השיר שנולד מתוך מסע הריפוי

לפני שלוש שנים החלה אבישג לסבול בפתאומיות מכאבים. במהלך הטיפול בהם צף אצלה זיכרון של אונס שהודחק והחל מסע הריפוי שהביא להפקת שיר עם מסר לנשים שחוו תקיפה

12/08/2018
בלוג אורח קבלו עדכונים מבלוג אורח
  • RSS


צילום קליפ: גיא ברטוב
עיצוב: יעלי שטאל שמעוני

מאת: אבישג זיו

שמי אבישג זיו ואני זמרת ויוצרת השיר lost , שמגיע עם מסר מאוד ברור לנשים: אין לכן במה להתבייש וזאת לא אשמתכן!

לפני כשלוש שנים התעוררתי באמצע הלילה, עם כאבים עזים באזור הרחם, נשלחתי לבדיקות שונות והממצאים היו מדאיגים.

זאת הייתה תקופה שבה שחררתי לרדיו את הסינגל הראשון שלי והבנתי את הקשר בין הכאבים, המזכירים צירי לידה, לבין לידת השיר הראשון היוצא לרדיו, טופלתי בדיקור והכאב פחת, אבל לא עבר לגמרי, ובהמשך הוא חזר. הבנתי שמשהו עמוק יושב שם באזור הזה ושעליי להבין מהו, פניתי למאיה מטפלת מדהימה בתטא הילינג והקשבה קוונטית (שבמקרה היא גם אחותי) וביקשתי ממנה שנברר יחד מהו אותו כאב.

במהלך הטיפול, שבו הקשבנו לכאב, פתאום צפה אצלי סיטואציה מהעבר. ראיתי את עצמי בת 19 ביום שאחרי,  חוויתי את הכאב הגדול והבנתי מה עברתי, הבנתי שבמשך כעשרים שנה הדחקתי אונס שעברתי. בחור שהכרתי ויצאתי איתו בעבר נכנס לחדרי באמצע הלילה, בעודי ישנה ושיכורה. באותה תקופה, הסיפור שהייתי מסוגלת להכיל היה שזה קרה מרצון. לא היתה בי היכולת להכיל שום הסבר אחר. המוח שלנו כל כך חכם ובשילוב עם הגוף הוא חיכה לרגע שבו אהיה מסוגלת להתמודד.

מאותו הרגע החל מסע של ריפוי.

אבישג זיו (צילום: נועהלו עיצוב רגעים)

עוד באותה שבת סיפרתי לבן זוגי את הסיפור והרשתי עצמי פשוט לבכות שוב ושוב. הבנתי שבעצם בכך שאני מספרת ומדברת על המקרה ,אני מצליחה לעבד אותו בעוד עומק ולרפא את עצמי.

מיותר לציין (או שלא) ,שאחרי שגיליתי את הסיפור הכאבים פשוט חלפו והממצאים יצאו תקינים לחלוטין.

במהלך המסע בו ניסיתי להבין ולרפא את הכאב נכתב השיר הוא פשוט הגיע עם המילים והלחן. די מהרגע הראשון ידעתי ,שאני רוצה ליצור קליפ בו יצעדו איתי נשים נוספות, עם המסר הזה שאומר שגמרנו להתבייש, וכדי לרפא צריך גם לספר.

חשוב לי לציין שבמהלך הריפוי נעזרתי בחברים ובשיטות טיפול לא קונבנציונליות, עברתי דרך כאב גדול, דרך הבושה, דרך הכעס והרגשתי שלאט לאט הדרך נפתחת בפניי. בשיחת אימון עם אישה יקרה הבנתי שבין היתר אני חשה שליחות במקום הזה והתחלתי לתת הרצאות בנושא – ההרצאה שלי נקראת משתיקה לשירה ובה אני מספרת ושרה את הסיפור ומקשרת אותו לסיפוריהן של נשים רבות.

זה הוביל אותי להיחשף בעוד רמה ולספר להורי על המקרה ועל ההרצאה. קיבלתי מהם תגובות חמות ותמיכה מעצימה. לפני ההרצאה הראשונה חליתי והרגשתי רע במשך כמה ימים. הבנתי שעבורי, לחשוף את הסיפור בהרצאה זאת קפיצת מדרגה גדולה, ומאותו הרגע החלה להיסלל הדרך לשיר לצאת לאוויר העולם.

בקליפ השתתפו נשים נהדרות, שאת חלקן לא הכרתי לפני כן, אבל גם הן, כמוני, חשו בשליחות הזאת ובחשיבות העברת המסר. היום אני מרגישה שהשיר נכתב ממני אבל הוא כבר לא שלי. הוא מספר את סיפורן של נשים רבות שעברו חוויות דומות.

אם הצלחתי לגעת בלב של אישה אחת ולהראות, שאפשר ליצר גם ריפוי ואהבה עצמית בתהליך אז הרווחתי ובגדול.

תודה רבה לכל מי שקראה, אשמח מאוד לשמוע את תגובותיכן

אבישג זיו (צילום: נועהלו עיצוב רגעים)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה