אירועי שבוע היזמות: הזדמנות לא לפחד מהפחד

אם את יזמת בנשמה וחולמת לפתוח עסק, יש כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון לפני שאת מתחילה, כי יציאה לעצמאות מחייבת תכנון נכון. מי שמתכננת, מתכננת להצליח!

18/11/2019
כסף וקריירה קבלו עדכונים מכסף
  • RSS

מאת: יפעת חשאי, מנהלת פרויקטים ארציים במעוף הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים

את יזמת בנשמה? חולמת לפתוח עסק משלך, וכמו שגלי עטרי בשירה אומרת לעשות את מה שאת אוהבת? אז את יכולה! וזה יותר קל ממה שחשבת. חשוב לקחת כמה דברים בחשבון לפני שאת מתחילה, שכן לצאת לדרך עצמאית מחייב תכנון נכון של הצעדים הראשונים. זה נכון מה שאומרים - מי שמתכננת, מתכננת להצליח!

על פי נתוני הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה קיימים בישראל כ540 אלף עסקים קטנים ובינוניים, רובם הגדול עצמאיים. מידי שנה יותר עסקים נפתחים מעסקים שנסגרים. כדי להיות בסטטיסטיקה של עסק מצליח לאורך זמן צריך לעשות מהלכים נכונים ולהבין שעסק הוא כמו תינוק, שהוא נולד צריך לטפל בו בהתאם במטרה שיגדל ויתפתח בהצלחה.

יפעת חשאי (צילום: אפרת סער)

הדברים שחשוב שתדעי לפני שאת עושה את הצעד והופכת לעצמאית:

  • אל תפחדי מהפחד – כן זה מפחיד לעשות את הצעד וטוב שכך! כדי להיות עצמאית יש צורך ביכולת הנעה אישית גבוהה, הבנה שיש הרבה עבודה שצריך להניע הרבה פעמים לבד,. יש צורך כל הזמן ללמוד ולהבין מה זה אומר לנהל עסק בכל הקשור להקמתו, ניהול שיווקי ופיננסי במיוחד בתחילת הדרך, ניהול ספקים, הבנה של מבנה השוק בענף שאת נכנסת אליו וכו'. את הדברים האלה מאוד קל לבחון בתחילת הדרך. זה בסדר גם להבין בסוף התהליך הזה שלהיות עצמאית אולי פחות מתאים לך, ואולי תגלי שזה תפור עליך כמו כפפה. אז אם את חושבת שיש לך את הכלים הללו, אל תתני לפחד לעצור אותך, תבחני מה את צריכה לעשות כדי לפתוח עסק ותקחי החלטה לעשות את הצעד הראשון.
  • תכנון נכון בתחילת הדרך – לכל תחום יש רגולציה ותנאי שוק שיש צורך להבינם לפני שפותחים את הפעילות העסקית. עליך לבדוק התכנות מבחינת קהל היעד ואזור גאוגרפי בו אתן פועלות או בשוק הגלובלי. יש צורך לתכנן את השנה הראשונה שכוללת הקמה של העסק מול הרשויות והתבססות שלו בכל הקשור למיתוג, שיווק ופרסום, ניהול מוצרים וכו'. כל תחום שונה מרעותו ולפתוח עסק של נתינת שירות שונה מעסק עם מלאי ומוצרים. מה שחשוב מבחינתך זה לבחון את הסביבה העסקית שלך, את הצרכים ולתכנן בהתאם.
  • מימון ותכנון פיננסי – לוקח זמן לבסס פעילות עסקית, לפעמים עד שנה. חשוב להבין אם את ערוכה לזה כלכלית, ואם העסק צריך בתחילת דרכו מימון צריך לבחון מראש מה האופציות לקבלת מימון ואם הון עצמי מספק או יש צורך בקבלת הלוואה, ואם כן לבחון מי הגורם המתאים לכך.
  • קחי בחשבון שלא תדעי הכל וזה בסדר להיעזר באנשי מקצוע – יש משפט חכם שאני תמיד אומרת וזה what you can't do – outsource שזה אומר שבעלי עסקים לא יכולים להיות הכל! הם טובים בתחום שבו הם פתחו את העסק אבל גם יש צורך לנהל אותו שזה מצריך עוד כלים כגון הבנה שיווקית, פיננסית פיתוח עסקי, מכירות ועוד. אף אחת לא יכולה להבין גם בתחומי השיווק, גם בפיננסים וגם במכירות. לכן יש ללמוד את התחומים הללו באמצעות קורסים או אנשי מקצוע ולדעת לבחור את הספקים הנכונים ולנהל אותם על מנת שיתנו לך את השירות שאת צריכה.

אירועי שבוע היזמות (יחצ)

מעבר לתמיכת החברים והמשפחה בתחילת הדרך שהם חשובים מאוד, חשוב שתדעי שמגיע לך גם שירותי סיוע מהסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה באמצעות מעוף. בתחילת דרכך תוכלי להיפגש עם נציג מעוף, ללא עלות, שיוכל לתת לך הכוונה על הצעדים הראשונים לפתיחת העסק שעליו את חולמת ולהציג בפניך את הכלים שמגיעים לך ממשרד הכלכלה וכן להצטרך לקהילת מעוף לנשים יזמיות כמוך שתהיי חלק מקהילה תומכת.

השבוע מעוף עורכת מגוון הרצאות ללא עלות ברחבי הארץ במסגרת שבוע היזמות הבינלאומי, וזו הזדמנות מצוינת עבורך לשמוע ולקבל עוד מידע על יזמות וכלים שיווקיים לקידום עסקי.

אירועי שבוע היזמות (יחצ)

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה יציין את שבוע היזמות הבינלאומי בסימן "כלי שיווק לעסקים" עם יותר מ-70 הרצאות ברחבי הארץ. האירועים מתקיימים בין התאריכים 24-17 בנובמבר 2019, ההרשמה הינה ללא עלות לכלל המתעניינות בנושאי שיווק ויזמות. בין נושאי ההרצאות ניתן למצוא שיווק באינסטגרם עסקי, Whatsapp עסקי, עמידה מול קהל, נטוורקינג, שימור לקוחות, הקמת סטארטאפ, סודות המסחר באינטרנט ועוד. להרשמה לאירועי שבוע היזמות של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים באמצעות מעוף ומידע על פריסת האירועים ברחבי הארץ לחצו כאן.

מעניין אותך לקרוא על יזמות נשית בישראל? לחצי כאן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה