בני גנץ, כך תבנה רשימה לכנסת

סקר חברת החדשות שהתפרסם השבוע צופה שאם הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ, יתמודד בראש רשימה עצמאית, הוא יזכה ל-12 מנדטים. עידו דמבין מציע כמה טיפים להרכבת רשימה מנצחת

08/10/2018
עידו דמבין קבלו עדכונים מעידו
  • RSS

כמה טיפים לרא"ל במיל' בני גנץ בבואו להרכיב את רשימתו העתידית - 'תקווה' או 'יחד' או 'יהיה בסדר' או 'הלאה' וכו':

במקומות 11 עד 20, שבץ לך כמה שמות רנדומליים שלא יעזו לחלוק על דעתך בבוא העת. עולה חדש, נניח. אולי פעיל זכויות בעלי חיים אחד, שניים-שלושה חבר'ה עם שם חצי-מוכר שיגרום לאנשים שלא ממש יודעים מי הם להגיד 'תראו איזו רשימה איכותית'. אתה יודע, סגן-ראש עיר לשעבר, סא"ל במיל' כלשהו, מגישת חדשות מ-2014.

במקום העשירי, שבץ ספורטאי לשעבר עם אספירציות פוליטיות. לא חייב אלי אוחנה, אבל שמעתי שאייל ברקוביץ' זמין ומדבר מהלב וישר לפרצוף. קצת צבע, אתה יודע. מצד שני, אולי עדיפה אישה. יעל ארד, נגיד? אחלה קונטרה לג'ודוקא של לפיד.

אייל ברקוביץ בשביל הצבע (צילום מסך)

במקום התשיעי, לך על סופר או משורר סביר. אומרים שרועי חסן ממש התמתן מאז 'מדינת אשכנז', והוא גם מזרחי, ואתה לא. אז למה לא. גם פה, זה לא בדיוק רוני סומק, אבל זה לגמרי באיזור.

במקום השמיני, ימני-מחמד ראשון. מישהו שהציבור מכיר, אבל לא כזה שנתפס כבלתי-ניתן-לבליעה עבור שמאלנים. יועז הנדל למשל. לא רואה את מיקי לוי ממטר, אם תשאל אותי.

במקום השביעי, שמאלני-מרכז כמו בספרים. מפא"יניק כזה. אפשר אפילו שיהיה קצת ביטחוניסט, אבל לא כמוך. יודע מה? שתהיה אישה. ארנה ברביבאי סיימה כבר את הצינון?

במקום השישי, זמן לדתי-לאומי! עמית סגל משוריין לרשימת הבית היהודי (אוקי, אוקי. לתמיכה מבחוץ ברשימת הבית היהודי), אבל מה לגבי צביה גרינפלד, לשעבר מרצ ש'התפכחה'? מרכז קלאסי! מרקלאסי!

במקום החמישי, ווייט פור איט... דיפלומט! דן גילרמן, רון פרושאור, מה שזורם. שיהיה מועמד לתפקיד שר החוץ, אפילו אם ברור שלא יתמנה בחיים.

במקום הרביעי, מתחילים להכניס תותחים כבדים. אבל לא כבדים מדי, כי בכל זאת. אולי איזה דני קושמרו כזה, שיוסיף קצת צבע (שחור, עשוי עור) למליאה. אולי רוביק דנילוביץ', אם יאות לעזוב את תפקידו כשגריר ישראל לנגב.

יום טוב סמיה, נטש את העבודה (צילום: Edward Kaprov photojournalist)

במקום השלישי, ביטחוניסט נוסף! אתה אמנם תהיה ראש הממשלה ושר הביטחון גם יחד, אבל צריך סגן טוב, לא ככה? שמעתי שיום טוב סמיה נטש את מפלגת העבודה. אבל היי, יש עוד חבר'ה. מפקד חיל האוויר לשעבר, אמיר אשל, גם בשוק. למה לא, אני אומר.

במקום השני, אישה. קל. מישהי פורצת דרך, אבל לא קשורה לפוליטיקה. לא תגיד לוסי אהריש (היא בת דודה!) או קרנית פלוג שמסיימת כהונה בבנק. וכמובן לא איזו מרצה למשפטים, שלא תעשה לך עדי קול. אבל אישה. שתוכל להגיד שאתה בעד שוויון וחברה פתוחה ומלא דברים שהשמאל אוהב, אבל בלי לדבר על פלסטינים וכו'. ציפי לבני כבר מזמן שמאלנית, אז היא כבר לא טובה. הופה, יש לי! מוכן לזה? אלונה פאקינג ברקת. גם פריפריה, גם אישה, גם עסקים, גם מזרחית. מוש.

הבנימין היחיד שיכול ושם משפחתו אינו נתניהו (צילום: חיים זך / לעמ)

במקום הראשון? נו, ברור. אתה. המשיח החדש, הג'נטלמן על המרכבה-4, האיש שיחזיר את האש לחלצי המרכז-שמאל, השקט שנשאר אחרי שהקול של יאיר לפיד נשנק מרוב צרידות מעושה, הבאזז שגובר אחרי שאבי גבאי מסיים את הזגזוג היומי, הברק שמכה אחרי שהתותחים סיימו לרעום, הג'ל שבפוני, הדמעה שבזווית העין אחרי שהתקווה התנגנה, הרישא והסיפא, הבנימין היחיד שיכול ושם משפחתו אינו נתניהו.

או שפשוט תחליט שלא לפרסם רשימה בכלל, תקרא למפלגה 'בני המלך', ובמצע תכתוב 'גנץ שולטטטת!!!1111'. עדיין תקבל 10-12 מנדטים הרי, שימליכו אותך לתפקיד שר זוטר בממשלת נתניהו הבאה. אתה יודע, כרגיל. תיק החוץ ליאיר, תיק בטחון-הפנים לך, תיק האוצר לכחלון, תיק הרווחה לאורלי לוי אבקסיס, תיק החלל החיצון והשר לענייני פלוטו לגלעד ארדן, תיק הטיפול במלשנים לליברמן. בנוהל. אז בשביל מה להתאמץ? לא חראם?
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה