אלירז שדה, רק אל תיכנס לפוליטיקה

ב"אופירה וברקו" התארחו ח"כ לשעבר, מיקי רוזנטל, שניהל דו קרב מילולי מול אלירז שדה, המעריץ מספר 1 של ראש הממשלה, שכנראה מבין שכאשר עידן נתניהו יחלוף, כך גם הקריירה שלו תשקע למצולות

08/12/2019
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

פליט ריאליטי קם בבוקר ומגלה שקיבל תוכנית טלוויזיה ושיש מי שמקשיב לו. בהמשך הוא מוצא אהבה, בדמותה של מלכת היופי בדימוס, אילנית לוי. הוא מבסס את מעמדו כסלבריטאי לעת מצוא ואז, בין הקפה לעיתון הבוקר, הוא מגלה שיש לו גם דעות. פוליטיות. הוא מקבל הצעות ונענה לאחת בזויה במיוחד: להנחות את ליכוד טי.וי, זרוע השידור של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שם הוא מראיין באולפן אדם שגילם את הפרשן אמנון אברמוביץ'. המגיש צוחק על חיצוניותו של גיבור ישראל ומשתף פעולה, מרצונו המלא וכנראה תמורת סכום נאה, עם טינופת שטרם נראתה על המסך ומפה מתחילה ההתדרדרות של הכוכבן אל תהומות הנשייה.

הוא מתנצל שלכאורה לא ידע, לא הבין, לא התכוון ובלה בלה. הוא נעלם. הוא חוזר ומעלה לטוויטר ציוצים ביזאריים ותמהוניים בעליל (שנראים כאילו מישהו פרץ לו לחשבון) ובהם מהגג על השלטון, על גנץ, על נתניהו כאילו היה עמית סגל. הוא מתראיין ברדיו ונשמע פרנואיד, כשמתאר כיצד "נרדף על ידי השמאל" ואחר כך הוא קופץ להתארח אצל "אופירה וברקו", שם נלחם ראש בראש נגד חבר הכנסת לשעבר ואיש התקשורת, מיקי רוזנטל.

כן, אלירז שדה איז באק וממשיך לתמוך בראש הממשלה, שמתמודד בימים אלה עם כתבי אישום חמורים ביותר, כאילו היה מיקי זוהר. שדה כנראה מבין שכאשר עידן נתניהו יחלוף, כך גם הקריירה שלו תשקע למצולות. הוא נלחם לא על נתניהו אלא על עתידו.

אופירה וברקו צילום מסך

לא ברור למה הסכים מיקי רוזנטל לנהל דיון ראש בראש עם שדה, שאינו מומחה בפוליטיקה ואינו עושה רושם של אדם שיכול לנהל דיון אינטליגנטי או מעניין. לא ברור למה אופירה וברקו חשבו ששדה הוא הצד הנגדי הראוי לרוזנטל. ככה לא מזמינים פייט אמיתי. זה כמו להזמין את ליהיא גרינר לשוחח עם רביב דרוקר על פרשת הצוללות. בתוכנית עצמה רוזנטל כינה את נתניהו הוא "עבריין" ש"מנסה להרוס את המוסדות שאמורים להחליט בעניינו ואת הממלכתיות הישראלית". אין פה חדש תחת השמש. מיטב הפרשנים והכתבים כתבו זאת כבר חודשים. הרשת מפוצצת בטענות אלו שעולות בכל שעה עגולה. להשטיח אותן בפני שדה, שחטף אש צולבת כאשר הסכים להנחות בליכוד טי.וי. זה כמו לנסות להסביר לילד קטן מי זה ביבי ומה זה כתב אישום. יכלו לתת לרוזנטל פשוט לתת מונולוג ולגמור עם זה.

אלירז שדה ומיקי רוזנטל צילום מסך

גם אין מה לרוזנטל להתעצבן ששדה, כמו עדר הזומביז של נתניהו, עדיין תומך בו באופן עיוור. זה כמו להגיב לטרולים באינטרנט עם טיעונים רציונאליים. בקיצור, בזבוז זמן. שדה, שהתחפש לאביר הדמוקרטיה, ענה לרוזנטל כי "ראש הממשלה כרגע בחזקת חשוד והחוק מתיר לו לכהן עד שבית המשפט יכריע בעניין" וכי "להצביע עליו כעל האשם בכל מה שקורה במדינה זו בושה". אבל הדיון היה על מוסר. לא על חוק. אנחנו יודעים ומכירים את החוק. אפשר היה להסביר לשדה את המציאות כך: נניח שלשדה היה ילד. האם הוא היה רוצה שכרמל מעודה, הגננת שהתעללה בילדים ושנגדה הוגש כתב אישום, תמשיך להיות הגננת של הילד שלו? כנראה שלא. האם היה סומך על מעודה שתישאר לבד איתו בחדר סגור? לא. האם היה משאיר את בנו והולך מהפעוטון? לא. אז למה להשאיר מדינה שלמה בידיו של הנאשם נתניהו? אבל אין עם מי לדבר. מי שממשיך לתמוך בנתניהו אחרי כל הראיות, והממצאים שנחשפו עד כה, לא רוצה את האמת ולא מתעניין בעובדות. הסגידה לנתניהו לא מבוססת על ידע או על הוכחות בשטח אלא על תחושת קיפוח וקורבנות. מאמיניו, כמו נתניהו עצמו, לא לוקחים אחריות על דבר. זה תמיד "רדפו אותי", "אכלו לי", "שתו לי", "פגעו בי".

אופירה וברקו, אלירז שדה ומיקי רוזנטל צילום מסך

אבל אולי הדבר הכי מטריד בתוכנית התגלה כאשר נשאל שדה אם פניו לפוליטיקה, וזו כנראה, השאלה שהתשובה שלה מבעיתה ממש. "אני לא יודע אם אני בכיוון, זה תהליך. כאדם, הייתי מאוד רוצה להשפיע על דברים שאני חושב שיש דרך לעשות וצריך למצוא אותה". בעידן בו מירי רגב, מיקי זוהר, ישראל כץ, בצלאל סמוטריץ, דוד אמסלם, אמיר אוחנה ושות' הפכו ל"פוליטיקאים", לשדה יש סיכוי ממשי להפוך לאיש ליכוד מן המניין. לא משנה שבקושי ציוצים הוא יודע לערוך ופסגת הקריירה הייתה ללעוג לפרשן עם כוויות בפנים אבל שדה עשוי להתגלגל לכנסת ולהמשיך את מסע החנופה לנתניהו משם. זו הבעיה האמיתית אליה נקלעה הפוליטיקה הישראלית. להגיע לכנסת נהיה קל כמו לעלות על קו 5. עלינו כחברה לדאוג שרף הכניסה לכנסת יעלה. כי אחרי שכבו אורות האולפן, שדה עשוי לחזור הביתה, לאילנית ולספר לה שהוא מצא את ייעודו וכי העם זקוק לו.

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה