודע לעשות חיים ושהוא לגמרי זורם באותו ראש, ושחלילה לא נמעיט בערכו - הוא לא רק פרצוף יפה, אלא גם קופירייטר וממציא ה׳פותמוביל׳ שהוביל אל פתחו נערות שעשו לזקפה של אבא שלו ושלו (לכאורה, לכאורה) מה שאח שלו, זק, נאלץ להסתפק בלדמיין במקלחת.

אלכס גלעדי, אייל גולן ויורם זק (צילומי מסך)

אל תכעסו על קשת, זה רק מיקרוקוסמוס של החברה שלנו. בארגון בו יושבים גברים בעלי כוח, כסף וחשיפה, ושמעולם לא נגבה ממנו מחיר על ההתנהגות המבחילה הזו, כך התנהלו הדברים מאז ומתמיד. כולם יודעים, כולם שותקים, כולם שותפים. תרבות ארגונית רקובה.

אבל הימים האחרונים מבשרים על שינוי. הוותיקות אצלנו מפסיקות לשתוק, מרחוק נשמעים המחשבונים של הוליווד מתקתקים וכשמתברר שכוכב אנס או מטריד סדרתי עולה יותר ממה שהוא מכניס הפקות נסגרות מידית, וגם אצלנו, יש לשער, יושבים הקברניטים ומגרדים עכשיו בפדחתם ומקפיצים את רגלם מתחת לשולחן בעצבנות בניסיון להבין ׳כמה זה עולה לנו׳ ומה העלות-מול-תועלת בתחרות הקשה על רייטינג עם הערוץ המתחרה.

ובכן, מנהלים יקרים, הגברים הפריבילגיים בעמדות הבכירות במשק, אלה שיד אחת שלהם מערבבת את המשק ויד שניה מפשפשת תדיר בכיס העמוק לוודא שלא יתדלדל - זה הולך לעלות לכם.

גיבורי הסיפורים יגידו בתגובה: "מה שאנשים מבוגרים עושים בחייהם, בבתיהם הפרטיים במסגרת מערכת יחסים אישית, זה עניינם הפרטי" ואולי אפילו יזכירו לנו שספגו השעיה (זמנית, אל דאגה).

ברור שכך יגידו, הם מפחדים להסתכל בראי ולגלות שם מטריד סדרתי, הם מפחדים להיות הגבר העלוב הבא שאת ערוותו תחשוף מישהי בעמוד הראשי של עיתון שמנוהל ע״י אחד שפעם היה בדיוק כמוהו - מכובד, עשיר וכל יכול, והם מפחדים גם שמשנים להם את כללי המשחק.

אז הם ימסרו כך בתגובה, אבל אף אחד לא יקנה את זה יותר, כי עיניי כל נשואות הוליוודה, ואנו רואים כי טוב. אפשר גם אחרת. מה שלא הולך במוח וגם לא עובד בכוח, ילך דרך הכיס.

הימים הם ימים של שינוי, וארגון שלא יגיב בהתאם יצטרך לאמוד בקופה את מחיר השתיקה.

אז קדימה, אבי ניר, בוא תראה לכולם איך באמת נוהג זכר אלפא, נקה את האורוות והיה הראשון לקבוע שבארגון שלך אין מקום להטרדה מינית וסקסיזם מכוער, ושלך אין שום כוונה לשלם על העינוג העצמי של זק ושכמותו. אתה יכול הרבה יותר טוב מזה ובעלי המניות שלך יודו לך. אחרי הכל, אתה האיש שחתום על ההצהרה ש׳יש לנו ארץ נהדרת.׳
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה