הלו אופוזיציה, אתם כאן?

7 שאלות שהאופוזיציה צריכה להפנות ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ויפה שעה אחת קודם

23/04/2019
גדי מאירי קבלו עדכונים מגדי
  • RSS

קיים חשש גדול, המבוסס על אופן התנהלותו והתנהגותו, שהיועץ המשפטי לממשלה משבש וממסמס את חקירות ראש הממשלה, מועל בתפקידו כשומר הסף ומפר את אמון הציבור במוסד המכובד שעליו הוא ממונה. מעבר לכך הקואליציה המטורפת ההולכת ונבנית לנגד עיננו מאיימת באופן מוחשי וברור על מדינת ישראל כמדינת חוק.

נתחיל עם היועץ המשפטי לממשלה המוגדר מימים ימימה כשומר הסף שלנו, כאדם שמעצם תפקידו יגן על הציבור מפני שרירות שלטונית, היה ותהיה.

עד היום שמענו מכם ביקורת (עדינה) על שחיתותו של ראש הממשלה, אבל ביועץ המשפטי לממשלה נהגתם בכפפות של משי. הסירו מיד את הכפפות, אל תהססו להכניס ידיים לבוץ, נגמרה העת בה נותנים לחבורת המושחתים המופקרת לעשות כאן ככל העולה על רוחם, היועץ המשפטי לממשלה עוצם את עיניו ולא אומר מילה על הניסיונות לפגוע במערכת החוק והסדר אצלנו וממשיך בעבודת המריחה שלו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ואביחי מנדלביט היועץ המשפטי לממשלה (צילום: עמוס בן גרשום/לעמ)

האיש הזה נוהג כאילו הוא מעל החוק, אין עליו פיקוח, אין עליו מבקר והוא עושה מה שבא לו. מה אתם לא מבינים? אתם חברי כנסת, הכנסת היא הגוף המחוקק ותפקידה של האופוזיציה הוא לפקח גם על עבודת המשרדים הממשלתיים. אביחי מנדלבליט הוא פקיד ממשלתי וזכותכם המלאה לפקח ולבקר את אופן עבודתו ולדרוש ממנו תשובות לשאלות הבאות:

1. מדוע במהלך שנות החקירה הוא ניפגש בארבע עיניים מעל 100 פעמים עם ראש הממשלה? מדוע לא נערכו פרוטוקולים לפגישות אלו ומדוע לא צירף אדם שלישי מטעמו לפגישות? צדק צריך גם להיראות, לא רק לעשות, לא?

2. האם ידע על המכתב שבו ראש הממשלה מאשר לגרמנים למכור צוללות התקפיות למצרים מתוקף תפקידו כמזכיר הממשלה באותה תקופה? אם כן, מדוע לא פסל עצמו מלעסוק בנושא בשל ניגוד עניינים?

3. מדוע החליט שלא לפתוח בחקירת הצוללות לאחר חשיפת דרוקר ונאלץ לעשות זאת רק ארבעה חודשים לאחר מכן ורק אחרי שאלדד יניב ואראל מרגלית הגישו בג"צ בנושא?

4. מדוע קבע עם פתיחת החקירה שראש הממשלה אינו חשוד וזאת בטרם נחקר איש מהמעורבים בפרשה?

5. מדוע לא אפשר לחוקרי המשטרה גישה לחשבונות הבנק של הזוג נתניהו ולא אפשר להם לחקור את טיב העסקים בין ביבי לבן דודו נתן מילקובסקי?

6. מדוע סגר לשרה שישה מתוך שבעת תיקי המעונות ללא נימוק לציבור?

7. מדוע לא מורה היועץ לפרקליטי ראש הממשלה לאסוף את חומרי החקירה או לחלופין להודיע להם שתאריך השימוע לא יידחה? האם הוא נותן לביבי את הזמן הדרוש לחוקק חוקי חסינות? מדוע ולמה דחה את השימוע לספטמבר? האם הוא שומר הסף שלנו? של הציבור או שומר סיפם של ביבי ושרה?

בנימין ושרה נתניהו (צילום: אבי אוחיון / לעמ)

קיימות עוד שאלות רבות על התנהגותו, התנהלותו ואופן טיפולו בתיקי ראש הממשלה. אם לא תאספו חתימות בכנסת, אם לא תעירו את התקשורת ולא תזמנו אותו לתת הסברים גם אתם כמוהו תמעלו בתפקידכם ובאמון הציבור.

קדימה צאו לדרך, לשם כך נבחרתם וזה מה שאנחנו מצפים שתעשו.

מעבר להתנהלותו הקלוקלת של היועץ אנו מבחינים שהולכת ונבנית כאן קואליציה ששמה לה למטרה לערער לחלוטין את מערכת החוק והאכיפה הישראלית על מנת לקדם מספר מטרות שחשובות למפלגות המסואבות והמשיחיות של קואליציה זו, ואלו המטרות:

1. לחוקק את חוק החסינות: על מנת למלט מאימת הדין את ראש הממשלה הנחשד בפלילים ועל הדרך גם שני ראשי מפלגות נוספים (ליצמן ודרעי) ואי אילו חברי כנסת ושרים (ביטן, חיים כץ).

2. לחוקק את פיסקת ההתגברות: שתאפשר לפעול באופן חופשי מבלי שבג"צ יוכל לפסול חוקים הפוגעים בכבוד האדם וחירותו ועוד. כך אפשר לכפות על הציבור חוקי דת ולהסדיר מאחזים לא חוקיים ועוד.

אריה דרעי ויעקב ליצמן (צילום: קובי גדעון / לעמ)

מינוי אדם כמו סמוטריץ' לשר משפטים הוא אות קין במצחה של מדינת ישראל - אדם שנעצר בעבר בשל חשש להשתייכות לארגון טרור והשמיע עמדות גזעניות כלפי ערבים וכלפי הומואים (הוביל את מצעד הבהמות על מנת להתריס כנגד מצעד הגאווה), או לחלופין אדם כמו יריב לוין שמעולם לא סתם ביקר את מערכת החוק והמשפט אלא ערער בהתבטאויותיו בעבר על יסודותיה.

אז קדימה אופוזיציה, השמיעו קול, המצב היום לא מאפשר לתת ולו יום חסד אחד לשלטון הקלוקל ההולך ונירקם כאן בחסותו של היועץ המשפטי. קדימה, צאו לדרך ותקבלו מציבור רחב גיבוי למעשיכם, עצרו את נפילתה של ישראל לתהום השחיתות והסיאוב, לשם כך ניבחרתם.

** גדי מאירי הוא אל"מ במיל' יועץ אסטרטגי ופעיל פוליטי וחברתי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך