7 סודות יופי של קוסמטיקאיות צרפתיות

אם אתן רוצות עור זוהר, בריא ובוהק כמו של הפריזאיות המטופחות קבלו 7 טיפים של קוסמטיקאיות צרפתיות שלא יאכזבו אתכן

13/06/2019
מאיה גז קבלו עדכונים ממאיה
  • RSS

לפני מספר שנים, יצא לי לקרוא ראיון במגזין "ווג" עם הדוגמנית והשחקנית הצרפתייה לטיסיה קסטה. מדובר באישה-ילדה שגם אחרי גיל ארבעים שומרת על היופי הטהור והנערי שלה. זה לא מפתיע, נשים בפריז הן חסרות גיל, או לפחות מצליחות לטשטש את גילן אמיתי בכעשור. לטיסיה קסטה סיפרה באותו ראיון שאת המניה עבור המראה הצעיר שלה היא נותנת לקוסמטיקאית הפריזאית אותה היא פוקדת מדי חודש. קסטה סיפרה שבשיא הטיפול, הקוסמטיקאית עוטה כפפות חד-פעמיות, ומעניקה לה מסאז' בתוך הפה כדי לגהץ את הקמטים שנמצאים על פני העור.

קסטה חרגה מהסדר הטוב של הפריזאיות, שלא נוטות להודות שהן משתמשות בחומרים כגון בוטוקס וחומצה היאלרונית כדי להיראות צעירות יותר, ומסתמכות על ריטואלים יומיומיים שמשמרים את מראן הטוב. את כל זה הן לומדות מהקוסמטיקאיות שמטפלות בהן.

ענת פוריש, קוסמטיקאית ישראלית, שמטפלת כבר 30 שנה לפי ריטואל הטיפולים הצרפתי של "ביולוז'יק רשרש", עוברת התמחויות שנתיות בצרפת, בקרב קוסמטיקאיות צרפתיות. במסגרת ההשתלמויות שלה בצרפת, למדה חלק ניכר מהסודות שהקוסמטיקאיות הצרפתיות מלמדות את הכוכבות הגדולות. פוריש מודה שרוב הקוסמטיקאיות מחדירות לעור הפנים של הלקוחות שלהן חומרים שונים בעזרת מכשיר הכולל אלקטרודות חשמל שמביא לאפקט של "רמודלינג פייס" (עיצוב מחדש של עור הפנים), ללא אלמנטים פולשניים.

מאיה גז צילום אנה ביטייב

מערכת החשמל מסוגלת לנקז את השומן מהעור ולהחדיר קוקטייל של סרומים לשינוי הרקמה ולהעלאת רמת הלחות בעור. "עבודה עם מכשיר הרמודלינג פייס משולבת בארבעה זרמים שבו זמנית עובדים לתוך העור וכך העור מקבל את מקסימום התדרים. המכשיר משפיע על העור לייצור קולגן, אלסטין וחומצה הילארונית. הזרמים עושים התעמלות לפנים, ״פילאטיס״ לשרירים והאפקט נשאר לזמן ארוך. ככל שמקפדים לחזור על הטיפול האפקט ישאר ליותר זמן", מסבירה פוריש.

ענת פוריש, שעובדת כל שנה תקופה בפריז, ומשתלמת שם מקצועית, ממליצה על שבעה טיפים של קוסמטיקאיות צרפתיות ליצירת אפקט של עור מתוח וזוהר:

1. ניקוי - לושן פי 50, עושה פילינג ביולוגי הדרגתי ללא קילוף ניכר לעין. הסוד הוא לטפטף כמה טיפות על צמר גפן ולהעביר אותו לאט על הפנים כדי ליצור את האפקט המירבי. לאחרונה, קים קרדשיאן סיפרה שהיא מנקה איתו את פניה בוקר וערב, ונוסף לקרדשיאן, משתמשות בו גם אליזבת אולסון, ג'ניפר אניסטון וויקטוריה בקהאם.

2. איך ליצוא מראה של עור מתוח? "יש לחלק את הפנים לשני חלקים: מהאף החוצה. להניח את הידיים מתחת לעיניים, על הלחיים, ולהתחיל למרוח קרמים וסרומים כלפי חוץ ומעלה. כך עוברים על השרירים וממריצים את הדם, ותוך כדי, מחזקים טונוס העור".

3. שריר שתי וערב - "כל השרירים של הפנים שזורים אחד בשני. תמיד אטפל מהמחשוף לכיוון הצוואר עד המצח. ככל שנחזק את השרירים מכיוון הדקולטה למעלה, נחזק את כולם ולא תהיה "משיכה" של השרירים הכבדים יותר, כלפי מטה".

4. לעולם לא ללכת לישון עם עור חשוף לחלוטין - "יש אגדה, שאנשים אוהבים לישון עם עור נקי, ולא מורחים עליו שום דבר. רע מאוד. מומלץ בלילה להעניק לעור סרומים אותנטיים שמצליחים לחדור אליו בזמן מנוחה. גם במנוחה מערכות הגוף עובדות ויש קליטת חומרים טובה יותר והפרשת רעלים ופסולת. לעתים בבוקר נראה שבניקוי יוצאת כמות גדולה יותר של לכלוך מאשר בערב לפני השינה".

מאיה גז צילום רמי זרנגר

5. סרום - "מריחת סרום ממריץ, כזה שמרים את העור הדק בעיקר מסביב לעיניים, מומלץ בבוקר ובערב. זהו אזור שיש בו פחות זרימת דם והלימפה לא עובדת בצורה מיטבית. זה אזור עם נפיחויות, כהויות וקמטים."

6. עור זוהר - "מסיכות שניתן לישון איתן בלילה וערבובים, ייצרו בבוקר עור זוהר. למשל סודה לשתיה עם מסיכת ויוונט- שמטהרת את העור מרעלים, ממריצה אותו וגורמת לו להיות מאוזן ובהיר יותר. גם אם יש לה ריח דומיננטי של שמרים ושוקולד, אנשים מתמכרים לתוצאות שלה. עם סודה לשתיה היא הופכת להיות מוס תפוח. הסודה לשתיה גורמת לאקטיביות מהירה יותר בפחות זמן מסיכה. היא מעוררת את החומרים האקטיביים ועובדת יותר לעומק".

7. "אפקט בוטוקס ללא בוטוקס" - "בקרמים שאין בהם כמעט שומן והם עשירים בחלבונים, יש אפקט מתיחה. ועדיין העור מאוד זוהר בזכות החלבונים. כדאי לבחור בהם על פני קרמים שומניים".

** הכותבת, ד"ר מאיה גז, התגוררה בפריז במשך עשור, היתה כתבת לייפסטייל. מאיה היא מומחית לתרבות צרפת ומרצה על אורח החיים הצרפתי. ספרה לילדים, "המגדל של גוסטב", מתאר את בנייתו ההיסטורית של מגדל אייפל. הספר יימכר בהנחה מיוחדת ב"שבוע הספר" הקרוב. 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה