בגיהינום שמור מקום מיוחד לאנשים כמו ברלנד

אחרי שהורשע בעבירות מין והבטיח להקים מתים לתחייה, תחקיר חדשות 13 חשף כיצד אליעזר ברלנד סוחט כספים מאמה של חולת סרטן ומציע תפילות במקום טיפול רפואי. הסוף, כצפוי, טרגי

23/10/2019
יערה די סגני קבלו עדכונים מיערה
  • RSS

** עדכון 7.11.19**

בעקבות תחקיר חדשות 13, המשטרה פתחה בחקירה נגד עבריין המין ברלנד. חודשיים לאחר שבתה של נורית בן משה מתה ממחלת הסרטן, הגישה נורית תלונה במשטרה נגדו. חקירת המשטרה תתמקד גם בניסיון לאסוף ראיות מתוך הכת של ברלנד.

*****

הוא כבר הורשע בעבירות מין, ריצה רק 10 חודשים מעונשו לאחר שברח מהארץ והוסגר ושוחרר על רקע בריאותי, אבל אליעזר ברלנד, ראש הכת המכנה את עצמו "רב" לא חולם אפילו לרגע להפסיק לפשוע ועבירות מין הן כבר מזמן לא תחום עיסוקו היחיד.

מעבירות מין להבטחות ריקות למשפחות חולים (צילום מסך)

בינואר האחרון צפינו בזעזוע בתחקיר שבו הוצגו עדויות מצולמות לכך שאנשיו של העבריין ברלנד מפעילים לחץ כבד על אנשים שקרוביהם מאושפזים במצב של מוות מוחי וסוחטים מהם סכומי עתק בהבטחה שה"רב" יקים אותם לתחייה. בציניות שאין לה גבולות, ברשעות תהומית, מנצלים העבריין ברלנד ואנשיו את מצבם הנפשי הפגיע של אנשים שזה עתה התבשרו כי יקיריהם אינם עוד, מבטיחים להם הבטחות ריקות ומשלשלים לכיסם עשרות אלפי שקלים.

אבל התחקיר של אריאלה שטרנבך בחדשות 13, ששודר השבוע בשני חלקים, מציג תמונה מזעזעת עוד יותר. ברלנד, שאומר לחסידים חברי הכת שלו שהוא "התמזג עם בורא עולם" ומורה להם להתפלל אליו משוכנע אולי שהוא סוג של ישות אלוהית בעלת כוחות מיוחדים וככזה, לא מהסס להעמיד את חיי חסידיו בסכנה, או, כפי שהוצג אתמול בתחקיר, לגרום באופן ישיר למותם ועל הדרך, לגרוף לכיסו סכומי עתק.

העבריין אליעזר ברלנד, רשע שחושב שהוא אלוהים (צילום מסך)

אם בתחקיר ששודר בינואר ראינו איך מבטיח העבריין ברלנד שיקים לתחייה את המתים, השבוע ראינו כיצד הוא מונע מחולים לקבל טיפול מציל חיים. על התפילות שהוא מוכר למשפחות הנואשות שרוצות להציל את יקיריהן משלמים החולים ובני משפחתם לא רק מחיר כלכלי כבר, אלא את המחיר הכבד מכל – מחיר חייהם של החולים שבמקום לקבל טיפול, מקבלים תפילות ריקות.

בתחקיר, מתראיינת נורית, שבתה וחתנה הצטרפו לכת של ברלנד. נורית מספרת כיצד אובחנה בתה בסרטן בכיס המרה ולאחר שנותחה היתה אמורה להתחיל בטיפול כימותרפי, אך בהוראת הרב בחרה לא לעבור את הטיפול מציל החיים. "סרטן זה משהו נפשי" אומר העבריין ומבטיח לבתה של נורית שהיא בריאה ושאינה זקוקה לטיפול או לבדיקות. במקום אלה, הוא מורה לה על תזונה המבוססת על מרק כתום בלבד. הבת החולה הולכת ונחלשת לנגד עיני אמה.

תמורת הסכום הנכון, אפשר להבטיח הכל (צילום מסך)

נורית הבינה שעליה להלחם על בתה והחליטה לתעד ולצלם את כל השיחות עם ברלנד ואנשיו. במהרה, החלה נורית לקבל פניות מאנשי ברלנד שבהם מבטיח לה העבריין לברך את בתה: "נורית, אני אבוא אליך הביתה, הרב אוהב אותך, הרב מתגעגע לראות אותך, את חסרה לי מאוד, תכיני 20 אלף שקל פדיון, נסי להלוות ממישהו", אמר העבריין ברלנד לנורית ובסופו של דבר, אחרי שהופעל עליה לחץ רב, החליטה נורית להיעתר לדרישה.

צילומי ביקורו של ברלנד אצל נורית מצמררים. "אני מבטיח לך שהיא תעבור את מאה השנה. אני אלווה אתכם כל החיים, אני אלווה אתכם עד סוף החיים. אני ערב לחיים שלה" אומר ברלנד לנורית ועוזרו מחזק את הדברים "מה שהרב אומר, זה ככה נפסק בשמיים, אין לך מה לדאוג" ובמעבר חד עובר לנושא החשוב באמת, הכסף: "עכשיו את יכולה להביא את לרב את הפדיון?". הכסף עובר לידי ברלנד, שמכניס את השטרות למעטפה שהביא עמו, ממשיך להרגיע את האם החרדה ועל הדרך מבטיח גם לה: "גם את תעברי את המאה".

העבריין אליעזר ברלנד מורה לחולה לא לעבור בדיקות (צילום מסך)

בחלקו השני של התחקיר ראינו את נורית נפגשת עם אשתו של ברלנד ומתחננת שתשכנע את בעלה לאפשר לבתה החולה להבדק, בעקבות תחנוניה נפתחת דלתו של ברלנד בפני האם והוא נעתר לתחנוניה לאפשר לבת בדיקות, אך בשלב זה כבר אין מה לעשות. מאבקה של נורית להצלת חיי בתה נכשל, מצבה של הבת, שבעצת הנוכל ברלנד נמנע ממנה טיפול רפואי הלך והדרדר עד שבסופו של דבר גופה קרס והיא הלכה לעולמה כשהיא כבר מבינה שמי שתלתה בו תקוות הוא משיח שקר. הנוכל ברלנד קיבל לידיו עשרות אלפי שקלים, פיזר הבטחות ריקות, חילל שם שמיים בתפילות ללא כיסוי ונורית נאלצה לקבור את בתה.

נורית מפנה אצבע מאשימה כלפי ברלנד (צילום מסך)

בסופו של התחקיר, התראיינה נורית באולפן חדשות 13, באומץ רב אמרה שאינה מפחדת עוד. את היקר לה מכל כבר איבדה. מאז השידור והראיון הספיקו אנשי הכת של ברלנד לאיים על חייה של נורית.

מנהיג הכת המסוכנת שמכנה את עצמו "רב" ושמינה את עצמו לתפקיד אלוהים אחראי באופן ישיר למותה של בתה של נורית ומי יודע עוד כמה קורבנות ישנם שלעולם לא נדע עליהם. התחקיר, שאנשיו של ברלנד ניסו למנוע את שידורו, חושף תרמית סדרתית ומסוכנת, התנהלות שתוצאתה הישירה היא מותה של אישה חולה. זה הרגע שבו על רשויות החוק להתערב, לעצור את פעילותו המסוכנת של האיש המרושע הזה ולשלוח אותו לכלא עד סוף ימיו, משם, התחנה ההגיונית היחידה היא הגיהינום.

בתה של נורית מתחננת על חייה (צילום מסך)

על המאבק של וועד ידידי נפגעות א ברלנד:

מדובר במאבק משפטי כולל ומקיף נגד כת עשירה ומבוססת. השגת המימון מקמפיין מוצלח יעזור לקידום המהלכים הבאים:

1. לשלם שכ״ט עורכי הדין השונים בתביעות הפליליות העומדות על הפרק וכן בתביעות האזרחיות נגד ברלנד, אשר הנפגעות הגישו ועוד יגישו.

2. להמשיך להתגונן באופן מקיף ומלא במספר רב של תביעות ההשתקה של כת ברלנד נגד הנפגעות, המתנדבים הרבים ונגדנו חברי הוועד.

3. לקדם הליך משפטי נגד פייסבוק ושאר הרשתות החברתיות הממשיכות לתת לברלנד במה לפרסם עצמו כצדיק ועושה ניסים (פייסבוק לא מאפשרת לעברייני מין מורשעים לפתוח עמוד אבל כן מאפשרת לצד שלישי לפתוח בשמו! כך נוצר מצב שלעבריין המין ברלנד יש עשרות אלפי עוקבים ועוקבות מכל הגילאים המהווים טרף קל לראש הכת הזו!)

4. אם יתאפשר לנו: לשכור שרותי מומחים פסיכיאטרים כל מומחה נדרש לקדם אחד ההליכים המשפטיים, לשכור לוביסטים, להעביר חוקים שימנעו מעברייני מין כברלנד לחזור למרחב הציבורי בתקופת הקלון, מימון הפגנות, טיפולים רפואים לנפגעות ועוד ועוד.

להצטרפות למאבק בעבריין ברלנד ובכתו

.

לקריאה נוספת:

רצח הדת בחסות: עבריין המין המורשע “הרב” ברלנד

מעשים מגונים בחסות משרד הדתות
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה