לקראת יום העצמאות: טיפים לבעלי כלבים וחתולים

יום העצמאות הוא יום מלא חגיגות, משפחה, חברים, זיקוקים והנאה עבורנו, אבל מה עם הכלבים והחתולים שלנו?

07/05/2019
בלוג אורח קבלו עדכונים מבלוג אורח
  • RSS

למרבית הכלבים והחתולים יש פחד גדול מאוד מרעשים חזקים שעלולים להכניס אותם לחרדה. אנחנו אמנם אוהבים לראות את הזיקוקים בשמיים, אך צריכים להבין שחיות המחמד שלנו לא ומעבר לכך, הם מגיבים בצורה אינסטינקטיבית מאוד שעלולה לגרום להם לברוח, לרוץ לכביש, לקפוץ מהחלון ואפילו להיפצע אם לא נשמור עליהם.

כלב וזיקוקים shutterstock By Kira_Yan

בכל שנה מחדש, אחרי יום העצמאות, הרשת מוצפת בהודעות בקשה לעזרה, למציאת כלבים וחתולים שנעלמו כשברחו מרעש הזיקוקים.

בנוסף, עם ישראל חוגג את עצמאותו ב'על האש' ובמנגלים. גם כלבי וחתולי ישראל חוגגים, אך כדאי לדעת שעבורם החג עלול להסתיים רע מאד. ביום העצמאות המרפאות הווטרינריות מוצפות בכלבים וחתולים הסובלים מפגיעות במערכת העיכול שמקורן באכילת עצמות או בליעת חלקי עץ משיפודים. חשוב לשים לב למי נותן להם מה במהלך הארוחה החגיגית.

ד"ר דיויד רוזנבלט, רופא וטרינר של חברת "ביופט", מעניק מספר טיפים לכלבים וחתולים ולבעליהם לקראת יום העצמאות:

1. שימרו על החתולים והכלבים שלכם בבית. חוש השמיעה של כלבים וחתולים הרבה יותר טוב משלנו, לכן הם שומעים הרבה יותר חזק את הרעשים הפתאומיים והעצומים של הזיקוקים, כך שגם אם החתול שלכם רגיל לצאת וליהנות בגינה, כדאי שיישאר בבית בערב הזה. בנוסף, גם הנפצים לא מועילים לרוגע שלו. חתול או כלב שנזרק לידו נפץ כזה, יעשה הכל כדי לברוח מהסכנה ועלול לרוץ רחוק ככל האפשר, להיפצע או להיעלם. בכל שנה מחדש, אחרי יום העצמאות, הרשת מוצפת בהודעות בקשה לעזרה, למציאת כלבים וחתולים שברחו מרעש הזיקוקים ונעלמו.

כלב וחתול shutterstock By plastique

2. אל תשאירו את החתול והכלב לבד בבית והעניקו להם מקום סגור וחשוך בו יוכלו להתחבא. אם אתם יודעים שהחתול/כלב שלכם מגיב בבהלה לרעש הזיקוקים, אל תשאירו אותו לבד בבית. הזמינו דוג/קט סיטר, או שפשוט תבקשו מאחד השכנים להיות איתם בזמן שאתם יוצאים החוצה לראות את הזיקוקים.

3. במהלך מופע זיקוקים כדאי להגביר רדיו, טלוויזיה או מוזיקה. רעשי רקע ימסכו את הרעש ויסיתו את תשומת הלב שלהם.

4. לא להגזים בכמויות של השאריות איתם אנחנו מפנקים את חיות המחמד. הקפידו שלפחות 80% מהמזון של הכלב והחתול יהיה המזון המסחרי הרגיל שלו.

5. ודאו שכלבכם מסומן בשבב תת עורי ולחתול יש קולר עם פרטי יצירת קשר. ודאו שרשום לכם מספר השבב, וודאו שהכלב רשום במאגר הכלבים של משרד החקלאות באינטרנט. לגבי חתולים - וודאו כי לחתול יש קולר ובו רשום שם ומספר טלפון עדכני ליצירת קשר.

6. בלי צמידים זוהרים. אחד המוצרים הפופולאריים בחגיגות יום העצמאות הם צמידים זוהרים. בבקשה הרחיקו אותם מחתולים ומגורי כלבים שאוהבים לכרסם גומיות וצמידים, זה עלול לסכן אותם.

***
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה