10 טעויות שאנחנו עושות בשטיפת פנים

גם כשמדובר בפעולה בסיסית שאת בוודאי עושה על בסיס יומיומי, ייתכן ואת לא מפיקה ממנה את המיטב בגלל כמה טעויות לא מכוונות

12/06/2019
אופנה ויופי קבלו עדכונים מאופנה ויופי
  • RSS

אשה שוטפת פנים shutterstock By Josep Suria

הדרך לעור פנים זוהר, חלק ובריא, מתחילה בניקוי, פעולה בסיסית למדי, אבל צריך לדעת איך לעשות אותה נכון כדי להפיק ממנה את המיטב.

קבלו 10 טעויות שרבות מאיתנו עושות בשטיפת פנים ואיך אפשר לתקן אותן בקלות

1. משתמשות בתכשיר שאינו מתאים לסוג העור שלנו (רגיל/יבש/שמן/מעורב/רגיש).

2. לא שוטפות ידיים בסבון רגיל לפני שטיפת הפנים (ובכך מעבירות חיידקים).

3. לא מקפידות על טמפרטורת המים. את עור הפנים מומלץ לשטוף במים פושרים (מים חמים מדי מייבשים את העור וגורמים לרגישות ומים קרים פחות מנקים).

4. לא מורידות את האיפור לפני השטיפה. לפני שטיפת הפנים במים מומלץ להשתמש במים מיסלריים להסרת איפור ולכלוך קשה. אחרי הסרת האיפור יש לשטוף את הפנים במים פושרים תוך כדי תנועות מעגליות עדינות להמרצת הדם.

5. משתמשות יותר מדי בפילינג ביתי לפנים. העור שלנו יודע להשיל תאים מתים לבדו ושימוש תכוף בפילניג רק יעשה אותו יותר רגיש ומגורה. בנוסף, הפילינג מסיר את שכבת ההגנה הטבעית של העור.

אשה שוטפת פנים shutterstock By Zynatis

6. מייבשות את הפנים במגבת משומשת. המגבות לרוב מלאות חיידקים, בוודאי אם לא מחליפים אותן כל יום. הקפידו על שימוש במגבת ייעודית לפנים וזירקו לכביסה אחרי השימוש, או שפשוט השתמשו בטישו או נייר טואלט רך וסיפגו את שאריות המים בעדינות.

7. משתמשות בטונר אגרסיבי. אם אתן משתמשות בטונר, ביחרו במוצר עדין שאינו מכיל אלכוהול שמייבש את העור, הדבר נכון גם לבעלות עור שמן שכן שימוש במוצרים מייבשים רק יגביר את ייצור השומן הטבעי.

8. לא מזינות את העור מיד אחרי השטיפה. הזמן הטוב ביותר להניח את מוצרי הטיפוח הוא מיד בסיום השטיפה של הפנים, כך העור נקי ומוכן לספוג את הרכיבים המזינים. התחילו בסרום עשיר ברכיבים מזינים ומעליו הניחו קרם לחות בהתאם לסוג העור.

9. לא מניחות מקדם הגנה בכל יציאה מהבית בשעות היום (אמנם לא קשור לניקוי, אבל זה טיפ חשוב תמיד).

10. לא שמות לב לרכיבים שמכילים מוצרי הטיפוח שלכן. ודאו שהקרם שבחרתן מתאים לסוג העור שלכן. השתמשו במוצרים נון -קומודונים ונטולי שומן אם אתן בעלות עור שמן. לבעלות עור רגיש מומלץ להשתמש במוצרים שמכילים פחות מ-10 רכיבים והם היפואלרגניים. לבעלות עור יבש מומלץ להשתמש בתכשירים שמכילים חומצה היאלרונית.

ואל תשכחו - שתיית מים מרובה ואכילה נקיה ובריאה, מסייעים לעור נקי וזוהר מבפנים.

לפירוט נוסף צפו בסרטון

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה