כן את יכולה: להפסיק לפחד מכלי עבודה

יותר מדי נשים מחכות שיעשו עבורן דברים בבית, במקום לרכוש ארגז כלים ולעשות דברים בעצמן. מנחת סדנת ACE IT מבטיחה שזה ממש לא מסובך, ויש לה טיפים בשבילכן

23/12/2019
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS

"אנחנו כל הזמן שומעות סיפורים של נשים שאומרות לנו, 'אנחנו גרות לבד ועדיין לא תלינו את התמונה שקנינו כי אנחנו מחכות למישהו שיעשה את זה עבורנו", אומרת מנחת סדנת ACE IT, מעצבת הפנים וההום-סטיילינג, מיטל אירני, שמעבירה ביחד עם אחותה, סיון גולדפלד, ויחד עם "ACE - קל לשדרג את הבית", סדנה מעצימה ללא עלות לנשים שרוצות להפסיק לפחד מכלי עבודה וללמוד לתחזק את הבית בעצמן ועל הדרך לקבל מספר טיפים לשדרג את הבית בקלות ובמהירות. "אני לא יודעת למה זה קורה", היא אומרת. "אני לא יודעת למה כל כך הרבה נשים מפחדות מזה, אבל העובדה היא שיש איזשהו מחסום מגדרי בתחום הזה. רוב הנשים אפילו לא מתקרבות למחלקה הזאת בחנויות לבית. המטרה שלנו היא להוריד להן את מפלס הפחד הזה, להוריד את החסמים".

"את יודעת", היא מוסיפה פתאום, "נתקלתי בנשים שבאות עם פחד מרעשים אפילו. הן זוכרות את הרעשים מהילדות וזה מפחיד אותן. יש כאלה שחושבות שלהחזיק מקדחה זה נורא כבד והן פוחדות להפיל את זה. יש כאלו שאפילו מפחדות להפיל את הקיר", היא משתפת משועשעת. "אנחנו באמת שומעות הכל מהכל. אז המטרה היא קודם כל, להגיד להן, בואו, זה לא כזה נורא וזה אפשרי. אבל מה שהכי כיף זה שהמון יוצאות מהסדנה שלנו עם תחושה כזאת של, 'וואו, תקשיבו, אתן ממש נתתן לי ביטחון'. הרבה מהן שולחות לנו אחר כך תמונות של דברים שהן עשו, למשל תמונה או מדף שהן תלו, והן כל כך גאות בעצמן. זה נורא מרגש לראות את זה".

סדנת ACE

איראני וגולדפלד חברו ל- ACE ולסלונה מתוך תחושת שליחות אמיתית בכל הקשור לשינוי שהן מייחלות לו – לגרום לנשים להבין שהן מסוגלות לעשות הכל בעצמן. סדנת ACE IT  ניתנת במתנה לנשים נבחרות, שמצידן מפיצות את הבשורה ברשת. ואם וירג'יניה וולף לימדה אותנו שאישה שרוצה להגשים את עצמה צריכה חדר משלה, מיטל וסיון מלמדות את הנשים בסדנה שכל אישה צריכה ארגז כלים משלה

מה כולל ארגז הכלים הזה?

"ארגז הכלים הסטנדרטי כולל מכשור ידני ומכשור חשמלי", אומרת מיטל. "בסדנה אנחנו ממש עוברות פריט-פריט ומסבירות עליו ועל השימושים בו. הכלים שאנחנו ממליצות להחזיק בארגז הכלים הבסיסי הם קודם כל, מברג רגיל ומברג פיליפס – זה המברג עם האיקס באמצע. יש פשוט ברגים שונים, חלק רגילים וחלק עם איקס, אז חשוב שיהיו את שתי האופציות לשני סוגי הברגים. גם בפטישים יש שתי אופציות – פטיש רגיל ופטיש עם חולץ מסמרים – זהו פטיש בעל שתי שיניים שמאפשרות לו לתפוס כל מסמר שנמצא על הקיר", היא אומרת ומוסיפה, "אנחנו גם ממליצות לא לקחת פטיש קל מדי, אלא פטיש עם טיפה משקל כך שההתנגדות תהיה טובה יותר בזמן שדופקים על הקיר".

התנגדות?

"כן. כשאין התנגדות עלולים לדפוק את האצבעות", היא מזהירה.

ארגז כלים סדנת ACE IT (צילום: גלית סבג)

כלים נוספים שמיטל ממליצה שתכינו בארגז הכלים שלכן הם פלס, סכין יפנית, מרית שפכטל ומטר. "אנחנו ממליצות על מינימום של שלושה מטרים", היא אומרת. מבחינת ציוד חשמלי, מיטל ממליצה שתצטיידו במברגה נטענת ובמקדחה. "יש כל מיני רמות של מחירים לציוד החשמלי, אבל רוב המברגות הנטענות עושות את העבודה מצוין".

למה להחזיק בעצם ערכה כזאת?

"כמות הפעולות הפשוטות שניתן לעשות בעצמנו היא כל כך גדולה, כמו לתלות תמונה, לתלות מראה, אפילו לתלות מדף. זה רק עניין של לתכנן נכון ולדאוג שיהיה לך את כל המכשור הנדרש, ואת יכולה לעשות את זה בעצמך. אין שום סיבה שתחכי למישהו שיבוא ויעשה את זה עבורך".

המשתתפות בסדנה

שכנעת אותי. יש לך טיפים ראשוניים שיעזרו לי?

"הטיפ הראשון שלנו הוא קודם כל לתכנן – לדעת מה אנחנו רוצות לתלות ומה נדרש מאיתנו. אם יש לנו מדף אז לבדוק מה העובי של החור שלו כדי לוודא שהדיבל מתאים למדף הזה. אנחנו גם מציעות לנשים לקנות ברגים ודיבלים בכמה גדלים. הרבה פעמים אנחנו מתחילות עם איזשהו חור והחור קטן מדי וצריך טיפ-טיפה להגדיל אותו, אז יש לנו אופציה של כמה דיבלים שאפשר להתאים ולא אחד וככה אנחנו לא נתקעות. זה גם עולה כל כך מעט כסף ששווה להחזיק כמה גדלים".

"הטיפ השני שלנו נוגע בשימוש במקדחה - לעמוד בצורה יציבה עם רגל אחת קדימה וטיפה להטות את הגוף כשקודחים כדי לתת איזושהי קונטרה. חשוב גם שהיד שמחזיקה את המקדחה תהיה בגובה של הכתף".

"הטיפ השלישי שלנו הוא להתחיל ממשהו קל, משהו שייתן לך ביטחון ושלא תיבהלי ממנו. למשל, לתלות תמונה. ההצלחה מאוד חשובה להתנסות הבאה, אז אל תתחילי במשהו גדול כמו מדף או ספרייה על ההתחלה, משהו שילחיץ אותך ושאת עלולה לטעות בו. תתחילי מקטן, תראי שמגניב, תצברי ביטחון ותמשיכי הלאה".

ואם אני מפחדת לטעות?

"כל דבר הוא בר תיקון. גם אם עשית חור גדול מדי, אז לוקחים שפכטל, מורחים, נותנים לזה להתייבש, משייפים והקיר חדש. כמו כן, אל תקדחי אף פעם באותו חור במידה ויצא לך חור גדול מדי. תזוזי כמה סנטימטרים ימינה או שמאלה".

ומה לגבי החשש לפגוע בלי כוונה בקו חשמל?

"בדרך כלל, קווי חשמל עוברים לאורך ולרוחב, ואם יש לנו שקע חשמל או מתג אנחנו לא נעשה חורים בקו האורכי או הרוחבי שלו, כי שם לרוב עוברים הקווים. אז אנחנו נזוז כמה סנטימטרים ימינה או שמאלה. בסביבות החמישה סנטימטרים. את תראי כשתתחילי שזה באמת קל ושכל אחת יכולה. פשוט צריך להתנסות ולצאת לדרך".

בנוסף לסדנה, הפתוחה לבנות מזל שנרשמו, לאייס יש מגוון פתרונות לשדרוג ועיצוב הבית. גם מי שלא רוצה להפוך את הבית ולקדוח, יכולה לשדרג כל רהיט בעזרת קצת צבע או על ידי חפצי נוי כאלו ואחרים שכמובן ניתן להשיג באייס

רוצות גם סדנה במתנה? ההרשמה לסדנאות הבאות של ACE IT החלה – הירשמו כאן!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה