8 הזוכות בפרסי ''נשים בחזית'' 2016

ח"כ קארין אלהרר, נשים עושות שלום, ד"ר סוהיר אסדי, שרון טל, אלונה ברקת, נורה נסייר, תום יער, אילנה דיין – אלה הנשים שזכו בפרסי ''נשים בחזית'' 2016

06/12/2016
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS

טקס הענקת פרסי ''נשים בחזית'' 2016 נערך אמש באולם סטואה שבגעש, שם יתקיים היום כנס ''נשים בחזית''.

במסגרת הטקס, שהנחתה מירי נבו, הוענק הפרס ל-8 זוכות בתחומים שונים, שנבחרו על ידי ועדת היגוי של נשים מובילות ועל ידי הציבור. 8 הזוכות הן ללא ספק נשים מרשימות ומעוררות השראה שנבחרו מבין מועמדות מוכשרות מאוד אף הן, כל אחת בתחומה.

את טקס הענקת הפרסים פתחה פרופסור צביה ולדן, בתו של הנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל, שריתקה את הקהל בהרצאתה על פמיניזם שתובלה באנקדוטות משעשעות על אביה המנוח.

בנוסף ל-8 פרסי ''נשים בחזית'', הוענק אות מנהיגות מקדמת נשים לחנה רדו.

חנה רדו מקבלת את פרס מנהיגות מקדמת נשים (צילום: גיל חיון)

רדו מקדישה את חייה ליצירת שוויון מגדרי ולחיזוק מעמד האישה בישראל ובעולם. פועלת ליצירת נוכחות נשית שוויונית ומאוזנת בצמתי השפעה והחלטה בישראל בדירקטוריונים, במינויים ממשלתיים, בכנסים ובתהליכי קבלת החלטות במשק ובחברה דרך "סופרסונה", מיזם לקידום שיוויון מגדרי על ידי נוכחות נשים במוקדי החלטות.

ואלה 8 הזוכות בפרס נשים בחזית 2016:

1. ח"כ קארין אלהרר – קטגוריית פוליטיקה

קארין אלהרר ורות קוליאן (צילום: גיל חיון)

חברת כנסת מטעם סיעת ''יש עתיד'' יושבת ראש הוועדה לענייני ביקורת המדינה וזוכת "אות אביר איכות השלטון 2016" על פעילותה בכנסת.

חברת הכנסת אלהרר יזמה חקיקה ורפורמות הנוגעות דווקא לאוכלוסיות המוחלשות ביותר במדינה. הקימה את השדולה לשילוב ילדים עם מוגבלויות במערכת החינוך והגישה מספר עתירות עקרוניות שתרמו לשינויים בנושא העסקת סייעות אישיות והסעות במסגרות החינוך המיוחד ובפעילות מול המוסד לביטוח לאומי. בימים אלו בהם הפוליטיקאים במשכן הכנסת, ברובם אינם מביאים כבוד לתפקידם, אלהרר היא מופת לפוליטיקה אחרת ולאיכויות הנשיות שמביאות נשים למרכז הכוח הציבורי.

את הפרס העניקה לה רות קוליאן, ראשת מפלגת הנשים החרדית ”ובזכותן”

>> למועמדות הנוספות בקטגוריה

 

2. נשים עושות שלום: דר' יעל אדמי ולילי וייסברגר – קטגוריית חברה וחינוך

דר' יעל אדמי ולילי וייסברגר, נשים עושות שלום (צילום: גל חיון)

מיוזמות ומארגנות צעדת התקווה בה השתתפו רבבות נשים מכל קצות הקשת האזרחית והפוליטית, לפני חודשים ספורים. יעל ולילי, יחד עם חברותיהן בתנועת "נשים עושות שלום" פועלות בנחישות וללא לאות להשיב את נושא השלום למרכז השיח הציבורי במדינת ישראל.
השאיפה לשלום איננה נחלתו הבלעדית של איש, אבל ההיסטוריה מוכיחה שדווקא נשים בנחישותן, בהתעקשותן, ביצירתיות שלהן ובלהט אמונתן, מסוגלות לנצח את השנאה והעיוורון. "נשים עושות שלום" נלחמות בשביל כולנו על התקווה לימים טובים יותר ועל כך תודתנו לכל אחת ואחת מהן.

את הפרס העניקה להן אימי עירון, מנכ"לית סלונה

>> למועמדות הנוספות בקטגוריה

 

3. דר' סוהיר אסדי – קטגוריית מדע ורפואה

דר' סוהיר אסדי ורוני בהט (צילום: גיל חיון)

ד"ר אסדי מנהלת המחלקת הנפרולוגיה בבית חולים רמב"ם בחיפה, היא הרופאה הראשונה מהמגזר הערבי אשר מונתה לראש מחלקה בבית חולים בישראל.
במחקרה לדוקטורט עסקה ד"ר אסדי בנושא התמיינות תאי גזע עובריים מאדם.
במסגרת עבודתה כנפרולוגית, חוקרת את יעילות הטיפול בדיאליזה, את מחלת הסוכרת, ואת נושא יתר לחץ הדם ובוחנת התכנות ייצור של "אף" מלאכותי אבחוני.
במדינה בה מערכת הבריאות קורסת, ד"ר אסדי היא מופת לנשים פורצות דרך בתחום המחקר לצד העבודה מצילת החיים בשטח.

את הפרס העניקה לה רוני בהט, סמנכ”ל השיווק של חברת אלטמן

>> למועמדות הנוספות בקטגוריה

 

4. שרון טל – קטגוריית אופנה ועיצוב

שרון טל וטלי גורן (צילום: גיל חיון)

שרון לקחה על עצמה להחזיר אתגר יוצא דופן. במסורת בתי אופנה גדולים מהעולם, הפכה את מותג האופנה הוותיק "משכית" שנוסד ב-1954 ע"י רות דיין, שוב לאייקון אופנתי ישראלי ייחודי. גם חלל התצוגה בו שוכנת משכית נבנה במטרה להעביר את הלקוחה לאורך ההיסטוריה של המותג, זו השזורה בהיסטוריה הישראלית, תוך יצירת חיבור בין חדשנות למתן כבוד להיסטוריה של האופנה הישראלית.

את הפרס העניקה לה טלי גורן, סמנכ”ל ”קשת” וחברת דירקטוריון בערוץ 24

>> למועמדות הנוספות בקטגוריה

 

5. אלונה ברקת – קטגוריית עסקים וניהול

אלונה ברקת ומירי נבו (צילום: גיל חיון)

האישה היחידה בישראל שבבעלותה קבוצת כדורגל וכזו שזכתה באליפות ליגת העל השנה. אלונה ברקת היא הראשונה שהביאה לחתימה על הסכם קוד אתי בין האוהדים להנהלת הקבוצה ושינתה באופן משמעותי וחסר תקדים את האווירה על המגרש. צעד זה הביא בעקבותיו קהל גדול וחדש למגרשים. גישתה הניהולית מוכיחה שגם בענף גברי וקשוח כמו כדורגל ניהול בגישה נשית מביא רק טוב.

את הפרס העניקה לה מירי נבו

>> למועמדות הנוספות בקטגוריה

 

6. נורה נסייר – קטגוריית יזמות טכנולוגית

נורה נסייר ואלה אלקלעי (צילום: גיל חיון)

מהנדסת ביו רפואית, מייסדת ומנהלת הפיתוח של חברת נוראמי מדיקל, חברה המתמחה בפיתוח תחליפים חדשניים לרקמות רכות בגוף האדם. נורה הקימה את החברה ב2014 יחד עם שותפה עמית בכר. כעבור שנה מאומצת של עבודה פיתחו פטנט המהווה תחליף מיוחד לרקמת קרום המוח. זה הוא סוג של "פלסטר" שניתן להניח במקום הפצע ומעודד, בין היתר, צמיחה מחודשת של רקמת המוח. במקביל, אוטם ה"פלסטר" את הפצע למניעת דליפות לא רצויות של הנוזל המוחי.

את הפרס העניקה לה אלה אלקלעי, יושבת ראש שדולת הנשים

>> למועמדות הנוספות בקטגוריה

 

7. תום יער – קטגוריית תרבות

תום יער וגלי ניר (צילום: גיל חיון)

תום נחשבת לפורצת דרך בהומור הנשי הישראלי ומעודדת בפעילותה שיח פתוח ונוקב על דימוי הגוף הנשי. מזה שנתיים מריצה את מופע הסטנד אפ שובר הקופות "לא תמימה בת שש" המצטיין בכנות אישית וחסרת פילטרים, עצובה ומצחיקה גם יחד.
יער ידועה כבעלת “פה מלוכלך”. היא אינה מתנצלת או מצנזרת את עצמה – החל בדימויים הציוריים המתוארים במופע ועד לשפה המיוחדת שיש רק לה ובכך היא מהווה קול נשי אינטיליגנטי, מרענן, חדש וחריף בסטנדאפ הישראלי.

את הפרס העניקה לה גלי ניר, מנכ"לית אלטמן בריאות

>> למועמדות הנוספות בקטגוריה

8. אילנה דיין – קטגוריית מדיה

אילנה דיין ושירה מרגלית (צילום: גיל חיון)

אומץ ליבה והמקצועיות שהפגינה בחשיפת הנעשה בסביבת ראש הממשלה ובהקראת תגובתו במלואה היו בית ספר לעיתונות. רשימת החשיפות הקשורות אליה ארוכה והן מעוררות דיון ציבורי גם על עניינים שבלב הקונצנזוס. היושרה והנחישות הבלתי מתפשרת של התוכנית וצוותה הפכו אותה לתוכנית תחקירים מובילה וחיונית בנוף התקשורת הישראלית.

לבד מהיותה בעלת תואר ד"ר למשפטים ומרצה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, אילנה דיין היא אשת רדיו וטלוויזיה - עיתונאית, תחקירנית, שדרנית ופובליציסטית. זוכת פרס "אביר איכות השלטון", פרס סוקולוב ובפרס תכנית האקטואליה הטובה ביותר של האקדמיה הישראלית לקולנוע.

 את הפרס העניקה לה שירה מרגלית, יו"ר סלונה

>> למועמדות הנוספות בקטגוריה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה