מכונת הזמן היפנית מחזירה את הגלגל לאחור

מי מאיתנו לא חולמת לפעמים על פתרון קסום שימחק לפחות חלק מנזקי הזמן? שיטת טיפול חדשנית שהגיעה לארץ מיפן מבטיחה התחדשות של הרקמות והאטה של הזדקנות העור. יצאנו לבדוק

16/02/2020
סיגל פאר קבלו עדכונים מסיגל פאר
  • RSS

אחד הדברים שקורים כשאת עוברת את גיל 45, אחרי שקראת וראית לא מעט על טיפולים כאלה ואחרים ואולי גם התנסית בדבר אחד או שניים, זה שאת מבינה שבהחלט יש מה לעשות כדי לתחזק את הגוף, למזער את נזקי הזמן ולהיראות טוב, ושגם אם אי אפשר באמת להחזיק את השעון לאחור, אף פעם לא מזיק לנסות משהו חדש ולקוות, הרי קצת תקווה בטח לא מזיקה.

לכן, כששמעתי על "מכונת הזמן היפנית" שמבטיחה להחזיר את הגוף לאחור בזמן, הייתי קצת סקפטית, אבל גם מאוד סקרנית. אחרי שקראתי על המכונה ועל המדע שעומד מאחוריה הסקרנות גברה עוד יותר על הסקפטיות וכחובבת טכנולוגיה, שגם אוהבת לבדוק דברים בעצמה, החלטתי שהמכונה הזאת היא מהדברים שצריך לחוות ואז לגבש עמדה.

אפשר למזער את נזקי הזמן, האם אפשר גם לחזור לאחור? (צילום: שאטרסטוק / goodluz)

הקונספט של "מכונת הזמן", או הקפסולה, מבוסס על מסורת יפנית עתיקת יומין של ניקוי רעלים מהגוף בעזרת אנרגיית השמש. הקפסולה, היא פרי פיתוח של ועדת מומחים בתחום הבריאות שיזמה חברת Iyashi Dôme היפנית, יחד עם חוקרים מרחבי העולם והיא מבוססת על טכנולוגיה ייחודית שרשומה כפטנט עולמי נבדקה בשורת מבחנים קליניים וקיבלה את אישור ארגון הבריאות העולמי . לקפסולה יש גם תו תקן בטיחות אירופאי מחמיר.

הטכנולוגיה החדשנית שבקפסולה מתבססת על קרני אינפרא-אדום רחוקות שהן מקור טבעי לקרינה בעלת יכולת ריפוי שמעודדת תהליכי חילוף חומרים בגוף. הקרניים חודרות לעומק של עד 40 מ"מ מתחת לעור, גורמות לחימום הרקמות הפנימיות ומניעות תהליך של ניקוי עמוק של מערכות הגוף, פליטת רעלים והורדת תאי שומן. תהליך זה מפחית צלוליטיס ומביא להאטה בהזדקנות העור.

קפסולת הזמן היפנית, מבוססת על טכנולוגיה חדשנית (צילום: יחצ)

הטיפול במכונת הזמן היפנית

הקפסולה הראשונה של Iyashi Dôme שהגיעה לארץ נמצאת במרכז הרפואי רמת אביב שבקניון רמת אביב וזוכה למקום של כבוד בחדר טיפולים מרווח ונוח. לפני הכניסה לקפסולה, מקבלים הסבר קצר על הטכנולוגיה ומקבלים זמן ופרטיות להיפרד מהבגדים ולהיכנס לקפסולה, בתחתונים חד פעמיים בלבד. הטיפול עצמו נמשך חצי שעה, לא צריך לעשות כלום חוץ מלשכב בקפסולה, להירגע ואחרי רבע שעה, להתהפך משכיבה על הגב לשכיבה על הבטן.

כמעט מיד אחרי שהקפסולה מופעלת כבר אפשר להגיש חמימות נעימה שמתחילה מבפנים ומפשטת החוצה. זו תחושה קצת מוזרה, אבל נעימה מאוד, העור עוד קריר למגע, אבל ככל שהחמימות מתפשטת מבפנים החוצה, הגוף כולו מתחמם ואחרי כמה דקות מתחילה ההזעה, שדרכה למעשה פולט הגוף את הרעלים. לאורך כל הטיפול התחושה נשארת נעימה מאוד, החום עוטף ולא מעיק ועם היציאה מהקפסולה, בתום הטיפול, יש תחושה של רוגע, כמו אחרי מנוחה ארוכה. אחרי שיוצאים מהקפסולה מנגבים את הגוף במגבות לחות ייעודיות שמקבלים, כדי לנקות את הזיעה שדבקה בגוף, בלי לעצור את התהליך. חשוב מאוד בשלב זה לשתות מים כדי להחזיר נוזלים לגוף.

הגוף מתחמם מבפנים ופולט רעלים (צילום: יחצ)

אחרי הטיפול

אחרי טיפול אחד, ההשפעה הבולטת יותר היא תחושת רוגע שנשארה זמן רב יחסית והרגשה כללית של ניקיון. אפילו לטיפול בודד של חצי שעה יש השפעה אמיתית על סילוק רעלים ומתכות כבדות מהגוף, אבל כדי לראות ולהרגיש הבדל ממשי מומלץ לבצע סדרה של מספר טיפולים, כאשר אחרי 5 טיפולים בלבד, כבר יש ירידה של עד 7 שנים בגיל המטבולי וירידה של 1.3% בשומן בגוף. בסדרת טיפולים של שני טיפולים בשבוע על פני חודשיים נרשמו בניסויים קליניים שנערכו ירידה ממוצעת במשקל של 3.5 ק"ג, גם ללא שינוי תזונתי.

תוצאות מחקרים מצביעות על כך שהקרניים האינפרא-אדומות הרחוקות שנפלטות מהקפסולה מביאות לשיפור באיכות העור כאשר לאחר 4 שבועות של טפולים יש עליה בעובי הדרמיס של הפנים והגוף, שיפור בצפיפות העור והפחתה של חספוס העור, הקטנת נפח הקמטים ושיפור במראה עור הפנים ובגמישות העור.

כמה זה עולה?

סדרה של 8-12 טיפולים עולה בין 9,000-6,000 שקלים. מומלץ על שני טיפולים בשבוע.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה