לעצור את מסע השיסוי לפני שיהיה מאוחר מדי

ממשלת נתניהו הכריזה מלחמת חורמה על כל מי שמעז להטיל בה ספק. אנחנו במדרון חלקלק ואם לא נעצור אותו, מסע השיסוי נגד מבקרי נתניהו ייגמר רע מאוד

21/01/2019
אמילי מואטי קבלו עדכונים מאמילי
  • RSS

כל אדם הגון שנתקל השבוע בשלטי החוצות של הליכוד נגד אנשי התקשורת אמנון אברמוביץ', בן כספית, רביב דרוקר וגיא פלג, חש זעזוע וגועל.

"הם לא יחליטו", כותבת כת מפיצי השנאה, כאילו שאותם עיתונאים הגונים ועתירי הישגים, מתיימרים "לגנוב" בחירות או לקבוע עבור הציבור מי יהיו מנהיגיו. אני יודעת את מה שאתם יודעים חברים, עד כמה תקשורת חופשית, נשכנית ונוקבת היא תנאי הכרחי בדמוקרטיה. בלי עיתונאים אמיצים, שחושפים שחיתויות ועוולות, נחיה בחברה דיקטטורית שבה "האזרח הקטן" פשוט לא נספר. אנחנו בדרך לשם.

אני מתחלחלת מהמחשבה שראש ממשלת ישראל, שממש במקרה הוא גם שר הביטחון והחוץ, אישר להפיץ שלטים מלאי שטנה שכאלה. מזועזעת מכך שמפלגת שלטון - דורסנית ושיכורת כוח - מרשה לעצמה להסית ולסמן עיתונאים, בקמפיין מחליא שלא היה מבייש משטרים אפלים. מזועזעת, אך לא מופתעת.

קמפיין ההסתה של נתניהו (צילום מסך מפייסבוק)

למרבה הכאב והצער, אנשי התקשורת אינם הקורבנות היחידים של מסע השיסוי והדה-לגיטימציה.

ממשלת הימין המטורללת הכריזה מלחמת חורמה על כל מי שמעז להטיל ספק בצעדיה. ארגוני זכויות אדם, תנועות המזוהות עם השמאל (רחמנא לצלן), אנשי רוח או "סתם" אנשים פרטיים שחושבים קצת אחרת מביבי – כולם מטרה ראויה לעליהום חסר עכבות בעיני ההנהגה המופרעת.

חברות וחברים, אנחנו במדרון חלקלק. מסע השיסוי נגד אנשי התקשורת, רשויות החוק ומבקרי נתניהו ייגמר רע מאוד. אם לא נעצור זאת עכשיו, לא ירחק היום שבו פרקליטים/חוקרים/עיתונאים בכירים יחששו להסתובב ברחוב מחשש לפגיעה פיזית. יודעים מה? ייתכן מאוד שזו המציאות כבר עכשיו.

מדינת ישראל מונהגת על ידי אדם שאכפת לו רק מעצמו ואיננו בוחל בדבר על מנת להימלט מהדין.

הוא הקיף את עצמו בעדת חנפנים-אופורטוניסטים, שנשלחים על ידו להתסיס ולזרוע פחד בקרב מתנגדיו ומבקריו.

ככל שנתקרב לבחירות, רף ההסתה יעלה ואף אחד - למעט מלחכי הפנכה שעובדים בשירות נתניהו - לא יהיה חסין (תשאלו את בני גנץ, שמצא את עצמו במוקד). כן, כן, גם אלו שמשלים את עצמם, בטעות, שמפולת הסחי הזו לא תיפול על ראשם.

זו לא מלחמה של השמאל מול הימין אלא מאבק בין הכוחות הדמוקרטים לבין מפיצי השנאה, שמוכנים לפרק את הבית על מנת להיאחז בשלטון. בסיטואציה הזו אנחנו חייבים לנצח. אין לנו ברירה אחרת.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך