8 רגעי טלוויזיה בלתי נשכחים

מתופעת שי חי, דרך אילנה דיין ואיילה חסון ועד תעלומת תאיר ראדה. כל הסיבות שהיו לנו לפתוח את הטלוויזיה השנה

29/09/2016
מיכל יפה קבלו עדכונים ממיכל
  • RSS

1. קבלו את שי חי

שי חי. צילום מתוך יוטיוב

העונה השביעית של "האח הגדול", שהתחילה בדצמבר והסתיימה באפריל, נשענה רובה ככולה על דייר אחד בלבד, אבל איזה דייר. תוך זמן קצר הוא השתלט על הבית בעזרת פינתו "כל האמת בפרצוף", שבה הוא עימת את שאר הדיירים עם כמה שהם דפוקים.

זה היה אינטליגנטי, זה היה מבדר (לצופים בבית) וזה היה מרושע כדבעי. היחידה שטיפה נתנה לו פייט היתה אור סיונוב, אבל היה חסר לה את הכריזמה הגדולה שלו ולכן היא בעיקר עניינה קבוצות פמיניסטיות בפייסבוק, ורוב הציבור סתם לא סבל אותה.

התופעה גם יצאה מתחומי הטלוויזיה עד כדי הקמת "צבא האמת של שי חי". שם זה כבר קצת התחיל להפחיד.

היציאה המוקדמת שלו מהבית (שהוציאה אותו קצת אפס, חייבים להודות) סימנה למעשה את סופה של העונה, למרות שהשמועות מדברות על בחישה של שי חי ואנשיו גם בהמשך, מה שגרם בסופו של דבר לזכייה של שי מיקה. שי מי? בדיוק!

.

2. "עובדה" עם אילנה דיין

IlanaDayan1504_sec

לא באמת צריך סיבה כדי לכתוב על "עובדה", התוכנית הכי ותיקה בערוץ 2, שמשודרת שם כבר כמעט 23 שנה, מיום הקמת הערוץ. אילנה דיין, מי שמובילה את התוכנית מהיום הראשון, היא אחת הנשים הכי מרשימות על המסך שלנו כבר שנים, והיא מנווטת את התוכנית ביד רמה למרות לחצים רבים שמופעלים עליה לא אחת מטעם מושאי התחקיר שלה ואנשיהם. ואם יותר לי לפנטז לרגע, הייתי שמחה לראות אותה ביום מן הימים כנשיאה של מדינת ישראל.

השגי התוכנית בשנים אלה הם רבים מכדי שנוכל להתייחס לכולם, אבל אם צריך לבחור אחד משמעותי, אז נלך על העובדה שבזכות תחקיר של עמרי אסנהיים ששודר בתוכנית בשנת 2010, נתפס, נשפט ולפני כמה חודשים גם הורשע שמעון קופר ברצח שתיים מנשותיו.

הכתבות המשמעותיות ששודרו בתוכנית בשנה האחרונה היו העדות של רוני ריבר בפנים גלויות על האונס שעברה והתחקיר של עמרי אסנהיים (שוב) על רחבעם זאבי (גנדי), שעורר סערה גדולה ומחאה, בעיקר לאור תקציב ההנצחה הגדול שמקדישה הממשלה לפועלו.

3. אילה חסון עוברת לערוץ 10 וחושפת שחיתויות בערוץ 1

איילה חסון, צילום מסך youtube

בנובמבר שעבר הודיעה העיתונאית איילה חסון כי היא עוזבת את ערוץ 1 לטובת הגשת מהדורת שישי בערוץ 10. עזיבתה התקבלה בהפתעה, שכן רק קצת יותר משנה לפני כן היא מונתה למנהלת חטיבת החדשות של הערוץ הציבורי.

כחודש לאחר מכן, כשהשתתפה בכנס "נשים בחזית" של סלונה, היא חשפה חלק מהסיבות שהובילו לעזיבתה, בראיון שאי אפשר היה שלא להתרגש ממנו, ובחודש יולי השנה היא כתבה בעמוד הפייסבוק שלה את הסיפור המלא.

.

4. הרגלי האכילה של קרין גורן הופכים לדיון ציבורי

קרין גורן. צילום: יח"צ

בחודש אפריל עלתה הגרסה הישראלית של ריאליטי האפיה "בייק אוף". סביר שאף אחד לא היה מתייחס לאירוע, כי מדובר היה בתוכנית שלא הצליחה ממש לכבוש את לב הקהל, אלא שאחת השופטות בתוכנית היתה קרין גורן, ומייד אחרי שידור הפרק הראשון התמלאו הרשתות החברתיות בטרוניות על כך שהיא, רחמנא ליצלן, אוכלת! בפרהסיה!! ועוד נהנית מזה!!!

מיד יזמנו בסלונה קמפיין נגדי שבו הזמנו את הגולשות לשלוח לנו תמונות שלהן אוכלות בלי להתבייש.

הקמפיין היה מאוד מוצלח, מה שפחות אפשר להגיד על התוכנית שלמרות המהירות שבה היא התרוממה בשיח הציבורי, היא צנחה כמו סופלה אחרי 10 דקות מחוץ לתנור.

5. "מגש הכסף"

מגש הכסף. צילום: יח"צ

הסדרה הכי חשובה ששודרה כאן השנה. "מגש הכסף", הסדרה התיעודית של דורון צברי ואמיר בן דוד מסבירה לנו, לאט וברור ועם הדגמות בצד, איך כל אחת ואחד מאיתנו נשדד על בסיס יומיומי ואיך אנחנו נותנים לזה לקרות.

הסדרה, שהראתה לנו את התמונה הכלכלית הנוכחית במדינת ישראל והכוחות המניעים אותה, הפכה תוך מספר ימים של הפצה ברשת לוויראלית. בצעד חסר תקדים ובעל בשורה חברתית בפני עצמו, שחררו מנהלי ערוץ 8, עבורו הופקה הסדרה, את הפרקים, 3 במספר, לצפייה חופשית ברשת, אקט שהוא ברוח המסרים של צברי ומשנתו.

אלא מה? למרות מה שיוצריה אולי ציפו, אנשים לא יצאו לרחובות וכאן (עדיין) גרות בכיף כל שחיתויות ועוולות ההון-שלטון.

6. מי באמת רצח את תאיר ראדה?

תאיר ורומן

נישאר בערוץ 8 של הוט, שם שודרה בחודש מרץ הסדרה "צל של אמת", שחזרה אל פרשת הרצח של הנערה תאיר ראדה. פרשה שלמרות שיש בה אדם שהורשע ברצח (ואז הורשע שוב ושוב), עדיין רבים סימני השאלה שבה.

רגע השיא של הסדרה הגיע בפרק האחרון שלה, אז התוודענו לקיומה של א.ק. ולעדות של בן זוגה לשעבר, שהכניסה את כל המדינה לסחרור ולתהיות מי היא א.ק. והאם יתכן שהיא היא הרוצחת.

את בית המשפט זה לא הרשים ובחודש יולי האחרון נקבע כי רומן זדורוב, שהורשע ברצח, ישאר בכלא.

7. התאגיד

taagid_car

תאגיד השידור הישראלי הוקם לפני שנה בעקבות חוק השידור הציבורי שהורה על הקמתו וסגירת רשות השידור. נכון להיום הוא אמור להתחיל לפעול באפריל 2017. כלומר נכון לשלשום, כי נכון לאתמול הוגשה הצעת חוק לסגירת התאגיד.

התאגיד, שנקרא גם "כאן", שם לו למטרה להיות מחובר להווה, קרי אינטרנט, רשתות חברתיות, יוטיוב, וואטסאפ וכו'.

כרגע, עד שהוא יתחיל לשדר, מעלים אנשי התאגיד סרטונים מעניינים, חמודים ומחכימים (לא בהכרח כל השלושה ביחד, אבל לא מעט פעמים כן) בעמוד הפייסבוק שלהם, וראו בזאת המלצה חמה לעשות להם לייק.

//

8. דדי דדון שובר את הפלייליסט 

כל עונה של "ארץ נהדרת" משאירה אותנו עם קאצ' פרייז שלא עוזב אותנו או עם דמות בלתי נשכחת. השנה היה מדובר בזמר המבטיח דדי דדון, בגילומו של אסי כהן.

השירים של דדי דדון אפשרו גם לכל אלה שבדרך כלל מעקמים את האף למשמע להיטים גדולים מהסוג הזה (ע"ע סטטיק ובן אל תבורי) להתחבר לצד השמח שלהם, כי הרי מדובר בסאטירה.

סאטירה או לא, ההצלחה של שירי דדי דדון היא אמיתית לגמרי.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה