8 טיפים ליציאה לחירות מעבודה לא ראויה

רע לך בעבודה? זה הזמן לעשות שינוי. החלטה, מיקוד, בחינת השוק ושיחות עם אנשים יובילו אותך למקום שמתאים לך. כך תעשי את זה נכון

13/04/2014
נירית גלר ג'מילי קבלו עדכונים מנירית
  • RSS

"בקושי רב מצליחה להקים את עצמי לעבודה. זה פשוט סבל עבורי כל יום מחדש להגיע למקום הזה. שלא לדבר על העובדה, שצריך לעבוד כל יום כל כך הרבה שעות. סיוט! זה עושה אותי חולה. חולה בלב, חולה בנשמה וכולם בבית שלי סובלים מזה. אני חייבת למצוא עבודה אחרת".

מציאות החיים התובענית והקשה מאלצת עובדים רבים להמשיך ולהיות מועסקים גם כאשר ממש רע להם במקום עבודתם. עבודה לא ראויה יכולה להיגרם מסיבות רבות - ממונה לא ראוי, אנשים לא נעימים שאיתם עובדים, אווירה עכורה במקום העבודה, תנאי העסקה גרועים, תחושת חוסר היציבות שתמיד מחר עלולים להיות המפוטרים הבאים, מרחק ענק ממיצוי הפוטנציאל האישי ועוד ועוד.

עבודה שרע בה פועלת בדיוק כמו רעל: היא מרעילה כל חלקה טובה ופוגעת גם במעגלי החיים האחרים. היא הופכת אותנו לאנשים עצבניים, עצובים, חסרי סבלנות, והיקרים לנו הם בדרך כלל הסובלים העיקריים. האחריות האישית למשפחה אינה מאפשרת התפטרות, למרות שכל אדם שפוי כבר מזמן היה עוזב. אז מה לעשות? להמשיך לסבול? התשובה היא חד משמעית - לא!

חיפוש עבודה. צילום: שאטרסטוק

8 טיפים ליציאה לחירות מעבודה לא ראויה:

1. החלטה - זוהי ההתחלה. להחליט שמספיק לסבול וזה הזמן לחפש עבודה ראויה.

2. אמונה - להאמין בכל ליבך, שכל אחד ראוי לעבוד בעבודה ראויה. מטרת האמונה היא לעזור לך ברגעים הקשים במיוחד.

3. חלום - כדי להגיע למטרה צריכים לחלום על המטרה הנכספת. חשוב לדמיין מה חשוב לך שיהיה בתפקיד הבא. דמייני את הבוקר בו את קמה לעבודה, מתלבשת ויוצאת לעבודה הנכספת. דמייני את ההרגשה בלב, את החיוך, את ההנאה לקום בבוקר לעבודה. דמייני אותך בעבודה - דמייני את הממונה, העובדים איתך, התפקיד, האתגרים, הערכה שאת זוכה לה ולזה תוסיפי את כל הדברים שחשוב לך שיהיו שם. רק אלה שמעיזים לחלום, מגשימים אותו.

4. מיקוד - כתבי לעצמך מה יהיה בעבודה הבאה בשלושה מימדים - התפקיד, סביבת עבודה (ממונה, צוות עובדים, לקוחות, ספקים, מיקום פיזי ועוד), ארגון - אפייני את הארגון בו היית רוצה לעבוד (גודל, ותק, תחום עיסוק, שווקים, גלובאלי וכו'). הקדישי זמן למיקוד כי זה הבסיס לתהליך.

5. בחינת הכלים שלך במציאת עבודה - האם את יודעת להציג את מה שאת מציעה ורוצה? האם זה מובן? ומה עם קורות חייך? איך הם? האם הם שייכים לאסכולה הישנה? האם הם מציגים אותך בצורה טובה ואטרקטיבית?

6. בחינת המשק - תלמדי על הקיים בשוק העבודה - איזה ארגונים קיימים, איפה יש תפקידים שדומים לתיאור של התפקיד הנכסף שלך. נצלי את המפגש עם חברים, משפחה, שכנים וכל מפגש אקראי עם אנשים כדי ללמוד על עוד ארגונים, תפקידים ואנשים שיכולים לתת לך עוד מידע.

7. התחלת עבודה והתמודדות עם הקושי - זה הזמן להתחיל לעבוד במציאת עבודה. זה קשה לחפש עבודה כשעובדים. אין זמן ואין אנרגיה, במיוחד כשרע, אך זו הדרך לצאת לחרות! אל תוותרי לעצמך. מצאי זמן, אספי אנרגיה וזכרי את החלום. הרבה יותר קל להתמודד עם עבודה שלא נעים להיות בה, כאשר יודעים שזה זמני, שעוד מעט תהיה עבודה אחרת - עבודה ראויה.

8. להכניס טוב לחיים - דווקא כאשר קשה בעבודה חשוב למצוא את רגעי האושר: לעשות דברים שעושים לך טוב בלב, להיפגש עם אנשים שגורמים לך להרגיש טוב ולהמשיך לחלום על עבודה ראויה שכיף לקום אליה כל בוקר. תטבלי את חייך בדבש כדי לנטרל את הרעל.

חג הפסח הוא זמן נהדר לבער את הרע מחייך. זה הזמן לצאת מהחושך לאור. לא תמיד זה פשוט, הרבה פעמים לא יודעים איך לחפש עבודה ולכן לעיתים עזרה מגורם מקצועי יכולה לייצר תהליך קל ומהיר יותר.

אני מזמינה אותך לקבל במתנה את המדריך המקוצר למציאת עבודה. ניהול נכון של תהליך מציאת עבודה, מיקוד, כלים משובחים, דרכים אפקטיביות למציאת עבודה, הצגה אפקטיבית ואטרקטיבית הם הדרך למצוא עבודה, וגם את יכולה.

זכרי, שיש באפשרותך לשנות את חייך ולהובילם אל האור.

*****

נירית גלר ג'מילי (MA) - יועצת ומאמנת למציאת עבודה, מחברת הספר "המדריך המלא לבחירה ומציאת עבודה".

לכתבות נוספות בנושא - לחצו כאן.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה