אליעד, הילד ששינה את עולמנו

אליעד הוא ילד שובה לב ויפיפה שנולד עיוור ומאובחן עם אוטיזם. במכתב מרגש מספרת אמו על אהבתה הגדולה לאליעד ומסכמת: "שום דבר לא מובן מאליו בעולם המדהים שלנו"

22/01/2018
בלוג אורח קבלו עדכונים מבלוג אורח
  • RSS

אליעד ניסים (צילום: יואב דודקביץ')

אליעד בני היקר. אהוב ליבי.

כשנולדת, כמה שמחה מילאה את משפחתנו הצעירה והקטנה. משאלתו של אחיך דניאל שגילה לי בסוד מה ביקש בכיבוי הנרות ביום הולדתו התקבלה. אח קטן ומתוק. כלום לא הכין אותנו לדרך הארוכה שכולנו נעבור ביחד.

ילד שלי. כמה לילות ללא שינה, כמה בכי ללא הצלחה להרגיעך. כל משחק שיכולתי שיגיע אליך רק לחוות חיוך על פניך היפות לא עזר. עיניך כמו שוטטו ללא עניין ואני אמך הרגשתי שמשהו נורא  מתרחש. גם כשאשפזתי אותך בבית החולים כשהייתה לך דלקת ריאות, למרות שהרופא חשב שאפשר לטפל בבית והתחננתי אליו שתעבור בדיקות מקיפות בעיניים. ארבעה ימים יפה שלי בדקו אותך ובסופו של דבר שלחו אותנו לביתנו עם "תג חדש", אימא היסטרית ותור נוסף לגיל ארבעה חודשים. רק להרגיע את אמך.

חזרנו לביקורת שקבעו. ועולמנו התהפך. האבחנה הייתה שעיניך היפיפיות עיוורות. אליעד יקר שלי כמה ייסורי מצפון עלו על ליבי. בני היקר היה בחושך ואני לא ידעתי! עכשיו הבנתי את כל הבכי וחוסר ההתעניינות שלך במשחקים. אני ואביך רשמנו אותך לגן לעיוורים והמשאלה שלנו הייתה שכשתגדל תספר לנו מה אתה מרגיש.

אחיך דניאל חיכה לרגע שתגדל ותשחק איתו למרות העיוורון מבחינתו זה לא מכשול.

אבל בגן, אהוב שלי, נראית סובל. מקופל כמו עובר, ידך על עיניך היפות. וכל התקרבות של אנשי צוות או חברים הסתיימה בבכי ונשיכות. החלטנו לקחתך לאבחון תקשורתי שבסופו של דבר הובחנת כסובל מאוטיזם.

אליעד יפה שלי עיוור ואוטיסט. משאלתנו לשמוע אותך ואת חוויותיך התנפצו. דניאל אחיך הבין שאתה לא תשחק איתו.

עולמנו השתנה. ל ט ו ב ה.

אהובי, מאז עברו השנים ואתה כבר בן שבע.

ילד שובה לב ויפיפה, כמה העבודה הקשה משתלמת. חוש ההומור שלך והשמחה הענקית שהכנסת לביתנו. שינית את אישיותנו, להיות אנשים יותר טובים, נותנים, מכילים, מאושרים ומעריכים. שום דבר לא מובן מאליו בעולם המדהים שלנו.

ילד שלי אתה המתנה הגדולה ביותר שיכולנו לקבל מהקב"ה. לא יכולנו אפילו לדמיין מה היינו עושים בלעדיך. אנחנו מודים על שזכינו בך ומאחלים לך הצלחה בלי סוף בחיים.

אוהבים אותך המון אימא טל, אבא ודניאל.

טל ניסים (אלבום פרטי)

************

 ב-23 בינואר יתקיים יום התרמה ארצי לילדי אלו"ט, אגודה לאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם,  השנה בסימן הזכות לחינוך לילדים עם צרכים מיוחדים

יום ההתרמה השנה בסימן המאבק של אלו"ט לגיבוש תוכנית ממשלתית ויעדים עבור תלמידי החינוך המיוחד. זאת, במטרה למנוע את המשבר שחוזר על עצמו מידי שנה בקיץ, כאשר לתלמידים רבים אין שיבוץ ומסגרת חינוכית המתאימה לצרכיהם.

 "לא יתכן שילד עם אוטיזם שעולה לכיתה א' לא ידע שבוע לפני תחילת הלימודים לאן הוא הולך", אומר עמוס שפירא, יו"ר אלו"ט. הגידול המהיר במספר הילדים המאובחנים והמחסור במסגרות חינוכיות עבורם, גורם למציאות בה ילדים רבים משובצים רחוק מביתם, עד כדי שעה וחצי נסיעה לכל כיוון, או במסגרות שאינן מתאימות להם, או שנאלצים להישאר בבית ללא פתרון. המסגרות הקיימות עולות על גדותיהן ולא מאפשרות טיפול הולם.

 ************

אלו"ט – אגודה לאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם – היא עמותת הורים המובילה את הטיפול באדם עם אוטיזם לאורך כל מעגלי חייו. אלו"ט פועלת לקידום זכויותיהם של כלל הילדים, הנוער והמבוגרים בישראל על הספקטרום האוטיסטי, ולשיפור המענים הניתנים להם ולבני משפחתם.

 1 מכל 100 תינוקות בישראל נולד עם אוטיזם, ויש כבר אינדיקציות לשכיחות גבוהה עוד יותר. טיפול אינטנסיבי בגיל הרך יכול לשפר משמעותית את תפקודם של אותם ילדים בעתיד. הגידול הרב מביא לביקוש כל סוגי המסגרות: מעון יום, תעסוקה, בית לחיים, קייטנה, מועדונית ועוד. התרומות מסייעות לאלו"ט להמשיך לפתח שירותים ולהנגיש אותם למשפחה ולילד.

 לתרומות: 1-800-855558  או כאן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה