יש כאן הזדמנות לנשות כפר סבא לעשות שינוי הנהגה אמיתי

אני קוראת לנשות כפר סבא: צאו להצביע. עזרו למועמדים שלכן לנצח ולעשות את השינוי הנדרש. אם אנחנו כנשים לא נעשה שינוי, נקודת המבט שלנו לא תבוא לידי ביטוי

08/10/2018
הדר לביא קבלו עדכונים מהדר
  • RSS

בסיס התמיכה שלי מורכב רובו מנשים שרוצות הנהגה אחרת, הנהגה מתוקף מוטיבציה והשראה ולא מתוקף כוח או שליטה. כתושבות כפר סבא אני מאמינה שאנחנו חייבות לשנות ראש, אם נמשיך לבחור מאותו הדבר נקבל את אותו הדבר. אני קוראת לנשות כפר סבא: צאו להצביע. בואו לעזור למועמדים שלכן לנצח ולעשות את השינוי הנדרש. אם אנחנו כנשים לא נעשה שינוי, התוצאה תהיה שמישהו אחר יחליט עלינו ונקודת המבט שלנו לא תבוא לידי ביטוי.

לאחר 4 שנים שבהן כיהנתי בהתנדבות  כיו"ר מועצת הנשים בכפר סבא, והקמתי את ועד מרכז העיר שבראשו עמדתי 3 שנים, ועד המייצג 60,000 תושבי מרכז העיר, הבנתי שאני רוצה להמשיך עם העשייה הציבורית ולהתמודד על ראשות עיריית כפר סבא.

ההחלטה לוותר על הצעה מפתה להמשך קריירה מבטיחה ביחידת העילית 8200 שממנה השתחררתי כרב סרן במילואים, היתה יחסית פשוטה, ידעתי שאני רוצה להוביל את העיר בשנים הקרובות למקום טוב יותר.

"כפר סבא היא הבית שלי" הדר לביא (נועה קורסקי)

כפר סבא היא הבית שלי, נולדתי וגדלתי בעיר. אני נשואה באושר לאורון ואם לשניים (איתמר וגור), למדתי תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במדיניות ציבורית עם מיקוד בשיתוף ציבור בערים. לאורך השנים ראיתי את העיר כפר סבא דורכת במקום, בזמן ששכנותיה הצמודות שועטות קדימה, והבנתי שהגיע הזמן שנתקדם. בחרתי להקים מפלגה עצמאית בשם "כפר סבא מתקדמת" וצירפתי אליה 20 אנשים מובילים בתחומם שלכל אחד מהם התמחות שונה שבעזרתה יוכל לתרום לעיר.

בחזון שלי, העיר כפר סבא מתנהלת כמערכת נקיה וישרה שמתבססת על שיתוף של הציבור בהחלטות העירייה ומנוהלת בשקיפות מלאה. אני מתכננת להטמיע שימוש בפתרונות דיגיטליים וטכנולוגיים חדשניים, שיביאו לשיפור משמעותי במגוון תחומים הנוגעים בחיי היומיום בעיר, ובידי כבר תכנית עבודה מפורטת הנוגעת במצוקות האמתיות המטרידות כיום את התושבים בתחומי החינוך, התחבורה, התשתיות, ההתחדשות עירונית, חיי הקהילה, איכות סביבה, תרבות ופנאי ועוד.

הדר לביא בפורום מג'די (יחצ)

בתפקידי הציבוריים הן כיו"ר מועצת נשים והן כיו"ר ועד מרכז הצלחתי להוביל מספר מהלכים משמעותיים בעיר שאני גאה בהם ושתוצאותיהם ניכרות בשטח: גיוס מאות תושבות ותושבים לפעילות חברתית קהילתית בעיר, ביסוס והקמה של מנגנונים חברתיים חזקים, שיפוץ של 12 גינות ציבוריות מרכזיות, השארת טיפות חלב של הכללית ושל מכבי במרכז העיר, חיזוק עסקים עצמאיים, הכנסת פרויקטים תומכי משפחות צעירות כמו "סירי לידה"   ו-"בית לנשים בחופשת לידה", העצמת תכניות מגדר בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, הכנסת תאורה לגנים ציבוריים ומיפוי בעיות בהם, פיתוח מרכזים קהילתיים במרכז העיר על-בסיס בתי הספר, פיתוח וניהול פעילות אוגוסט למשפחות במרכז, כל זאת בעבודת צוות ובשיתוף פעולה עם עובדי עירייה מסורים ועל ידי גיוס מאות מתנדבים ומתנדבות.

אני רוצה להביא לכפר סבא את שיטות הניהול הייחודיות של 8200 ומזמינה אתכם לנהל יחד את העיר, כמו שמנהלים את הסטארטפים המצליחים ביותר בישראל. בואו נכניס רוח שינוי, חדשנות, יצירה, שיח פתוח, שותפות ונחישות לניהול העירוני. הצלחתי לעשות זאת בכל מקום בו השקעתי ואני נחושה לעשות זאת גם עבור כפר סבא.

מאחורי 12 שנה של ניסיון בניהול ובהובלת תהליכים ב-8200, בג'וינט ישראל ובעיריית כפר סבא. בשנים האחרונות עסקתי בייעוץ אסטרטגי למשרדים ממשלתיים וכעת אני רוצה לנהל את ראשות העיר כפר סבא. אני אוהבת את העיר הזאת. אכפת לי ממנה ומהתושבים בה. כבר מגיל צעיר אני מעורבת בעשייה העירונית ולא סתם חזרתי אליה לאחר השירות הצבאי. אני מונעת מתחושת השליחות העמוקה הזאת. עד היום עשיתי רבות, כל זאת בהתנדבות מלאה ותוך כדי בניית קריירה והקמת משפחה, ואני מסוגלת ורוצה לעשות הרבה יותר, בתפיסה שלי אין דבר כזה בלתי אפשרי.

נכון, ישנם שמרימים גבה וטוענים שבגיל 34 אני צעירה מדי לנהל ולהנהיג את העיר, אבל מספיקה שיחה קצרה איתי או חשיפה לפודקסטים ולראיונות בפייסבוק כדי להבין שיש פה הנהגה מסוג אחר. מי שמכיר אותי יספר לכם שמאז ומתמיד הייתי מנהיגה - עוד בילדותי הנהגתי בכל מקום בו בחרתי להיות. הקמתי, יזמתי והובלתי בצבא ובכל ארגון בו הייתי מעורבת. לא צמחתי תחת כנפו של אף אחד, לא דחקו בי להוביל – לקחתי, כזו אני, המנוע שלי מגיע מבפנים.

הקמפיין יוצא לדרך (יחצ)

אני מאמינה כי המודלים של ההנהגה שכולנו רגילים אליהם הם מיושנים ושאת ההנהגה צריך למדוד ביעילות ובתוצאות עבור הציבור ולא בכמות זמן שאני עובדת. בני משפחתי כבר רגילים לראות אותי מגשימה את עצמי ופועלת מתוך השליחות שלי, ומעניקים לי ביום יום  תמיכה משפחתית וציבורית רחבה שעוזרת לי להתמודד, להמשיך ולהשיג את המטרות אליהן אני מכוונת – כמו ראשת העיר הראשונה של כפר סבא.

האתר של הדר לביא
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה