ענבל אור: "הותירו אותי ללא קורת גג, לקחו את ילדיי, והכל במטרה לחסל אותי"

יזמת הנדל"ן פושטת הרגל, ענבל אור, עמדה בפני המצלמות בבית המשפט העליון, כמו דמות טרגית של צ'כוב וחשפה את הקשיים עימם התמודדה לדבריה אך הזכירה שהיא חזקה "למען אזרחי ישראל"

05/12/2017
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

** עדכון 7.5.18 **

ענבל אור נמצאת בהליך של פשיטת רגל והוצא לה צו כינוס נכסים אבל זה לא מונע ממנה לחלום על עסק חדש. השבוע פנתה אור לבית המשפט בבקשה לקבל אישור לפתיחת עוסק מורשה וחשבון בנק. על רקע בקשתה של אור, אי אפשר שלא לתהות אם אור מבינה את גודל כשלונה ואת הנזק שגרמה למאות משפחות שנתנו בה אמון. אור טוענת שהכונס הרשמי תומך בבקשתה, אך עו"ד איתן ארז, המנהל המיוחד שמינה בית המשפט לנכסיה מתנגד נחרצות לבקשה.

 

יזמת הנדל"ן ופושטת הרגל המפורסמת ביותר במדינה, ענבל אור, עמדה מול המצלמות אתמול בבית המשפט לדיון בערעור על פסיקת בית המשפט והמשיכה את "מופע האימים של ענבל", אליו הורגלנו בחודשים האחרונים. אור, שהפכה לקואצ'רית מטעם עצמה, גילתה את האור בקצה המנהרה ובגדול, חזרה להיות טינאייג'רית שמעלה אינספור תמונות סלפי בפייסבוק, עמדה במהלך הדיון ולא חסכה מילים בגנות מערכת המשפט. מבחינתה, הכל ציד מכשפות וקנוניה אחת גדולה: "ניסו לחסל אותי פעם אחר פעם. אבל אני כאן, חזקה, למען אזרחי מדינת ישראל".

אור שטחה רצף של טענות נגד השופטים ועל ההסכם שחתמו עמה (בנוגע לתשלום חובותיה) וחזרה על המנטרה שלה מהתקופה האחרונה: "ניסו לחסל אותי פעם אחר פעם". אור לא חשפה טענה זאת לראשונה בבית המשפט. למעשה, היא שיתפה את כל חבריה בפייסבוק, בלא מעט פוסטים בהם היא טוענת לניסיונות חיסול, תיארה איך גילתה יום אחד מטען חבלה במכוניתה ואף ציינה ש"בורא עולם" פה כדי להגן עליה, לא פחות.

ענבל אור בבית משפט, צילום מסך

"הסכם מזויף, איך בית המשפט קם ואמר? 'לערעור, לערעור'. לא הסתכל אפילו על ראיות. הלכתי לעשות פוליגרף, אמרתי להם, 'אני דוברת אמת'. הנה בבקשה, הסכם מזויף. עורך דין שרוכש דירה ומאמת את עצמו, יש דבר כזה? יש דין כזה במדינה? גועל". בשלב הזה לא ברור מי עדיין עוקב אחרי מעלליה של אור. היעדר הקוהרנטיות של הטקסטים שלה, ריבוי הפוסטים נוטפי ההאשמות והתנהגות מוזרה לעיני המצלמות הפכו אותה לדמות הזויה שרבים כבר לא לוקחים ברצינות על אף טענותיה הקשות. הדיונים סביב אור הפכו לקרקס תקשורתי.

מצוידת בקלסרים גדולים, אור העניקה אתמול הצצה לעולמה המעורער ושיתפה במה עבר עליה מאז התפוצצות הפרשה. "שנתיים אני מחכה ליום הזה. מרורים העברתם אותי, ייסורים. ישנתי באוטו, אני לא מתביישת להגיד. ישנתי בגרם מדרגות, ניסו לחסל אותי פעם אחר פעם. אבל אני כאן, חזקה, למען אזרחי מדינת ישראל, למען הילדים שלנו. שהדור הבא לא יגדל במדינת שחיתות כזאת. אני לא יכולה לדמיין את ילדיי מחר, כשיגיעו ויעמדו מול שופט מושחת על שוחד, הוא מרסק את החיים שלהם".

ענבל אור

אם תהיתם איך נראה נרקיסיזם טהור, הביטו באור, שלרגע אינה שוכחת את "האני" ומתארת איך היא נרדפת ואומללה, כמו דמות טרגית של צ'כוב במטרה לעורר חמלה ורחמים."שולח אותי לבית סוהר על ביזיון בית המשפט אחרי שלקח לי את הכול. בושה! סוף סוף אגב, הנה ידיעה. ידיעה מרעישה - הגשתי עתירה לבג"ץ. בג"ץ הורה לפתוח בחקירה. סוף סוף פותחים בחקירה, האמת תצא לאור".

אור אף פנתה לעו"ד איתן ארז, המנהל המיוחד לנכסיה: ולא חסכה ממנו את דעתויה. "אדון ארז אתה מחייך? אתה זה שעמדת בתקשורת ואמרת שאני נוכלת, אני גנבתי. אתה רוצה לראות את ההסכמים שקשרתם עם כל הרוכשים יחד איתכם? בוא נראה לתקשורת, בוא נראה לבית המשפט הסכמים, שיתוף פעולה מולי - בן אדם אחד, בן אדם אחד הכי חזק בארץ. הכי חזק ואני אנצח".

המשך יבוא, תהיו בטוחים. המופע הרי חייב להמשיך.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה