היום שאחרי הפריימריז: חוזרים לעבודה

לאחר שנבחרה במקום ה-13 ברשימת מפלגת העבודה, אמילי מואטי מביטה קדימה באופטימיות ומאמינה שהתחזיות העגומות על התרסקות המפלגה אינן יותר מ''מציאות מדומיינת" שאינה משקפות את המציאות

17/02/2019
אמילי מואטי קבלו עדכונים מאמילי
  • RSS

בשעה טובה ומוצלחת הפריימריז שלנו הסתיימו. 33,690 חברי מפלגת העבודה מימשו את זכותם הדמוקרטית והעמידו נבחרת נהדרת שכולנו יכולים להתגאות בה.

נבחרת שמשלבת בין ח"כים טובים ומנוסים, עם חקיקה שמדברת בעד עצמה, לבין נבחרים חדשים שיגיעו לכנסת עם תכניות עבודה, במגוון רחב של תחומים, ונחישות אמיתית לפעול לטובת הציבור.

אני יותר מגאה להשתייך לקבוצה המצוינת הזו.

ברמה האישית, אני מרגישה שהשגתי - יחד עם צוות מסור שסייע לי לאורך הדרך – הישג מכובד ביותר. 8,744 חברות וחברי העבודה נתנו בי אמון והציבו אותי במקום ה-13. אני באמת משוכנעת שהמיקום הזה יוביל אותי לכנסת ומבטיחה לאלפים שבחרו בי – לעולם לא אאכזב ואייצג אתכם בכבוד ובאהבה.

במשך תקופה ארוכה מוכרים לנו מציאות מדומיינת שבה "העבודה מתרסקת". פרשנים ותיקים ממהרים להספיד מפלגה עם עבר מפואר (ועתיד מפואר עוד יותר) על סמך סקרים מזדמנים, שכולם משקפים הלך רוח חולף ותקפים אך ורק לרגע שבו הם בוצעו.

בחודשים האחרונים חרשתי יותר מתמיד את הארץ ופגשתי אלפי אזרחיות ואזרחים נפלאים. תרשו לי להרגיע אתכם – המפלגה שלנו חיה ובועטת. הפער בין הסקרים לקולות ששומעים ברחוב בלתי ניתן לגישור.

המציאות שמחוץ לסקרים שונה כמעט ב-180 מעלות. רוב העם מאס בהנהגת הימין ורוצה ממשלה אחרת. כזו שתיתן מענה לבעיות היסוד – בחינוך, ברווחה, בדיור – במקום למלא את צורכי העומד בראשה. כזו שתפעל לחיזוק רשויות החוק במקום להשתלח בהם כל שני וחמישי. כזו שתחתור לסיום הסכסוך עם שכנינו במקום להנציח אותו ולייעד לכולנו חיים נצחיים על החרב. ממשלה קשובה ומאחדת, ולא אטומה ומפלגת.

חברות וחברים יקרים, מי שראה את התורים הבלתי נגמרים שהשתרכו מחוץ לקלפיות ביום הפריימריז שלנו, מבין שמפלגת העבודה נהנית מתמיכה רחבה שלא ניתן לזלזל בה או להמעיט בערכה.

זו הייתה, בין היתר, גם הצבעת מחאה. חברי וחברות העבודה, בכל חלקי הארץ, שמעו את הבוז והלעג שהוטחו בביתם הפוליטי – ונתנו את קולם לנבחרת הטובה ביותר.

תוצאות הפריימריז בעבודה, מקומות 10-18 (צילום מסך)

אני לא מתכחשת למציאות הפוליטית. ברור לי שמפלגתו החדשה של גנץ, "חוסן לישראל", לוקחת מאתנו מנדטים. הרמטכ"ל לשעבר הוא "החדש בשכונה" ותמיד יש נהייה אחר "מושיעים" מבחוץ.

כמו רוב העם, גם אני מברכת על כניסתו לזירה. מדובר באדם ישר, רציני וערכי ואנחנו זקוקים לכאלה שקורצו מהחומר הזה. עם זאת, אין לי ספק כי ככל שנתקרב לבחירות הבוחרים שהלכו מאתנו - לטובת גנץ ושות' – יחזרו הביתה. הם יעדיפו להכניס לכנסת אנשי שמאל גאים ובלתי מתפשרים, כמו סתיו שפיר, במקום ימניים מובהקים כמו האוזר והנדל.

הם יבינו שאבי גבאי והנבחרת שנמצאת לצידו הם התשובה האידיאלית לאתגרים שעומדים בפנינו. כבר עכשיו אפשר לראות מגמת עלייה בסקרים, שתלך ותצבור תאוצה עד ה-9 באפריל.

נתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבא. רוב העם לא מוכן לקבל ראש ממשלה שתלוי ועומד נגדו כתב אישום (וכולנו יודעים שיהיה כתב אישום).

המשימה שלנו כרגע ברורה וחד משמעית – לעבור מעיר לעיר, ומשכונה לשכונה, ופשוט לשכנע כמה שיותר אנשים שנדרש פה שינוי מהותי בדמות ממשלה חדשה. ממשלה שתדאג לציבור, תצמצם פערים בחברה, ותחזיר את התקווה לחיינו. בואו נפשיל שרוולים. בואו נחזור לעבודה!

אמילי מואטי (דן חיימוביץ')

 ** הכותבת היא מועמדת לכנסת מטעם מפלגת העבודה, מגישת טלוויזיה, פובליציסטית ופעילה חברתית בישראל
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך