מתלבשות להצלחה

מיזם ישראלי חדש מסייע לנשים הנמצאות בתהליך מתמשך של חיפוש עבודה, לחזור לשוק התעסוקה באמצעות ייעוץ מקצועי הכולל, בין היתר, הכנה לראיונות וייעוץ סטיילינג אישי

05/06/2019
ויצו קבלו עדכונים מויצו
  • RSS

*מאת עדי וייס יהושע, משתתפת בפרויקט "מתלבשות להצלחה"

עדי וייס יהושע. צילום: שחף הבר

בגיל 41, בהריון לקראת לידת בני השני, נפרדתי ממקום העבודה שלי בשנים האחרונות, כנראה שההריון שלי לא מצא חן בעיני המעסיק.

תהליך חיפוש העבודה תוך כדי הריון ולאחר הלידה לא היה פשוט. אחרי 15 שנים בתחום האדמיניסטרציה, עם התפתחות בתפקידי האחרון לתחומי השיווק, הבנתי שאני נמצאת בצומת ממנו אני מעוניינת לצאת לכיוון חדש. נרשמתי ללימודי שיווק דיגיטלי והתחלתי לחפש עבודה בתחום עם הידיעה שיש לי את הידע, אבל חוסר הנסיון הוא נקודת התורפה שלי. הרגשתי שבכל מקום אליו אגיע להתראיין אצטרך להתנצל על כך שאין לי ניסיון משמעותי בתחום ועל כך שכבר למעלה משנה אני ללא ניסיון תעסוקתי.

בינתיים, בזמן שאני מגדלת את בני הקטן, לומדת ומחכה שמישהו ייתן לי את ההזדמנות, התחלתי להתנדב בסניף ויצו הקרוב לביתי. בסניף שמעתי על יוזמה של ויצו בשם "מתלבשות להצלחה". פרוייקט שמיועד לנשים שמחפשות עבודה מעל לשנה שמטרתו לספק כלים לנשים שנמצאות בחיפוש עבודה מתמשך וגם ייעוץ סטיילינג להתאמת בגדים לראיונות עבודה.

אמרתי לעצמי שאין מה להפסיד. באתי בלי ציפיות והופתעתי לגלות כמה אפשר לשנות את מה שחשבתי על עצמי בנושא חיפוש עבודה, בתוך כמה שעות.

מתלבשות להצלחה צילום: יחצ

יו"ר ויצו, אורה כורזים, קיבלה את פנינו ושיתפה אותנו ברעיון שמאחורי היוזמה שמיועדת להעצים נשים בצומת חשובה בחייהן.

היום התחיל בהרצאות מרתקות בנושאי הכנה לראיונות עבודה שהעבירו לימור שאקו, סמנ"כלית משאבי האנוש של רשת, ושיר מיכאלי, ממחלקת השיווק של H&M שעוסקת במקביל בסטיילינג ודיברה על הדרך הנכונה להתאמת בגדים לראיונות עבודה.

מתלבשות להצלחה- פולי מסציאני, אורה כורזים, רונית ניסני מHM_ צילום אנה ברדיבקובצוות מתלבשות להצלחה: פולי מסציאני (מנהלת אגף גיוס הכספים בויצו ויוזמת הפרוייקט), אורה כורזים, (יו"ר ויצו ישראל) ורונית ניסני (מנהלת השיווק של H&M ישראל). צילום: אנה ברדיבקוב

משם ירדנו לחנות של H&M. במשך שעה הסתובבתי בחנות עם שני, סטייליסטית ומעצבת חלונות הראווה של החנות, שעזרה לי למצוא בגדים שמתאימים למראה ולאופי שלי ושיהיו ייצוגיים לראיונות ולעבודה. יצאתי משם עם כמה מערכות בגדים שקיבלתי במתנה וחלק שרכשתי, וכבר חשתי איך הבגדים הללו יגרמו לי לא רק להיראות טוב יותר אלא להרגיש בהם טוב יותר.

מתלבשות להצלחה. צילום: יח"צ

לאחר מכן, הצטוותנו ליועצות הקריירה של קבוצת "פורום נשים בתעשיה- קהילת המנהלות" שהגיעו בהתנדבות. קהילה נשית מעצימה שאליה אני גם מחוברת מאוד. אחת מהיועצות, אביטל וסרמן, התיישבה מולי והחלה בראיון ארוך ומעמיק שדימה ראיון עבודה. בחדות מדהימה היא הבהירה לי שאני מציגה את עצמי בצורה שפוגעת בסיכויים שלי להתקבל למקום עבודה, וביקשה ממני לנסות שוב ושוב להציג את עצמי, ללא התנצלויות על חוסר הנסיון שלי, ללא הסברים מיותרים על "למה זה לא עבד" במקום העבודה האחרון.

היא עברה על קורות החיים שלי והסבירה לי מה עליי לתקן כדי להתאים אותם לעבודה הנכונה. אפילו לא הייתי מודעת לעובדה שקורות החיים שאני כתבתי לא היו מותאמים בכלל למה שאני מחפשת והיו מלאים בפרטים שאינם רלוונטיים לתפקיד הבא שלי. את הנגיעה שלי בתחום השיווק בשנים האחרונות היא האירה לי באור אחר, ופתאום הבנתי שאני מציגה את עצמי כחסרת ניסיון, למרות שזה כלל לא נכון, שהרי עבדתי בתחום השיווק כבר כמה שנים.

בעיקר, אביטל הזריקה לי ביטחון והחדירה בי את האמונה שקצת אבדה לי, שיש לי המון מה לתת. היא הזכירה לי שעלי להציג את עצמי בראיון כמישהי שבאה לתרום לארגון, ולהסתכל על כך שהלימודים שלי הם כוח שהולך להצמיח אותי.

בסיום המפגש, קיבלתי ממנה את קורות החיים שלי ערוכים בצורה אלגנטית ומהודקת. אין לי ספק שאחרי הסדנה הזו אני יוצאת מחדש לעולם העבודה עם הרבה יותר ביטחון.

על פרויקט מתלבשות להצלחה

"מתלבשות להצלחה" הוא מיזם משותף של ויצו ישראל, מותג האופנה H&M וקבוצת הפייסבוק "פורום נשים בתעשייה-קהילת המנהלות", שמטרתו לסייע לנשים שנמצאות מחוץ לשוק התעסוקה מזה למעלה משנה, לחזור ולהשתלב בעולם העבודה בתפקיד ההולם את כישוריהן.

המיזם מבוסס על מודל קיים ומצליח בארה"ב ובבריטניה, בו משתמשים באופנה ובאימון קריירה על מנת להעניק לנשים ביטחון ואמונה עצמית כדי לגרום להן להיות במיטבן כשהן מגיעות לראיונות עבודה, העשויים להיות מכריעים בחייהן.

השבוע התקיים פיילוט לפרויקט ארוך טווח שמתוכנן לפעול במתכונת דומה בהמשך.

 ***

 

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך